İNGİLTERE'NİN EN İYİ 10 DİL OKULU

Danışman Yorumları

Avrupa’nın batısında Büyük Britanya adasında yer alan ve dil okulu denince akla ilk gelen ülke olan İngiltere, Amerika’dan sonra dünyada en çok uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan ülkedir. Dünyanın en gelişmiş ilk 10 ekonomisinden birine sahip olan İngiltere, muhteşem tarihi, görkemli sarayları, çok kültürlü nüfusu, dünya çapında kendini kanıtlamış okulları, popüler şehirleri ve eğlenceli hayat tarzıyla öğrencilerin İngilizce öğrenmek için en çok tercih ettiği ülke olmaya devam etmektedir. 
İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilere yol gösterici olması için deneyimli öğrenciler tarafından oylanmış en iyi 10 dil okulunun listesi;

1- EC English

İngiltere'nin en iyi 10 dil okulu

1905 yılından bu yana dil okulu denince akla ilk gelen okullardan olan EC English, her yıl 45.000’den fazla öğrenciye İngilizce öğretmektedir. İngiltere’de Londra, Cambridge, Oxford, Manchester, Bristol ve Brighton’da şubeleri olan EC tüm öğrencilerine son teknolojiyle donatılmış sınıflarda modern ve kaliteli eğitim sunmaktadır. Tüm şubelerinde standardı sağlamış olan EC, dinamik ve çok kültürlü yapısı, arkadaş canlısı ortamı, okul dışı aktiviteleri ve her ihtiyaca uygun konaklama seçenekleriyle öğrencilerden tam puan almaktadır.

2- Kaplan International English

İngiltere'nin en iyi on dil okulu

İngiltere’de Bath, Bournemouth, Cambridge, Edinburg, Liverpool, Londra Covent Garden, Londra Leicester Square, Manchester, Oxford, Torquay şubeleriyle herkese uygun alternatifler sunan Kaplan International, 80 yılı aşkın tecrübesiyle anadili İngilizce olan ülkelerdeki en geniş okul ağına sahiptir. Her yıl 150 farklı ülkeden 50.000’den fazla öğrenciye eğitim veren Kaplan’ın öğrenci memnuniyeti %100’e yakındır.  Öğrencilerine harika okul ve derslikleriyle, başarılı öğretmenleriyle, ders dışı aktiviteleri ve konforlu konaklama seçenekleriyle unutulmaz bir deneyim yaşatan Kaplan 12 yaş ve üzeri herkese kucak açmaktadır.

Kaplan’ın Londra’da bulunan iki şubesinden biri olan Leicester Square Okulu İngiltere'de Uzman Profesyonel İngilizce kursları sunan tek okuludur, profesyonel ve akademik odaklı kurslar konusunda uzmanlaşmıştır. Öğrenciler yoğun programların yanı sıra birebir derslere katılabilir; Mühendislik, Tıp ya da Hukuk alanında İngilizce dersler alabilir. 25 yaş üzeri için özel tasarlanmış olan programlar ile yurt dışındaki dil deneyiminden en iyisini elde etmek isteyen ve kendisine benzeyen kişilerle İngilizce eğitimi almak isteyen profesyoneller için bu okul biçilmiş kaftandır. Kaplan’ın Londra’daki diğer şubesi olan Covent Garden Okulu ise genellikle 16-25 yaş arası öğrenciler tarafından tercih edilir. 

3- St. Giles International

1955 yılında kurulan St. Giles, her yıl 100 farklı ülkeden 14.000’den fazla öğrenciyi yabancı dil eğitimi için ağırlamaktadır. Yılların getirdiği tecrübesiyle fark yaratan zincir okul benimsemiş olduğu yüksek kalitede eğitim anlayışıyla uluslararası saygınlığa sahiptir. İngiltere’de Brighton, Cambridge, Eastbourne, Highgate ve Londra’da şubeleri bulunan St. Giles’ın en yeni kaynaklarla donatılmış modern öğretim merkezlerinde dersler hareketli ve öğrenci merkezli olarak işlenmekte, tüm yaş gruplarına, beceriye ve amaca uygun olarak tasarlanan esnek programlar uygulanmaktadır.

4- LSI

İngiltere'nin en iyi 10 dil okulu

LSI, tüm dünyaya yayılmış 16 şubesi ve 54 yıllık tecrübesiyle öğrencilerden tam puan almayı başaran dil okullarından biridir. Tüm okulları modern uygulamalara sahip olup en son teknoloji ile donatılan LSI, etkili öğrenme tekniklerine sahip samimi ve yardımsever öğretmenleri ile eşsiz bir eğitim deneyimi sunmaktadır. LSI’ın İngiltere’de Brighton, Cambridge, London Central ve London Hampstead’de olmak üzere 4 şubesi vardır. LSI’ın tüm şubeleri şehirlerin cazip bölgelerinin merkezinde yer almaktadır. LSI, her biri ulusal akreditasyon kuruluşları tarafından belirlenen standartları karşılayan aile yanı konaklama seçeneğinin yanı sıra üniversitelerin öğrenci yurtlarında tüm dünyadan öğrencilerle yurtta konaklama imkânı da sunmaktadır.

5- Kings Colleges

İngiltere'nin en iyi 10 dil okulu

1957 yılında kurulan Kings Colleges Londra, Oxford ve Bournemouth şubelerinde “İngilizce’yi yaşayarak öğrenme” felsefesiyle öğrencilerine modern ve interaktif bir eğitim deneyimi yaşatmaktadır. İngiltere’deki tüm okulları şehir merkezine yakın olan Kings College, Bournemouth kampüsünde öğrencilerine yurt imkânı da sunmaktadır.

6- British Study Centres

İngiltere'nin en iyi 10 dil okulu

1930 yılında kurulan British Study Centres İngiltere’de dil eğitimi veren en iyi kurumlardandır. Kaliteli eğitimi ile LTM Star ödülünü almaya hak kazanan British Study Centres, 2010 yılında da Batı Avrupa’nın en iyi dil okulu seçilmiştir. British Study Centres’ın İngiltere’de Brighton, Hampstead-Londra, Londra, Manchester, Oxford ve York olmak üzere toplam 6 şubesi bulunmaktadır ve tüm şubeleri şehir merkezlerine yakın konumlandırılmıştır. British Study Centres, British Council tarafından tanınmakla beraber EnglishUK ve ALTO'ya üyedir.

7- Eurocentres

İngiltere'nin en iyi dil okulları

1960 yılında kurulan ve 6 kıtada 14 ülkede toplam 39 şubesiyle her yıl yaklaşık 15.000 öğrenciye eğitim veren Eurocentres kaliteli eğitimi ve uygun fiyatlarıyla öğrencilerden tam not alan okullardan biridir. İngiltere’de Bournemouth, Brighton, Cambridge, London ve London-Eltham olmak üzere 5 şubesi bulunan Eurocentres’ın Londra-Eltham okulu Britanya’nın en büyük IELTS sınav merkezlerinden biridir. 

8- Bell International

İngiltere'nin en iyi on dil okulu

1972 yılında kurulan Bell International; yüksek kalite eğitimi, az mevcutlu sınıfları, öğrencilere gösterilen birebir ilgi ve öğretmen kalitesiyle dünyanın en saygın dil okulları arasındadır. Londra ve Cambridge’de şubesi olan Bell International, İngiltere’nin en başarılı yerel ve butik okullarından biridir. İki şubesi de öğrencilerin konforunu düşünerek standartların üzerinde tasarlanan Bell, Cambridge şubesinde öğrencilerine derslikler dışında zaman geçirebilecekleri futbol sahası, tenis kortu, bilgisayar odaları, piyano, kütüphane, masa tenisi ve 2 restoran sunmaktadır. Bell, İngiltere’de 55’in üzerinde üniversite ile anlaşmalıdır ve öğrenciler bu sayede anlaşmalı üniversitelere geçiş hakkına sahip olmaktadır. Ayrıca Bell, öğrencilerine Birleşik Krallık'taki tüm üniversiteler ve lisans programları hakkında ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

9- International House

İngiltere'nin en iyi 10 dil okulu

International House World Organization (IHWO), 1953 yılında kurulan, dünyanın en büyük dil okulu gruplarından biridir. International House, dünya çapında 50 ülkede 26 farklı dil eğitimi veren 150 okuluyla öğrencilere modern ve yüksek kalitede eğitim vermektedir. IH, İngiltere’de Bristol, Londra ve Manchester olmak üzere 3 farklı lokasyonda öğrencilerine hizmet vermektedir. Modern, dinamik ve yüksek kaliteli eğitim felsefesiyle tasarlanan okulların şehir merkezlerine çok yakın olması öğrencilerin sosyalleşmesinde büyük rol oynamaktadır.

10- Stafford House

İngiltere'nin en iyi 10 dil okulu

1952 yılında kurulan Stafford House, yılların getirdiği tecrübesini gelişen teknolojiyle harmanlayıp öğrencilerine modern ve yüksek kalitede eğitim sunan dil okullarından biridir. İngiltere’de Londra, Brighton, Cambridge ve Canterbury’de okulları bulunan Stafford House öğrencilerine interaktif eğitim sağlayabilmek için tüm sınıflarını son teknoloji tahtalar ve materyallerle donatmıştır.  Öğrencilerin dersler dışında da sosyalleşmesini ve İngilizceyi pratik yaparak öğrenmelerini hedefleyen Stafford House, öğrencilerine kültürel geziler, şehir turları, müze gezileri gibi ders dışı aktiviteler de sunmaktadır.

Deniz KAYA

Deniz KAYA

Yurtdışı Eğitim Danışmanı
T: +90 553 133 0110@: deniz@academix.com.tr

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Malta Ec English'de 8 Hafta 30+ Genel İngilizce

İstediğim an Yeliz hanıma ve Ec personeline ulaşabilmek ve tüm sorunlarımı anında hallolması beni çok destekledi.   Devamı

Zekiye ŞÜKÜR
Zekiye ŞÜKÜR
Öğrenci
Kanada'da Dil Eğitimi Sonrası Sertifika Programına Katıldım

Bu süreçte Kanada'ya ilk kez giderken ki tecrübelerimden dolayı tekrardan Academix ile bu süreçi yürütme kararı aldım.   Devamı

Habip TEKİN
Habip TEKİN
Öğrenci
UC Santa Cruz Sertifika Programı

Academix’e özellikle bizimle ilgilenen Mehmet Kantarcı, Duygu Çıtlak ve İrem Cinemre’ye tekrardan bu süreçte bize olan destekleri için teşekkür edi...   Devamı

Özlem SEZER
Özlem SEZER
Öğrenci
Regent Londra Dil Okulunda Hayatımın En Güzel 6 Ayı

Karşıma Academix’in Taksim şubesi çıktı ve benimle o sürecimin en başından sonuna kadar her zaman benimle ilgilenen hatta İngiltere’de de ilgisini ...   Devamı

Batuhan COŞKUN
Batuhan COŞKUN
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Malta Dil Okulları 2020 En Güncel Fiyatlar

Malta dil okullarının çoğu, eğitim ve konaklama hizmetlerini paket fiyat olarak adlandırdığımız toplam maliyetlerle hesaplarlar.   Devamı

Özge ÇAKIR
Özge ÇAKIR
Danışman
Shorelight Amerikan Partner Üniversiteleri Gözlemlerim

Bu yüzden ben size geçen hafta gidip gezip gördüğüm 3 üniversite hakkında bilgilendirme yapacağım. Bunlar: Florida International University, Adelph...   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
İngiltere Yüksek Lisans 2020 En Güncel Fiyatlar

Ortalama yıllık eğitim ücretleri 11,000 GBP - 15000 GBP olup, bu ücretler Russell Group gibi prestijli üniversitelerde 25,000 GBP üzerine de çıkabi...   Devamı

Asiye SOYDEĞER
Asiye SOYDEĞER
Danışman
Kanada Lise Eğitimi 2020 En Güncel Fiyatlar

Kanada’da lise eğitimi ortalama 14.000 ile 40.000 Kanada Doları arasında değişiklik gösterir.   Devamı

Özge ÇAKIR
Özge ÇAKIR
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler