KANADA'NIN TERCİH EDİLEN DİL OKULLARI VE ŞEHİRLERİ

Danışman Yorumları

Kanada Dil Okulları, yurtdışı dil eğitimi konusunda en çok talep gören ülkelerin başında gelmektedir. Bunun bir kaç sebebi vardır:

  • Yüksek yaşam kalitesi
  • Öğrenci ve göçmenlere sunduğu gelişmiş imkânlar
  • Yeşil doğası
  • Güçlü ekonomisi
  • Gelişmiş sosyal hizmetleri
  • Düşük suç oranı
  • Kanada dolarının düşük kurda olması
  • Eğitim kalitesi

Kanada Dil Okulları kaliteli eğitim yapısıyla ve modern öğretim sistemiyle tüm dünyanın saygı duyduğu ve tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Okul dışında, Kanada’daki dil okullarının düzenlediği sosyal aktiviteler ve etkinlikler sayesinde hem gezip görme hem de kendinizi kültürel açıdan geliştirme fırsatı sunar. 

Kanada, iki resmi dili olan bir ülkedir. Montreal’de İngilizce dışında Fransızca öğrenmek de mümkündür. Quebec bölgesindeki dil okullarında hem İngilizce hem Fransızca dili eğitimleri verilmektedir.

Kanada'nın Tercih Edilen Dil Okulları ve Şehirleri

Kanada’da dil okulu başlangıç tarihleri okuldan okula ve programdan programa değişmektedir (Genelde ayın her Pazartesi ders başlangıç olarak düşünülebilir). Dil okuluna başlamadan önce gireceğiniz “Seviye Belirme” sınavı ile seviyenize uygun bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Öğrencilerin seviyesine uygun eğitim alması konusuna özen gösterilir.

Kanada’ya eğitime giden öğrenciler için ulaşım olanakları oldukça gelişmiştir diyebiliriz. Ulaşım genelde toplu taşıma ve bisikletle yapılır. Kanada’da öğrencilerin eğitim aldığı dil okullarına toplu taşıma araçları ile ulaşımı mümkündür. Ayrıca öğrencilere, yaşlılara ve çocuklara indirim sağlanmaktadır. Ortalama şehir içi otobüs ücretleri tek yönlü (4 CAD).

Kanada’da dil eğitimi alan bir öğrenci, birçok farklı konaklama seçeneğine sahiptir. Öğrencilerin kendi isteği doğrultusunda aile yanında veya okulun sunduğu yurtlarda kalabilirler. Aile Yanı Konaklama ile kültürü daha yakından deneyimleme fırsatına sahip olup, aynı zamanda günlük konuşma dilinizi geliştirebilirsiniz. 

Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenci alacağı eğitimin süresine göre iki çeşit vize sistemiyle karşılaşır: Kısa Dönem ve Uzun Dönem. Kısa Dönem öğrenci vizeleri maksimum 6 ay iken, uzun dönem öğrenci vizeleri 6 ila 11 ay arasındaki eğitimler için uygulanır. 

Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin farklı lokasyon ve dil okulu seçenekleri fazladır. Deneyimli öğrenciler tarafından en çok tercih edilen şehirler ise: Toronto, Vancouver ve Montreal.

Toronto: Ontario eyaletinde yer alır ve başkentidir. Kuzey Amerika’nın en güvenli ve en temiz şehirlerinden birisidir. Türk öğrencilerin dil eğitimi için en çok tercih ettiği şehir. Çok çeşitli kültürleri misafir eden bir şehirdir. Kanada’nın en önemli iş ve finans merkezidir. Türkiye’yi temel alırsak, Toronto Kanada’nın İstanbul’u diyebiliriz. Toronto dil okulları: ILAC, ILSC, Kaplan International English, ELS, EC English, LSI, Stafford House, Oxford House College, The Language Gallery, Eurocenters.

Kanada'nın Tercih Edilen Dil Okulları ve Şehirleri

Vancouver: British Colombia eyaletinin en büyük şehirdir ve Kanada’nın batısında yer alır. Dünyann en huzurlu ve yaşanabilecek şehirler sıralamasında 3. Sırada yer almaktadır. İklim ve hava sıcaklığı açısından Kanada’ya göre sıcak bir şehir diyebiliriz. Türkiye’yi temel alırsak, Vancouver Kanada’nın İzmir’i diyebiliriz. Vancouver dil okulları: ILAC, ILSC, Kaplan International English, EC English, LSI, St. Giles, Oxford House College, The Language Gallery, Eurocenters, Sprachcaffe.

Montreal: Montreal, Quebec eyaletinin en büyük kentidir. Paris’in ardından dünyada en çok Fransızcanın konuşulduğu şehirdir. Genç ve aktif bir nüfusa sahiptir. Yıl boyunca çeşitli festivaller ve kültürel etkinlikler gerçekleşir. Montreal’de eğitim almak isteyen bir öğrenci, Kanada vize dışında Quebec vizesine de sahip olması gerekir (Fransız Bölgesi için). Montreal dil okulları: EC English, Sprachcaffe, ILSC.

Umut ÜNALAN

Umut ÜNALAN

Yurtdışı Eğitim Danışmanı
@: umut@academix.com.tr

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Kings London'da 4 Hafta Hukuk İngilizcesi

Bu süreçte aklımdaki her soruyu cevaplayan, hiçbir zaman ilgisini eksik etmeyen Serdal Bey’e ve Academix’e çok teşekkür ederim.   Devamı

Zelal ÜZEL
Zelal ÜZEL
Öğrenci
Griffith College Master Eğitimimi Birincilikle Tamamladım

Eylül 2018'de Academix'in yönlendirmesiyle başladığım Dublin'deki master serüvenim geçtiğimiz çarşamba günü son buldu.   Devamı

Mert ALTINTAŞ
Mert ALTINTAŞ
Öğrenci
ESERP Business School Marketing and Commercial Management Master Pr...

Üniversitenin son sınıfı ve bitirdiğim sıralarda uzun dönem trainee olarak çalışırken, Taksim’de bulunan Academix şubesine gittim ve danışmanım İla...   Devamı

Berk ALTIÇİFTLİK
Berk ALTIÇİFTLİK
Öğrenci
ILSC Toronto'da 5 Ay Genel İngilizce Yorumlarım

Bu süreçlerde inanılmaz destek ve çabalarından dolayı tekrardan Serpil Hanım ve tüm Akademix Kadiköy ailesine tekrardan çok teşekkür ediyorum.   Devamı

Mertcan ERDOĞAN
Mertcan ERDOĞAN
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Kanada'nın Tercih Edilen Dil Okulları ve Şehirleri

Kanada, iki resmi dili olan bir ülkedir. Montreal’de İngilizce dışında Fransızca öğrenmek de mümkündür. Quebec bölgesindeki dil okullarında hem İng...   Devamı

Umut ÜNALAN
Umut ÜNALAN
Danışman
İngiltere'nin Tercih Edilen Dil Okulları ve Şehirleri

Deneyimli öğrenciler tarafından en çok tercih edilen 5 şehir ise: Londra, Brighton, Cambridge, Oxford ve Bournemouth.   Devamı

Umut ÜNALAN
Umut ÜNALAN
Danışman
Avustralya Dil Okulları

İngilizce bilindiği üzere Avustralya’da ana dil olarak konuşulmaktadır ve Avustralya’daki dil okulu fiyatları, anadili İngilizce olan diğer ülkeler...   Devamı

Fatma Gül ARTIK
Fatma Gül ARTIK
Danışman
İrlanda Dil Okulları

Eğitim sistemi oldukça gelişmiş olan İrlanda’da dil okulları, popüler eğitim sistemi ile dünyaya adını duyurmuştur.   Devamı

Fatma Gül ARTIK
Fatma Gül ARTIK
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler