MALTA DİL OKULLARI 2020 EN GÜNCEL FİYATLAR

Danışman Yorumları

Malta dil okulları ve 2020 güncel fiyatları; Akdeniz’de, hemen İtalya’nın güney ucunda bulunan Sicilya adasının aşağısında yer alan bir ada ülkesidir. Gozo ve Camino adlı adaların hemen üzerinde yer alan, Dünya’nın en küçük ülkelerinden birisi olarak kabul edilen ada, tüm yıl boyunca ılıman bir iklime sahiptir. Avrupa’nın planlanarak inşa edilen ilk şehri olma unvanına sahip Valetta, ülkenin başkentidir. 
Malta Sicilya Adası'na 93 kilometre, Libya'ya ise 497 kilometre uzaklıktadır. İstanbul – Malta arası ise yaklaşık olarak 1389 kilometredir ve ortalama uçuş saati 1saat 55 dakikadır. Malta; Türkiye’ye yakınlığı, küçük bir adadan beklenmeyecek kadar eski tarihi, İtalya ile olan kısa mesafesi, ılıman iklimi, uygun eğitim fiyatları ve yaşam masraflarıyla, Türk ve uluslararası öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir lokasyon haline gelmiştir. 

İngiltere Dil Okulları 2020 En Güncel Fiyatlar

Malta'ya Dil Eğitimine Gideceklere Tavsiyeler

Ülkenin ilk resmi dilinin Maltaca olmasına karşın; İngilizler ’in 1979’a dek ülkede varlıklarını sürdürmeleri nedeniyle, yaşayan nüfusun %99’u İngilizce konuşmaktadır ve resmi eğitim dili de İngilizcedir. Malta ekonomisi eğitim ve turizmden beslenmekte ve özellikle yaz aylarında, binlerce turist ve öğrenci ülkeye akın etmektedir. Malta’nın resmi para birimi Euro’dur. 

Malta’da dil eğitim kurumlarının çoğunluğu, ülkenin kalbi olan ve tüm sosyal aktivitelerin yoğunlaştığı St. Julians bölgesinde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bazı kurumlar da diğer bir merkez olan Sliema bölgesinde öğrencilere eğitim vermektedir. Malta bir ada ülkesi olması nedeniyle, deniz ürünleri ile de meşhurdur aynı zamanda İtalyan ve arap ezgilerini harmanlayan bu güzel adada, bu ülkelerin mutfaklarını da yoğunlukla bulmanız mümkün. 

Malta'da Dil Okulu Çalışma İzni

Zengin kültürü ve milattan önce 5000 yılına dayanan tarihiyle Malta; Gladyatör, Game of Thrones, Truva, Da Vinci’nin Şifresi ve Büyük İskender gibi efsane yapıtlara ev sahipliği yapmıştır. Ekonomisinin büyük bir bölümünü eğitimden karşılayan Malta’da, uluslararası öğrencilerin İngilizce eğitimi alması için birçok dil okulu bulunmaktadır. 12 hafta ve üzeri eğitim almak isteyen öğrencilere çalışma izni veren ülke, haftada 20 saate kadar çalışma imkânı da sağlamaktadır. Genel İngilizce, IELTS/TOEFL Hazırlık Programları, İş İngilizcesi, Akademik ve Yoğun İngilizce gibi programlardan sizin için en uygun olanını seçerek, hem İngilizce dil seviyenizi geliştirip, hem de çalışabilirsiniz. Çalışma iznine sahip olabilmek için, öğrencilerin işvereni ile birlikte çalışma iznine başvuru yapmaları gerekmektedir. Ülkeye girer girmez öğrencilerin çalışması yasal değildir. Çünkü ülkenin kuralları gereği, 90 gününü dolduran öğrenciler yasal olarak çalışma iznine sahip olabilirler. Çalışma izni alabilmek için vize ücretinin yanı sıra 230 Euro ödeme yapılmalıdır. Malta’da asgari ücret saatlik 4.25 Euro’dur. Malta’da eğitimine ve çalışmaya devam etmek isteyen öğrenciler, vizelerini uzatmak için başvuru yapma hakkında sahiplerdir. 

İngiltere Dil Okulları 2020 En Güncel Fiyatlar

Malta'da Dil Eğitimi Maliyetleri

Malta dil okullarının çoğu, eğitim ve konaklama hizmetlerini paket fiyat olarak adlandırdığımız toplam maliyetlerle hesaplarlar. Yaz ve kış olarak ikiye ayırılan sezonlarda fiyatlar değişiklik göstermektedir. Okullar yaz sezonunda full kapasiteye ulaştıkları için, ‘Yaz sezonu ek ücreti’ olarak adlandırılan ek maliyetleri program ve konaklama ücretine eklerler.  Malta’da en çok tercih edilen ve eğitim alan öğrencilerin memnun olarak ayrıldıkları belli başlı okullar; St. Julians’ta kurulmuş ve daha sonra İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Güney Afrika, Avustralya ve Yeni Zelanda’da şubelerini açmış EC English, Malta’nın en merkezi lokasyonu olan Paceville’de yer alan ESE ve Sliema’da bulunan LAL Schools dil okulları gurubuna ait, 30 yılı aşkın süredir dil eğitimi hizmeti veren IELS.

Malta’da 8 haftalık dil eğitimi ve konaklama ücretleri  € 2000- € 2800 arasında, 
Malta’da 12 haftalık dil eğitimi ve konaklama ücretleri  € 3000- € 3950 arasında, 
Malta’da 24 haftalık dil eğitimi ve konaklama ücretleri  € 6000- € 7500 arasında değişiklik göstermektedir.

Siz de Malta’nın sunduğu avantajlardan yararlanmak ve bu muhteşem ada ülkesinde dil eğitimi almak  isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Özge ÇAKIR

Özge ÇAKIR

Yurtdışı Eğitim Danışmanı
T: +90 553 133 01 00@: ozge@academix.com.tr

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Politecnico di Milano'da Uçak Mühendisliği Yüksek Lisans

Politecnico Di Milano'da MSc Aeronautical Engineering eğitimi alan öğrencimizin paylaştığı deneyimleri.   Devamı

Furkan Özkalay
Furkan Özkalay
Öğrenci
ILAC College Vancouver Business Administration

Bu mesajı size Vancouver’dan yazıyorum. Buraya kadar gelmemde büyük emeği olan Academix Kadıköy Şubesi’nden Deniz Hanım’a da teşekkürlerimi iletmek...   Devamı

Eşref Furkan Karaoğlan
Eşref Furkan Karaoğlan
Öğrenci
İtalya, University Of Padua'da Eğitim

Padova Üniversitesi İnsan Hakları bölümüne yüksek lisans için başvurumu yaptım ve 2020 Haziran’da kabul mektubumu almıştım.   Devamı

Elif Bakar
Elif Bakar
Öğrenci
Kanada VanWest College

Merhabalar Sevgili Academix Ailesi, Sizlere Kanada yolculuğumun nasıl başladığı ve sürecin nasıl gittiğini anlatmak istiyorum   Devamı

Türkan Berfin Dişikitli
Türkan Berfin Dişikitli
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Kanada'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Düşük şiddet ve suç oranı, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, güvenliği, eşitlikçi eğitim sistemi ve huzurlu ortamıyla Birleşmiş Milletler tarafınd...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Online Eğitimin Faydaları

Online eğitimler örgün eğitimin aksine zamandan ve mekândan bağımsız olarak öğrencilerin istediği zaman istediği yerde eğitim almasını mümkün kılar.   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler