KANADA'NIN TERCİH EDİLEN DİL OKULLARI VE ŞEHİRLERİ

Danışman Yorumları

Kanada Dil Okulları, yurtdışı dil eğitimi konusunda en çok talep gören ülkelerin başında gelmektedir. Bunun bir kaç sebebi vardır:

  • Yüksek yaşam kalitesi
  • Öğrenci ve göçmenlere sunduğu gelişmiş imkânlar
  • Yeşil doğası
  • Güçlü ekonomisi
  • Gelişmiş sosyal hizmetleri
  • Düşük suç oranı
  • Kanada dolarının düşük kurda olması
  • Eğitim kalitesi

Kanada Dil Okulları kaliteli eğitim yapısıyla ve modern öğretim sistemiyle tüm dünyanın saygı duyduğu ve tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Okul dışında, Kanada’daki dil okullarının düzenlediği sosyal aktiviteler ve etkinlikler sayesinde hem gezip görme hem de kendinizi kültürel açıdan geliştirme fırsatı sunar. 

Kanada, iki resmi dili olan bir ülkedir. Montreal’de İngilizce dışında Fransızca öğrenmek de mümkündür. Quebec bölgesindeki dil okullarında hem İngilizce hem Fransızca dili eğitimleri verilmektedir.

Kanada'nın Tercih Edilen Dil Okulları ve Şehirleri

Kanada’da dil okulu başlangıç tarihleri okuldan okula ve programdan programa değişmektedir (Genelde ayın her Pazartesi ders başlangıç olarak düşünülebilir). Dil okuluna başlamadan önce gireceğiniz “Seviye Belirme” sınavı ile seviyenize uygun bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Öğrencilerin seviyesine uygun eğitim alması konusuna özen gösterilir.

Kanada’ya eğitime giden öğrenciler için ulaşım olanakları oldukça gelişmiştir diyebiliriz. Ulaşım genelde toplu taşıma ve bisikletle yapılır. Kanada’da öğrencilerin eğitim aldığı dil okullarına toplu taşıma araçları ile ulaşımı mümkündür. Ayrıca öğrencilere, yaşlılara ve çocuklara indirim sağlanmaktadır. Ortalama şehir içi otobüs ücretleri tek yönlü (4 CAD).

Kanada’da dil eğitimi alan bir öğrenci, birçok farklı konaklama seçeneğine sahiptir. Öğrencilerin kendi isteği doğrultusunda aile yanında veya okulun sunduğu yurtlarda kalabilirler. Aile Yanı Konaklama ile kültürü daha yakından deneyimleme fırsatına sahip olup, aynı zamanda günlük konuşma dilinizi geliştirebilirsiniz. 

Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenci alacağı eğitimin süresine göre iki çeşit vize sistemiyle karşılaşır: Kısa Dönem ve Uzun Dönem. Kısa Dönem öğrenci vizeleri maksimum 6 ay iken, uzun dönem öğrenci vizeleri 6 ila 11 ay arasındaki eğitimler için uygulanır. 

Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin farklı lokasyon ve dil okulu seçenekleri fazladır. Deneyimli öğrenciler tarafından en çok tercih edilen şehirler ise: Toronto, Vancouver ve Montreal.

Toronto: Ontario eyaletinde yer alır ve başkentidir. Kuzey Amerika’nın en güvenli ve en temiz şehirlerinden birisidir. Türk öğrencilerin dil eğitimi için en çok tercih ettiği şehir. Çok çeşitli kültürleri misafir eden bir şehirdir. Kanada’nın en önemli iş ve finans merkezidir. Türkiye’yi temel alırsak, Toronto Kanada’nın İstanbul’u diyebiliriz. Toronto dil okulları: ILAC, ILSC, Kaplan International English, ELS, EC English, LSI, Stafford House, Oxford House College, The Language Gallery, Eurocenters.

Kanada'nın Tercih Edilen Dil Okulları ve Şehirleri

Vancouver: British Colombia eyaletinin en büyük şehirdir ve Kanada’nın batısında yer alır. Dünyann en huzurlu ve yaşanabilecek şehirler sıralamasında 3. Sırada yer almaktadır. İklim ve hava sıcaklığı açısından Kanada’ya göre sıcak bir şehir diyebiliriz. Türkiye’yi temel alırsak, Vancouver Kanada’nın İzmir’i diyebiliriz. Vancouver dil okulları: ILAC, ILSC, Kaplan International English, EC English, LSI, St. Giles, Oxford House College, The Language Gallery, Eurocenters, Sprachcaffe.

Montreal: Montreal, Quebec eyaletinin en büyük kentidir. Paris’in ardından dünyada en çok Fransızcanın konuşulduğu şehirdir. Genç ve aktif bir nüfusa sahiptir. Yıl boyunca çeşitli festivaller ve kültürel etkinlikler gerçekleşir. Montreal’de eğitim almak isteyen bir öğrenci, Kanada vize dışında Quebec vizesine de sahip olması gerekir (Fransız Bölgesi için). Montreal dil okulları: EC English, Sprachcaffe, ILSC.

Umut ÜNALAN

Umut ÜNALAN

Yurtdışı Eğitim Danışmanı
T: +90 530 343 60 88@: umut@academix.com.tr

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Academix ile İrlanda'da Üniversite Eğitimim

academix ile irlanda'da eğitim alan öğrencimiz Dublin City University'deki tecrübelerini bizimle paylaşıyor   Devamı

Can YÜCEL
Can YÜCEL
Öğrenci
Academix'le Brighton'da Genel İngilizce ve Eastbourne'da IELTS Hazı...

Öğrencimiz Mehmet Altay'ın danışmanı Asiye yardımıyla Academix'le Brighton'da Genel İngilizce ve Eastbourne'da IELTS Hazırlık Eğitim süreci   Devamı

Mehmet Altay
Mehmet Altay
Öğrenci
İngilizce Öğrenme Serüvenim: Academix ile Yola Çıktım, Cambridge'de...

İngilizce öğrenme amacıyla Academix danışmanlık şirketiyle çalışmaya karar verdim. Cambridge Stafford House'da eğitim aldım ve Edinburgh'da geçirdi...   Devamı

Merve TEKE
Merve TEKE
Öğrenci
Academix'le Eastbourne'da Dil Okulu Deneyimim

Eastbourne'da dil okulu deneyimim: Sosyal aktiviteler eksik, konaklama ve şehir memnun edici. Yaz dönemi tercih edilmeli. Yemekler zorlayıcı, ekono...   Devamı

Şeyma G
Şeyma G
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

London South Bank Üniversitesi: Geleceğinizi Şekillendirecek Eğitim...

LSBU, Londra'nın kalbinde, Thames Nehri'nin hemen kıyısında yer alıyor. Bu özel konum, öğrencilere kentin kültürüne, iş dünyasına ve sosyal yaşamı...   Devamı

Serpil Gündüz Coşar
Serpil Gündüz Coşar
Danışman
Regent University London: Eğitim ve Lokasyonda Mükemmeliyet

Regent University London, Regent Park'ın içinde muhteşem bir konuma ve kampüse sahip olarak öğrencilere yüksek kalitede eğitim sunan öncü bir kurum...   Devamı

Serpil Gündüz Coşar
Serpil Gündüz Coşar
Danışman
Akdeniz’in En Huzurlu Adası Malta

Yerli halkın ‘görkemli’ olarak adlandırdığı, tüm yapıların adaya özgü sarı taş ile inşa edildiği Malta’nın, doğal limanları, ılıman iklimi ve çok k...   Devamı

Mustafa Fidan
Mustafa Fidan
Danışman
Dubai'de Eğitim ve Yaşam

Dubai; herhangi bir Avrupa kentini aratmayan modernliğe sahip bir şehirdir. İhtişamlı gökdelenleri, estetik yapıları, göz kamaştıran sahilleri ve t...   Devamı

Mustafa Fidan
Mustafa Fidan
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler