İNGİLTERE'NİN EN İYİ 10 DİL OKULU

Danışman Yorumları

Avrupa’nın batısında Büyük Britanya adasında yer alan ve dil okulu denince akla ilk gelen ülke olan İngiltere, Amerika’dan sonra dünyada en çok uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan ülkedir. Dünyanın en gelişmiş ilk 10 ekonomisinden birine sahip olan İngiltere, muhteşem tarihi, görkemli sarayları, çok kültürlü nüfusu, dünya çapında kendini kanıtlamış okulları, popüler şehirleri ve eğlenceli hayat tarzıyla öğrencilerin İngilizce öğrenmek için en çok tercih ettiği ülke olmaya devam etmektedir. 
İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilere yol gösterici olması için deneyimli öğrenciler tarafından oylanmış en iyi 10 dil okulunun listesi;

1- EC English

İngiltere'nin en iyi 10 dil okulu

1905 yılından bu yana dil okulu denince akla ilk gelen okullardan olan EC English, her yıl 45.000’den fazla öğrenciye İngilizce öğretmektedir. İngiltere’de Londra, Cambridge, Oxford, Manchester, Bristol ve Brighton’da şubeleri olan EC tüm öğrencilerine son teknolojiyle donatılmış sınıflarda modern ve kaliteli eğitim sunmaktadır. Tüm şubelerinde standardı sağlamış olan EC, dinamik ve çok kültürlü yapısı, arkadaş canlısı ortamı, okul dışı aktiviteleri ve her ihtiyaca uygun konaklama seçenekleriyle öğrencilerden tam puan almaktadır.

2- Kaplan International English

İngiltere'nin en iyi on dil okulu

İngiltere’de Bath, Bournemouth, Cambridge, Edinburg, Liverpool, Londra Covent Garden, Londra Leicester Square, Manchester, Oxford, Torquay şubeleriyle herkese uygun alternatifler sunan Kaplan International, 80 yılı aşkın tecrübesiyle anadili İngilizce olan ülkelerdeki en geniş okul ağına sahiptir. Her yıl 150 farklı ülkeden 50.000’den fazla öğrenciye eğitim veren Kaplan’ın öğrenci memnuniyeti %100’e yakındır.  Öğrencilerine harika okul ve derslikleriyle, başarılı öğretmenleriyle, ders dışı aktiviteleri ve konforlu konaklama seçenekleriyle unutulmaz bir deneyim yaşatan Kaplan 12 yaş ve üzeri herkese kucak açmaktadır.

Kaplan’ın Londra’da bulunan iki şubesinden biri olan Leicester Square Okulu İngiltere'de Uzman Profesyonel İngilizce kursları sunan tek okuludur, profesyonel ve akademik odaklı kurslar konusunda uzmanlaşmıştır. Öğrenciler yoğun programların yanı sıra birebir derslere katılabilir; Mühendislik, Tıp ya da Hukuk alanında İngilizce dersler alabilir. 25 yaş üzeri için özel tasarlanmış olan programlar ile yurt dışındaki dil deneyiminden en iyisini elde etmek isteyen ve kendisine benzeyen kişilerle İngilizce eğitimi almak isteyen profesyoneller için bu okul biçilmiş kaftandır. Kaplan’ın Londra’daki diğer şubesi olan Covent Garden Okulu ise genellikle 16-25 yaş arası öğrenciler tarafından tercih edilir. 

3- St. Giles International

1955 yılında kurulan St. Giles, her yıl 100 farklı ülkeden 14.000’den fazla öğrenciyi yabancı dil eğitimi için ağırlamaktadır. Yılların getirdiği tecrübesiyle fark yaratan zincir okul benimsemiş olduğu yüksek kalitede eğitim anlayışıyla uluslararası saygınlığa sahiptir. İngiltere’de Brighton, Cambridge, Eastbourne, Highgate ve Londra’da şubeleri bulunan St. Giles’ın en yeni kaynaklarla donatılmış modern öğretim merkezlerinde dersler hareketli ve öğrenci merkezli olarak işlenmekte, tüm yaş gruplarına, beceriye ve amaca uygun olarak tasarlanan esnek programlar uygulanmaktadır.

4- LSI

İngiltere'nin en iyi 10 dil okulu

LSI, tüm dünyaya yayılmış 16 şubesi ve 54 yıllık tecrübesiyle öğrencilerden tam puan almayı başaran dil okullarından biridir. Tüm okulları modern uygulamalara sahip olup en son teknoloji ile donatılan LSI, etkili öğrenme tekniklerine sahip samimi ve yardımsever öğretmenleri ile eşsiz bir eğitim deneyimi sunmaktadır. LSI’ın İngiltere’de Brighton, Cambridge, London Central ve London Hampstead’de olmak üzere 4 şubesi vardır. LSI’ın tüm şubeleri şehirlerin cazip bölgelerinin merkezinde yer almaktadır. LSI, her biri ulusal akreditasyon kuruluşları tarafından belirlenen standartları karşılayan aile yanı konaklama seçeneğinin yanı sıra üniversitelerin öğrenci yurtlarında tüm dünyadan öğrencilerle yurtta konaklama imkânı da sunmaktadır.

5- Kings Colleges

İngiltere'nin en iyi 10 dil okulu

1957 yılında kurulan Kings Colleges Londra, Oxford ve Bournemouth şubelerinde “İngilizce’yi yaşayarak öğrenme” felsefesiyle öğrencilerine modern ve interaktif bir eğitim deneyimi yaşatmaktadır. İngiltere’deki tüm okulları şehir merkezine yakın olan Kings College, Bournemouth kampüsünde öğrencilerine yurt imkânı da sunmaktadır.

6- British Study Centres

İngiltere'nin en iyi 10 dil okulu

1930 yılında kurulan British Study Centres İngiltere’de dil eğitimi veren en iyi kurumlardandır. Kaliteli eğitimi ile LTM Star ödülünü almaya hak kazanan British Study Centres, 2010 yılında da Batı Avrupa’nın en iyi dil okulu seçilmiştir. British Study Centres’ın İngiltere’de Brighton, Hampstead-Londra, Londra, Manchester, Oxford ve York olmak üzere toplam 6 şubesi bulunmaktadır ve tüm şubeleri şehir merkezlerine yakın konumlandırılmıştır. British Study Centres, British Council tarafından tanınmakla beraber EnglishUK ve ALTO'ya üyedir.

7- Eurocentres

İngiltere'nin en iyi dil okulları

1960 yılında kurulan ve 6 kıtada 14 ülkede toplam 39 şubesiyle her yıl yaklaşık 15.000 öğrenciye eğitim veren Eurocentres kaliteli eğitimi ve uygun fiyatlarıyla öğrencilerden tam not alan okullardan biridir. İngiltere’de Bournemouth, Brighton, Cambridge, London ve London-Eltham olmak üzere 5 şubesi bulunan Eurocentres’ın Londra-Eltham okulu Britanya’nın en büyük IELTS sınav merkezlerinden biridir. 

8- Bell International

İngiltere'nin en iyi on dil okulu

1972 yılında kurulan Bell International; yüksek kalite eğitimi, az mevcutlu sınıfları, öğrencilere gösterilen birebir ilgi ve öğretmen kalitesiyle dünyanın en saygın dil okulları arasındadır. Londra ve Cambridge’de şubesi olan Bell International, İngiltere’nin en başarılı yerel ve butik okullarından biridir. İki şubesi de öğrencilerin konforunu düşünerek standartların üzerinde tasarlanan Bell, Cambridge şubesinde öğrencilerine derslikler dışında zaman geçirebilecekleri futbol sahası, tenis kortu, bilgisayar odaları, piyano, kütüphane, masa tenisi ve 2 restoran sunmaktadır. Bell, İngiltere’de 55’in üzerinde üniversite ile anlaşmalıdır ve öğrenciler bu sayede anlaşmalı üniversitelere geçiş hakkına sahip olmaktadır. Ayrıca Bell, öğrencilerine Birleşik Krallık'taki tüm üniversiteler ve lisans programları hakkında ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

9- International House

İngiltere'nin en iyi 10 dil okulu

International House World Organization (IHWO), 1953 yılında kurulan, dünyanın en büyük dil okulu gruplarından biridir. International House, dünya çapında 50 ülkede 26 farklı dil eğitimi veren 150 okuluyla öğrencilere modern ve yüksek kalitede eğitim vermektedir. IH, İngiltere’de Bristol, Londra ve Manchester olmak üzere 3 farklı lokasyonda öğrencilerine hizmet vermektedir. Modern, dinamik ve yüksek kaliteli eğitim felsefesiyle tasarlanan okulların şehir merkezlerine çok yakın olması öğrencilerin sosyalleşmesinde büyük rol oynamaktadır.

10- Stafford House

İngiltere'nin en iyi 10 dil okulu

1952 yılında kurulan Stafford House, yılların getirdiği tecrübesini gelişen teknolojiyle harmanlayıp öğrencilerine modern ve yüksek kalitede eğitim sunan dil okullarından biridir. İngiltere’de Londra, Brighton, Cambridge ve Canterbury’de okulları bulunan Stafford House öğrencilerine interaktif eğitim sağlayabilmek için tüm sınıflarını son teknoloji tahtalar ve materyallerle donatmıştır.  Öğrencilerin dersler dışında da sosyalleşmesini ve İngilizceyi pratik yaparak öğrenmelerini hedefleyen Stafford House, öğrencilerine kültürel geziler, şehir turları, müze gezileri gibi ders dışı aktiviteler de sunmaktadır.

Deniz KAYA

Deniz KAYA

Yurtdışı Eğitim Danışmanı
T: +90 553 133 0110@: deniz@academix.com.tr

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

EC Melbourne'de Uzun Dönem İngilizce

Üniversite son sınıf öğrencisiyken aynı şirkette çalıştığım bir kişi daha önce Academix bünyesinde Nilay hanımla görüşerek İngiltere’ye gittiğini v...   Devamı

Mustafa BERK
Mustafa BERK
Öğrenci
İngiltere Öğrenci Vizesi Nasıl Aldım?

Dünyanın en zor vizesini bana kolay kılan Aslıhan Hanım’a şükranlarımı sunarım ve halihazırda çok başarılı olduğu mesleğinde daha da ileri gitmesi ...   Devamı

Süleyman ŞAHİN
Süleyman ŞAHİN
Öğrenci
İngiltere'de Yüksek Lisans Tavsiyeleri - London Metropolitan Univer...

Akademik hayatta ilerleme ve hedeflerime ulaşabilme adına attığım bu adımda beni destekleyen aileme, arkadaşlarıma, Hakan Bey'e ve tüm Academix ail...   Devamı

Berna KESER
Berna KESER
Öğrenci
Avustralya'da Dil Eğitimi Tavsiyeleri - ILSC Melbourne

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Şirketini tercih etmemdeki neden daha önce İrlanda vizemi değerli çalışanların özverili çalışmaları sayesinde ...   Devamı

Beytullah Burak KOLÇAK
Beytullah Burak KOLÇAK
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Online Eğitimin Faydaları

Online eğitimler örgün eğitimin aksine zamandan ve mekândan bağımsız olarak öğrencilerin istediği zaman istediği yerde eğitim almasını mümkün kılar.   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
İrlanda'da Yüksek Lisans Tavsiyeleri

Bu yüzden hiç düşünmeden geleceğe doğru güzel bir adım atarak yüksek lisans eğitiminiz için İrlanda’yı tercih edin!   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Ukrayna Üniversite Eğitimi

Bu yüzden “Ukrayna’da Üniversite okumak mantıklı mı?” diye soran öğrencilerimize ve öğrenci adaylarımıza kısaca bilgi verebilmek adına bu kısa bilg...   Devamı

Nuri Kuyululu
Nuri Kuyululu
Danışman
İngiltere'de Lise Eğitimi

İngiltere’de ise lise eğitimi yaşa göre planlanmaktadır. Öğrenci 14 yaş itibari ile GCSE eğitimi almak zorundadır.   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler