KANADA'NIN TERCİH EDİLEN DİL OKULLARI VE ŞEHİRLERİ

Danışman Yorumları

Kanada Dil Okulları, yurtdışı dil eğitimi konusunda en çok talep gören ülkelerin başında gelmektedir. Bunun bir kaç sebebi vardır:

  • Yüksek yaşam kalitesi
  • Öğrenci ve göçmenlere sunduğu gelişmiş imkânlar
  • Yeşil doğası
  • Güçlü ekonomisi
  • Gelişmiş sosyal hizmetleri
  • Düşük suç oranı
  • Kanada dolarının düşük kurda olması
  • Eğitim kalitesi

Kanada Dil Okulları kaliteli eğitim yapısıyla ve modern öğretim sistemiyle tüm dünyanın saygı duyduğu ve tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Okul dışında, Kanada’daki dil okullarının düzenlediği sosyal aktiviteler ve etkinlikler sayesinde hem gezip görme hem de kendinizi kültürel açıdan geliştirme fırsatı sunar. 

Kanada, iki resmi dili olan bir ülkedir. Montreal’de İngilizce dışında Fransızca öğrenmek de mümkündür. Quebec bölgesindeki dil okullarında hem İngilizce hem Fransızca dili eğitimleri verilmektedir.

Kanada'nın Tercih Edilen Dil Okulları ve Şehirleri

Kanada’da dil okulu başlangıç tarihleri okuldan okula ve programdan programa değişmektedir (Genelde ayın her Pazartesi ders başlangıç olarak düşünülebilir). Dil okuluna başlamadan önce gireceğiniz “Seviye Belirme” sınavı ile seviyenize uygun bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Öğrencilerin seviyesine uygun eğitim alması konusuna özen gösterilir.

Kanada’ya eğitime giden öğrenciler için ulaşım olanakları oldukça gelişmiştir diyebiliriz. Ulaşım genelde toplu taşıma ve bisikletle yapılır. Kanada’da öğrencilerin eğitim aldığı dil okullarına toplu taşıma araçları ile ulaşımı mümkündür. Ayrıca öğrencilere, yaşlılara ve çocuklara indirim sağlanmaktadır. Ortalama şehir içi otobüs ücretleri tek yönlü (4 CAD).

Kanada’da dil eğitimi alan bir öğrenci, birçok farklı konaklama seçeneğine sahiptir. Öğrencilerin kendi isteği doğrultusunda aile yanında veya okulun sunduğu yurtlarda kalabilirler. Aile Yanı Konaklama ile kültürü daha yakından deneyimleme fırsatına sahip olup, aynı zamanda günlük konuşma dilinizi geliştirebilirsiniz. 

Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenci alacağı eğitimin süresine göre iki çeşit vize sistemiyle karşılaşır: Kısa Dönem ve Uzun Dönem. Kısa Dönem öğrenci vizeleri maksimum 6 ay iken, uzun dönem öğrenci vizeleri 6 ila 11 ay arasındaki eğitimler için uygulanır. 

Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin farklı lokasyon ve dil okulu seçenekleri fazladır. Deneyimli öğrenciler tarafından en çok tercih edilen şehirler ise: Toronto, Vancouver ve Montreal.

Toronto: Ontario eyaletinde yer alır ve başkentidir. Kuzey Amerika’nın en güvenli ve en temiz şehirlerinden birisidir. Türk öğrencilerin dil eğitimi için en çok tercih ettiği şehir. Çok çeşitli kültürleri misafir eden bir şehirdir. Kanada’nın en önemli iş ve finans merkezidir. Türkiye’yi temel alırsak, Toronto Kanada’nın İstanbul’u diyebiliriz. Toronto dil okulları: ILAC, ILSC, Kaplan International English, ELS, EC English, LSI, Stafford House, Oxford House College, The Language Gallery, Eurocenters.

Kanada'nın Tercih Edilen Dil Okulları ve Şehirleri

Vancouver: British Colombia eyaletinin en büyük şehirdir ve Kanada’nın batısında yer alır. Dünyann en huzurlu ve yaşanabilecek şehirler sıralamasında 3. Sırada yer almaktadır. İklim ve hava sıcaklığı açısından Kanada’ya göre sıcak bir şehir diyebiliriz. Türkiye’yi temel alırsak, Vancouver Kanada’nın İzmir’i diyebiliriz. Vancouver dil okulları: ILAC, ILSC, Kaplan International English, EC English, LSI, St. Giles, Oxford House College, The Language Gallery, Eurocenters, Sprachcaffe.

Montreal: Montreal, Quebec eyaletinin en büyük kentidir. Paris’in ardından dünyada en çok Fransızcanın konuşulduğu şehirdir. Genç ve aktif bir nüfusa sahiptir. Yıl boyunca çeşitli festivaller ve kültürel etkinlikler gerçekleşir. Montreal’de eğitim almak isteyen bir öğrenci, Kanada vize dışında Quebec vizesine de sahip olması gerekir (Fransız Bölgesi için). Montreal dil okulları: EC English, Sprachcaffe, ILSC.

Umut ÜNALAN

Umut ÜNALAN

Yurtdışı Eğitim Danışmanı
T: +90 530 343 60 88@: umut@academix.com.tr

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Politecnico di Milano'da Uçak Mühendisliği Yüksek Lisans

Politecnico Di Milano'da MSc Aeronautical Engineering eğitimi alan öğrencimizin paylaştığı deneyimleri.   Devamı

Furkan Özkalay
Furkan Özkalay
Öğrenci
ILAC College Vancouver Business Administration

Bu mesajı size Vancouver’dan yazıyorum. Buraya kadar gelmemde büyük emeği olan Academix Kadıköy Şubesi’nden Deniz Hanım’a da teşekkürlerimi iletmek...   Devamı

Eşref Furkan Karaoğlan
Eşref Furkan Karaoğlan
Öğrenci
İtalya, University Of Padua'da Eğitim

Padova Üniversitesi İnsan Hakları bölümüne yüksek lisans için başvurumu yaptım ve 2020 Haziran’da kabul mektubumu almıştım.   Devamı

Elif Bakar
Elif Bakar
Öğrenci
Kanada VanWest College

Merhabalar Sevgili Academix Ailesi, Sizlere Kanada yolculuğumun nasıl başladığı ve sürecin nasıl gittiğini anlatmak istiyorum   Devamı

Türkan Berfin Dişikitli
Türkan Berfin Dişikitli
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

İngiltere’de Hukuk Eğitimi - Yeni Avukatlık Sistemi

Bu yazımızda Eylül 2021’den itibarı ile yürürlüğe girecek olan yeni avukatlık sistemini ele alacağız.   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Kanada'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Düşük şiddet ve suç oranı, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, güvenliği, eşitlikçi eğitim sistemi ve huzurlu ortamıyla Birleşmiş Milletler tarafınd...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler