İRLANDA'DA DİL OKULLARI VE 2020 GÜNCEL FİYATLARI

Danışman Yorumları

Son yıllarda İrlanda’da dil okulları ve 2020 güncel fiyatları gerek sunmuş olduğu kaliteli dil eğitimi gerekse öğrencilere çıkardığı her bütçeye uygun maliyetlerle ülkemizde adını sık sık duyurmaya başlamıştır ve günden güne talep artmaktadır. Sıcakkanlı insanları, canlı sosyal yaşamıyla İrlanda, İngilizce öğrenmek için çok ideal bir yerdir. Avrupa Birliği’nin bir parçası olan İrlanda, birçok öğrenci için kolay erişilebilir bir ülke konumundadır. İngiltere’nin olası Brexit durumunda, Avrupa Birliği içerisinde ana dili ve eğitim dili İngilizce olan tek ülke İrlanda olacaktır. 

İrlanda’da dil okulları için en çok tercih edilen şehir Dublin’dir. Dublin dışında Galway, Cork, Limerick ve Bray gibi şehirlerde tercih edilmektedir. İrlanda, uzun süreli İngilizce dil eğitimine gitmek, yaşamak ve çalışmak için çok ideal bir ülkedir. Avrupa’nın teknoloji merkezi olarak kabul edilir ve birçok uluslararası firma “Google, IBM, Twitter, Apple gibi” İrlanda’da bulunur.

İrlanda Dil Okulları

İrlanda’da bütçenize uygun İngilizce eğitim alabileceğiniz birçok dil okulları bulunur. Eğitiminizi Kaplan International English, EC English ve International House gibi global okul gruplarından birinde veya Emerald, CES Schools, ATC, Atlas, ISI ve Delfin gibi kaliteli ve butik İngilizce okullarından birinde de alabilirsiniz. İrlanda'da daha hesaplı fiyata İngilizce eğitim alabileceğiniz birçok okul bulabilirsiniz: Delfin, The English Studio ve New College Group gibi yıl boyunca öğrencilere ekonomik fiyatlara kaliteli İngilizce eğitim sunmaktadır. 

İrlanda'da Dİl Okulları ve 2020 Güncel Fiyatları

İrlanda Dil Okulları Çalışma İzni ve Vize Süreci

İrlanda’da dil okullarında kısa süreli (24 hafta ve aşağısı) İngilizce eğitim alan öğrencilerin çalışma izni bulunmaz ve başvurularda C vizesi alınır. 25 hafta ve üzeri sürelerde eğitim alan öğrencilere çalışma izni verilir ve başvurularda ise D vizesi alınır. 25 hafta ve üzerinde dil okullarında İngilizce eğitim alan öğrencilere okul dönemlerinde part-time haftada 20 saat, tatil dönemlerinde full-time haftada 40 çalışma izni olmak üzere toplamda 8 aylık vize verilmektedir. Öğrenci 25 haftalık bir dil okuluna kayıt yaptırdıktan sonra 35 haftalık vize alır. 25 haftalık eğitim süreci bittikten sonra kalan 10 haftada full-time olarak çalışabilirler. Bu vize toplamda 2 kez ülke içinde uzatılabilir. Öğrenci sigortası hem kısa hem uzun dönem için zorunludur. İrlanda’da yasal olarak çalışmaya başlayabilmeniz için IRP kart almanız gerekmektedir. IRP Kartı: Yasal olarak çalışmanızı ve oturumunuzu teminat alan ve 8 aylık vizenizi onaylayan göçmenlik kurumu kartıdır. IRP kartınız olmadan yasal olarak çalışmaya başlayamazsınız. Ayrıca yasal çalışma hakkınız ile eğitim yaşamınıza devam ederken yaşamsal masraflarınızı büyük oranda karşılayabilirsiniz. 

İrlanda'da Dİl Okulları ve 2020 Güncel Fiyatları

İrlanda Dil Okulları Yorumları

Öğrencilerin, İrlanda dil okulları ile ilgili yorumları oldukça olumdur. Eğitim alan birçok öğrenci hem İrlanda dil okullarını hem de ülkeyi arkadaşlarına tavsiye etmektedir. Avrupa kültürü ile dostça bir ortamda uygun bir fiyata dil eğitimi alabilir, aynı zamanda eğer 25 hafta ve üzeri eğitimde çalışabilirsiniz. Öğrenciler tarafından en çok tercih edilen şehir Dublin olup, arkadaşlarına tavsiye edilen ilk şehir durumundadır. Ayrıca İrlandalıların Türk karşı ayrı bir sevgisi olması, her öğrenciden duyduğumuz pozitif bir detaydır. İrlanda’da eğitim alan öğrenciler, dersler dışında İrlanda’nın doğal güzelliklerinden ve sosyal yaşamındaki hareketlilikten memnun.

İrlanda Dil Okullarına Giden Öğrencilerin Konaklama İmkânları

İrlanda birden çok milletten öğrenciye ev sahipliği yaptığı için, konaklama imkânları da buna paralel olarak gelişmiştir diyebiliriz. Aile yanı, pansiyonlar, oda kiralama, özel ve üniversite yurtları en çok tercih edilen konaklama seçenekleridir. Ayrıca birkaç öğrenci bir araya gelerek ev tutma imkânına sahiptir. Aile yanı konaklama hem fiyat açısından daha uygun hem de İngilizce’ye olan katkısından dolayı bizim en başta önerdiğimiz seçenek olarak kabul edebiliriz. 

İrlanda Dil Eğitimi Maliyetleri

İrlanda'da dil eğitimi almak İngiltere'ye ve Amerika'ya göre daha uygundur. Butik ve zincir bir çok kaliteli dil okulu olduğu gibi gene bir çok yerel ve global uygun maliyetli dil okulu bulunmaktadır. En çok tercih edilen şehir olan Dublin'de 25 haftalık bir Genel İngilizce dil eğitiminin maliyeti 5,400 Euro ile 3,090 Euro arasında değişmektedir. Hatta bu maliyet Öğleden Sonra kurslarını seçmeniz durumunda 2,775 €'ya kadar düşmektedir. İrlanda Devletinin vermiş olduğu yasal çalışma iznine göre çalıştığınızı da farz edersek yurtdışında dil eğitimi almak hemen hemen her bütçeye uygun bir hale geliyor. 

Umut ÜNALAN

Umut ÜNALAN

Yurtdışı Eğitim Danışmanı
T: +90 530 343 60 88@: umut@academix.com.tr

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Politecnico di Milano'da Uçak Mühendisliği Yüksek Lisans

Politecnico Di Milano'da MSc Aeronautical Engineering eğitimi alan öğrencimizin paylaştığı deneyimleri.   Devamı

Furkan Özkalay
Furkan Özkalay
Öğrenci
ILAC College Vancouver Business Administration

Bu mesajı size Vancouver’dan yazıyorum. Buraya kadar gelmemde büyük emeği olan Academix Kadıköy Şubesi’nden Deniz Hanım’a da teşekkürlerimi iletmek...   Devamı

Eşref Furkan Karaoğlan
Eşref Furkan Karaoğlan
Öğrenci
İtalya, University Of Padua'da Eğitim

Padova Üniversitesi İnsan Hakları bölümüne yüksek lisans için başvurumu yaptım ve 2020 Haziran’da kabul mektubumu almıştım.   Devamı

Elif Bakar
Elif Bakar
Öğrenci
Kanada VanWest College

Merhabalar Sevgili Academix Ailesi, Sizlere Kanada yolculuğumun nasıl başladığı ve sürecin nasıl gittiğini anlatmak istiyorum   Devamı

Türkan Berfin Dişikitli
Türkan Berfin Dişikitli
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Kanada'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Düşük şiddet ve suç oranı, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, güvenliği, eşitlikçi eğitim sistemi ve huzurlu ortamıyla Birleşmiş Milletler tarafınd...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Online Eğitimin Faydaları

Online eğitimler örgün eğitimin aksine zamandan ve mekândan bağımsız olarak öğrencilerin istediği zaman istediği yerde eğitim almasını mümkün kılar.   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler