POLONYA'DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ ALMAK İÇİN 5 NEDEN

Danışman Yorumları

Avrupa’da eğitim almaya karar verdiyseniz; dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yüksek kalitede eğitime sahip olması ve diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha hesaplı yaşam giderleri sunması, Polonya’da üniversite eğitimini cazip kılıyor.

Neden Polonya?

Polonya üniversiteleri yüksek eğitim kalitesine sahiptir. Polonya’da 450’den fazla yüksek öğretim kurumu bulunmaktadır. Bunlar belirli ve geniş dallarda ileri derecede uzmanlaşmış kadrolara sahip üniversitelerdir. Avrupa’da kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız Polonya doğru bir seçim.

Polonya’da eğitim ücretleri diğer ülkelere göre daha ekonomiktir. Genel olarak yıllık 1500 Euro’dan başlar ve nadiren 4 bin Euro’yu geçmektedir. İngiltere veya İskandinav ülkeleri ile kıyaslandığında, Polonya’da eğitim oldukça avantajlıdır.

Eğitim ücretlerinin yanında, aynı zamanda Polonya’nın diğer ülkelere göre daha uygun yaşam maliyetlerine sahip olması da bir diğer avantaj. Yaşam giderleri bakımından ekonomik bir ülkedir.Bu yüzden bir Türk öğrenciyi zorlayacak bir ekonomik yapı yoktur.Bu nedenle öğrenci dostu bir ülkedir.

Polonya'da Üniversite Eğitimi Almak İçin 5 Neden

Polonya'nın ülke sınırlarında eğitimini tamamlayan öğrencilere yerleşim hakkı veren tek AB üyesi ülke olması ve Polonya’da öğrenim gören tüm üniversite öğrencilerine (İngilizce ve Lehçe) yasal çalışma izni verilmesi de diğer bir tercih sebebidir. Polonya’daki iş hayatını görerek, Avrupa’da iş kültürünü tanırsınız. İş hayatında, okulunuzu bitirdikten sonra Avrupa’da Eğitim aldığınız için diğer adaylara göre bir adım önde başlarsınız.

Polonya üniversitelerinin büyük bir çoğunluğunun Türkiye 'de YÖK denkliği vardır. Polonya’da denklik olan okullarda rahat bir şekilde okuyup eğitim hayatınızı tamamlayabilir ardından ise Avrupa’da çalışma imkanına erişebilirsiniz. Academix yurtdışı eğitim aracılığıyla Polonya’da eğitim olanaklarıyla ilgili danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Geçmiş yıllarda Academix yurtdışı eğitim danışmanlık ile Polonya’ya giden öğrencilerimizin yazılarına ulaşmak isterseniz Academix’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Polonya, konumu itibariyle diğer Orta Doğu Avrupa ülkelerinin arasındadır ve bu ülkelere ulaşımı çok rahattır.Dünyanın her köşesinden gelen farklı kültürler ile, Polonya haklının eğlenceli özellikleri birleştiğinde, sizlerin dünya görüşünü tamamen değiştirecek bir ortam oluşur.Polonya hareketli öğrenci hayatı ve kültürel yaşamı ile öğrencileri kendine çeker.Uygun yaşam ve eğitim maliyetleri, öğrencilerine sunduğu olanaklarla üniversite eğitimi için çok iyi bir tercih.

Ali AĞIR

Ali AĞIR

Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Politecnico di Milano'da Uçak Mühendisliği Yüksek Lisans

Politecnico Di Milano'da MSc Aeronautical Engineering eğitimi alan öğrencimizin paylaştığı deneyimleri.   Devamı

Furkan Özkalay
Furkan Özkalay
Öğrenci
ILAC College Vancouver Business Administration

Bu mesajı size Vancouver’dan yazıyorum. Buraya kadar gelmemde büyük emeği olan Academix Kadıköy Şubesi’nden Deniz Hanım’a da teşekkürlerimi iletmek...   Devamı

Eşref Furkan Karaoğlan
Eşref Furkan Karaoğlan
Öğrenci
İtalya, University Of Padua'da Eğitim

Padova Üniversitesi İnsan Hakları bölümüne yüksek lisans için başvurumu yaptım ve 2020 Haziran’da kabul mektubumu almıştım.   Devamı

Elif Bakar
Elif Bakar
Öğrenci
Kanada VanWest College

Merhabalar Sevgili Academix Ailesi, Sizlere Kanada yolculuğumun nasıl başladığı ve sürecin nasıl gittiğini anlatmak istiyorum   Devamı

Türkan Berfin Dişikitli
Türkan Berfin Dişikitli
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Kanada'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Düşük şiddet ve suç oranı, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, güvenliği, eşitlikçi eğitim sistemi ve huzurlu ortamıyla Birleşmiş Milletler tarafınd...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Online Eğitimin Faydaları

Online eğitimler örgün eğitimin aksine zamandan ve mekândan bağımsız olarak öğrencilerin istediği zaman istediği yerde eğitim almasını mümkün kılar.   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler