İNGİLTERE'NİN EN İYİ 10 DİL OKULU

Danışman Yorumları

Avrupa’nın batısında Büyük Britanya adasında yer alan ve dil okulu denince akla ilk gelen ülke olan İngiltere, Amerika’dan sonra dünyada en çok uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan ülkedir. Dünyanın en gelişmiş ilk 10 ekonomisinden birine sahip olan İngiltere, muhteşem tarihi, görkemli sarayları, çok kültürlü nüfusu, dünya çapında kendini kanıtlamış okulları, popüler şehirleri ve eğlenceli hayat tarzıyla öğrencilerin İngilizce öğrenmek için en çok tercih ettiği ülke olmaya devam etmektedir. 
İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilere yol gösterici olması için deneyimli öğrenciler tarafından oylanmış en iyi 10 dil okulunun listesi;

1- EC English

İngiltere'nin en iyi 10 dil okulu

1905 yılından bu yana dil okulu denince akla ilk gelen okullardan olan EC English, her yıl 45.000’den fazla öğrenciye İngilizce öğretmektedir. İngiltere’de Londra, Cambridge, Oxford, Manchester, Bristol ve Brighton’da şubeleri olan EC tüm öğrencilerine son teknolojiyle donatılmış sınıflarda modern ve kaliteli eğitim sunmaktadır. Tüm şubelerinde standardı sağlamış olan EC, dinamik ve çok kültürlü yapısı, arkadaş canlısı ortamı, okul dışı aktiviteleri ve her ihtiyaca uygun konaklama seçenekleriyle öğrencilerden tam puan almaktadır.

2- Kaplan International English

İngiltere'nin en iyi on dil okulu

İngiltere’de Bath, Bournemouth, Cambridge, Edinburg, Liverpool, Londra Covent Garden, Londra Leicester Square, Manchester, Oxford, Torquay şubeleriyle herkese uygun alternatifler sunan Kaplan International, 80 yılı aşkın tecrübesiyle anadili İngilizce olan ülkelerdeki en geniş okul ağına sahiptir. Her yıl 150 farklı ülkeden 50.000’den fazla öğrenciye eğitim veren Kaplan’ın öğrenci memnuniyeti %100’e yakındır.  Öğrencilerine harika okul ve derslikleriyle, başarılı öğretmenleriyle, ders dışı aktiviteleri ve konforlu konaklama seçenekleriyle unutulmaz bir deneyim yaşatan Kaplan 12 yaş ve üzeri herkese kucak açmaktadır.

Kaplan’ın Londra’da bulunan iki şubesinden biri olan Leicester Square Okulu İngiltere'de Uzman Profesyonel İngilizce kursları sunan tek okuludur, profesyonel ve akademik odaklı kurslar konusunda uzmanlaşmıştır. Öğrenciler yoğun programların yanı sıra birebir derslere katılabilir; Mühendislik, Tıp ya da Hukuk alanında İngilizce dersler alabilir. 25 yaş üzeri için özel tasarlanmış olan programlar ile yurt dışındaki dil deneyiminden en iyisini elde etmek isteyen ve kendisine benzeyen kişilerle İngilizce eğitimi almak isteyen profesyoneller için bu okul biçilmiş kaftandır. Kaplan’ın Londra’daki diğer şubesi olan Covent Garden Okulu ise genellikle 16-25 yaş arası öğrenciler tarafından tercih edilir. 

3- St. Giles International

1955 yılında kurulan St. Giles, her yıl 100 farklı ülkeden 14.000’den fazla öğrenciyi yabancı dil eğitimi için ağırlamaktadır. Yılların getirdiği tecrübesiyle fark yaratan zincir okul benimsemiş olduğu yüksek kalitede eğitim anlayışıyla uluslararası saygınlığa sahiptir. İngiltere’de Brighton, Cambridge, Eastbourne, Highgate ve Londra’da şubeleri bulunan St. Giles’ın en yeni kaynaklarla donatılmış modern öğretim merkezlerinde dersler hareketli ve öğrenci merkezli olarak işlenmekte, tüm yaş gruplarına, beceriye ve amaca uygun olarak tasarlanan esnek programlar uygulanmaktadır.

4- LSI

İngiltere'nin en iyi 10 dil okulu

LSI, tüm dünyaya yayılmış 16 şubesi ve 54 yıllık tecrübesiyle öğrencilerden tam puan almayı başaran dil okullarından biridir. Tüm okulları modern uygulamalara sahip olup en son teknoloji ile donatılan LSI, etkili öğrenme tekniklerine sahip samimi ve yardımsever öğretmenleri ile eşsiz bir eğitim deneyimi sunmaktadır. LSI’ın İngiltere’de Brighton, Cambridge, London Central ve London Hampstead’de olmak üzere 4 şubesi vardır. LSI’ın tüm şubeleri şehirlerin cazip bölgelerinin merkezinde yer almaktadır. LSI, her biri ulusal akreditasyon kuruluşları tarafından belirlenen standartları karşılayan aile yanı konaklama seçeneğinin yanı sıra üniversitelerin öğrenci yurtlarında tüm dünyadan öğrencilerle yurtta konaklama imkânı da sunmaktadır.

5- Kings Colleges

İngiltere'nin en iyi 10 dil okulu

1957 yılında kurulan Kings Colleges Londra, Oxford ve Bournemouth şubelerinde “İngilizce’yi yaşayarak öğrenme” felsefesiyle öğrencilerine modern ve interaktif bir eğitim deneyimi yaşatmaktadır. İngiltere’deki tüm okulları şehir merkezine yakın olan Kings College, Bournemouth kampüsünde öğrencilerine yurt imkânı da sunmaktadır.

6- British Study Centres

İngiltere'nin en iyi 10 dil okulu

1930 yılında kurulan British Study Centres İngiltere’de dil eğitimi veren en iyi kurumlardandır. Kaliteli eğitimi ile LTM Star ödülünü almaya hak kazanan British Study Centres, 2010 yılında da Batı Avrupa’nın en iyi dil okulu seçilmiştir. British Study Centres’ın İngiltere’de Brighton, Hampstead-Londra, Londra, Manchester, Oxford ve York olmak üzere toplam 6 şubesi bulunmaktadır ve tüm şubeleri şehir merkezlerine yakın konumlandırılmıştır. British Study Centres, British Council tarafından tanınmakla beraber EnglishUK ve ALTO'ya üyedir.

7- Eurocentres

İngiltere'nin en iyi dil okulları

1960 yılında kurulan ve 6 kıtada 14 ülkede toplam 39 şubesiyle her yıl yaklaşık 15.000 öğrenciye eğitim veren Eurocentres kaliteli eğitimi ve uygun fiyatlarıyla öğrencilerden tam not alan okullardan biridir. İngiltere’de Bournemouth, Brighton, Cambridge, London ve London-Eltham olmak üzere 5 şubesi bulunan Eurocentres’ın Londra-Eltham okulu Britanya’nın en büyük IELTS sınav merkezlerinden biridir. 

8- Bell International

İngiltere'nin en iyi on dil okulu

1972 yılında kurulan Bell International; yüksek kalite eğitimi, az mevcutlu sınıfları, öğrencilere gösterilen birebir ilgi ve öğretmen kalitesiyle dünyanın en saygın dil okulları arasındadır. Londra ve Cambridge’de şubesi olan Bell International, İngiltere’nin en başarılı yerel ve butik okullarından biridir. İki şubesi de öğrencilerin konforunu düşünerek standartların üzerinde tasarlanan Bell, Cambridge şubesinde öğrencilerine derslikler dışında zaman geçirebilecekleri futbol sahası, tenis kortu, bilgisayar odaları, piyano, kütüphane, masa tenisi ve 2 restoran sunmaktadır. Bell, İngiltere’de 55’in üzerinde üniversite ile anlaşmalıdır ve öğrenciler bu sayede anlaşmalı üniversitelere geçiş hakkına sahip olmaktadır. Ayrıca Bell, öğrencilerine Birleşik Krallık'taki tüm üniversiteler ve lisans programları hakkında ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

9- International House

İngiltere'nin en iyi 10 dil okulu

International House World Organization (IHWO), 1953 yılında kurulan, dünyanın en büyük dil okulu gruplarından biridir. International House, dünya çapında 50 ülkede 26 farklı dil eğitimi veren 150 okuluyla öğrencilere modern ve yüksek kalitede eğitim vermektedir. IH, İngiltere’de Bristol, Londra ve Manchester olmak üzere 3 farklı lokasyonda öğrencilerine hizmet vermektedir. Modern, dinamik ve yüksek kaliteli eğitim felsefesiyle tasarlanan okulların şehir merkezlerine çok yakın olması öğrencilerin sosyalleşmesinde büyük rol oynamaktadır.

10- Stafford House

İngiltere'nin en iyi 10 dil okulu

1952 yılında kurulan Stafford House, yılların getirdiği tecrübesini gelişen teknolojiyle harmanlayıp öğrencilerine modern ve yüksek kalitede eğitim sunan dil okullarından biridir. İngiltere’de Londra, Brighton, Cambridge ve Canterbury’de okulları bulunan Stafford House öğrencilerine interaktif eğitim sağlayabilmek için tüm sınıflarını son teknoloji tahtalar ve materyallerle donatmıştır.  Öğrencilerin dersler dışında da sosyalleşmesini ve İngilizceyi pratik yaparak öğrenmelerini hedefleyen Stafford House, öğrencilerine kültürel geziler, şehir turları, müze gezileri gibi ders dışı aktiviteler de sunmaktadır.

Deniz KAYA

Deniz KAYA

Yurtdışı Eğitim Danışmanı
T: +90 553 133 0110@: deniz@academix.com.tr

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Academix ile İrlanda'da Üniversite Eğitimim

academix ile irlanda'da eğitim alan öğrencimiz Dublin City University'deki tecrübelerini bizimle paylaşıyor   Devamı

Can YÜCEL
Can YÜCEL
Öğrenci
Academix'le Brighton'da Genel İngilizce ve Eastbourne'da IELTS Hazı...

Öğrencimiz Mehmet Altay'ın danışmanı Asiye yardımıyla Academix'le Brighton'da Genel İngilizce ve Eastbourne'da IELTS Hazırlık Eğitim süreci   Devamı

Mehmet Altay
Mehmet Altay
Öğrenci
İngilizce Öğrenme Serüvenim: Academix ile Yola Çıktım, Cambridge'de...

İngilizce öğrenme amacıyla Academix danışmanlık şirketiyle çalışmaya karar verdim. Cambridge Stafford House'da eğitim aldım ve Edinburgh'da geçirdi...   Devamı

Merve TEKE
Merve TEKE
Öğrenci
Academix'le Eastbourne'da Dil Okulu Deneyimim

Eastbourne'da dil okulu deneyimim: Sosyal aktiviteler eksik, konaklama ve şehir memnun edici. Yaz dönemi tercih edilmeli. Yemekler zorlayıcı, ekono...   Devamı

Şeyma G
Şeyma G
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

London South Bank Üniversitesi: Geleceğinizi Şekillendirecek Eğitim...

LSBU, Londra'nın kalbinde, Thames Nehri'nin hemen kıyısında yer alıyor. Bu özel konum, öğrencilere kentin kültürüne, iş dünyasına ve sosyal yaşamı...   Devamı

Serpil Gündüz Coşar
Serpil Gündüz Coşar
Danışman
Regent University London: Eğitim ve Lokasyonda Mükemmeliyet

Regent University London, Regent Park'ın içinde muhteşem bir konuma ve kampüse sahip olarak öğrencilere yüksek kalitede eğitim sunan öncü bir kurum...   Devamı

Serpil Gündüz Coşar
Serpil Gündüz Coşar
Danışman
Akdeniz’in En Huzurlu Adası Malta

Yerli halkın ‘görkemli’ olarak adlandırdığı, tüm yapıların adaya özgü sarı taş ile inşa edildiği Malta’nın, doğal limanları, ılıman iklimi ve çok k...   Devamı

Mustafa Fidan
Mustafa Fidan
Danışman
Dubai'de Eğitim ve Yaşam

Dubai; herhangi bir Avrupa kentini aratmayan modernliğe sahip bir şehirdir. İhtişamlı gökdelenleri, estetik yapıları, göz kamaştıran sahilleri ve t...   Devamı

Mustafa Fidan
Mustafa Fidan
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler