İNGİLTERE YÜKSEK LİSANS 2020 EN GÜNCEL FİYATLAR

Danışman Yorumları

İngiltere yüksek lisans 2020 en güncel fiyatlar, ülkemizde son yıllarda yurtdışında yüksek lisans eğitim alma fikri öğrenciler için yalnızca bir düşünce olmaktan çıkmış aynı zamanda aileler için de bir öncelik haline gelmiştir. Bunun birçok nedeni var elbette, en önemlisi, yeni mezun bir öğrencinin, uluslararası sahalarda yeterli bilgi, donanım ya da yabancı dil bilgisine sahip olmadığından mezuniyet sonrasında işe yerleşme oranının düşük olmasıdır. Nitekim bir çok iş veren yurtdışında eğitim almış, farklı kültürler hakkında bilgi sahibi ve özellikle yabancı dil seviyesinin yüksek olduğu mezunlara daha çok iş imkanı sunar. Dünyanın en iyi okullarında, yüksek kalitede, uluslararası geçerliliği olan bir diplomaya sahip olmak, öğrencinin mezuniyet sonrasındaki iş bulma sürecini kısaltmaktadır. Bu nedenle, teknolojinin de gelişmesi ile birlikte Yurtdışı Yüksek Lisans/Master Eğitim ülkemizde de son yıllarda popüler hale gelmiştir. 

İngiltere, Yurtdışı Master için en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Amerika, Kanada gibi ülkeler ile kıyaslandığında İngiltere’de yüksek lisans eğitiminin 1 yıl olması, İngiltere’nin tercih edilmesinde en önemli etkendir. Öğrenciler hem zaman ve bütçeden tasarruf edip hem de kariyerlerine bir yıl erken başlama şansına sahip olurlar. Üstelik Ingiltere, dünya üniversiteleri ranking sıralamalarında 70 in üzerinde üniversiteye ev sahipliği yapar.

İngiltere'de Master Tipleri

İngiltere’de master programları  taught ve research olmak üzere 2 türdür.

Taught Master Programları: Taught programlar, belirlenmiş bir program çerçevesinde öğretime dayalı ve 3’te 1’lik kısmında tez, araştırma, performans veya bir müzik kompozisyonu gibi bir sonuç üretmeniz  gereken bir programdır. Bu programların uzunluğu genel olarak 12 ay civarında sürüp, akademik, profesyonel veya çalışma hayatına devam edecekler için uygundur. Türk öğrencilerin en çok başvuru yaptığı master türüdür. Taught master programının 4 ana türü vardır:

  • Master of Arts (MA)
  • Master of Science(MSc)
  • Master of Business (MBA)
  • Master of Engineering (MEng)

İngiltere Yüksek Lisans 2020 En Güncel Fiyatlar

Research Master Programları: Taught master dışında bir de Research Master yani araştırma masterı seçeneği vardır. Öğrenciler derslere girmek yerine bir eğitmenin gözetiminde kendi başlarına araştırma yaparak 30-40 bin kelime uzunluğunda bir tez hazırlarlar. Bunun sonucunda kazanılan ünvana MRes (Master of Research) adı verilir. Research master programında eğitim bir akademisyen yönetiminde  ilgilenilen alan ile ilgili daha derin ve özgün bir çalışma yapmayı gerektirir. Bu nedenle çalışma yükü daha ağırdır. Bu yönden doktoraya çok daha benzer. Süre olarak taught masterdan uzundur, yaklaşık 2 yıl sürmektedir.

Yüksek lisans programları içinde en zoru MPhil (Master of Philosophy)'dir. Hakkında bilgisi olmayanların felsefe masteri sanarak yanılgıya düştükleri bu program herhangi bir konuda tam zamanlı 2 yıl süren bir eğitim gerektirir. Bu programı başarıyla tamamlayan öğrenciler Türkçe'de çoğunlukla doktora olarak bilinen PhD (Doctor of Philosopy) ünvanını almak üzere eğitimlerine devam etmeyi seçebilirler.

İngiltere Yüksek Lisans / Master Başvuru Süreci ve Kabul Koşulları

İngiltere'de herhangi bir yüksek lisans programına kabul almak için öncelikle İngilizcenizin çok iyi olması gerekmektedir. İngiltere’de yüksek lisans için minimum IELTS skorunuzun 6.0-6.5  olması şarttır.  Bunun yanında lisans mezuniyet ortalamanızın (GPA) yüksek olması kabul almanızdaki en önemli etkendir. Başvurduğunuz alanla ilgili olabilecek diğer eğitim belgeleri – sertifikalar, stajlar hatta iş tecrübeleri de kabul almanızda önemli bir rol oynar. Özellikle MBA ya da yönetim (managament) gibi bölümlere başvuru yapacaksanız iş tecrübenizin olması şansınızı arttırır zira bazı üniversitelerde iş tecrübesi zorunlu olarak da istenmektedir. Bunların dışında iyi bir niyet mektubu, akademik ve varsa iş hayatınıza yönelik profesyonel referanslar başvurunuzun hem zorunlu hem de güçlendirici belgeleri arasındadır. Öyle ki, ortalaması yüksek olmayan bir öğrenci çok iyi bir niyet mektubu ile kabul alma şansına sahiptir.

İngiltere Yüksek Lisans 2020 En Güncel Fiyatlar

İngiltere'de Master Hazırlık Programları

Tüm bunların dışında İngiltere’de master öncesi, master eğitimine hazırlayıcı ’pre-master’ adında program vardır. Pre-master eğitimi, Akademik başarı notu yüksek olmayıp iyi bir okula gitmek isteyen öğrenciler için bir hazırlık eğitimi olarak adlandırılabilir. Öğrenciler bu mastera hazırlayıcı eğitimi alarak çok iyi üniversitelerden kabul alabilirler. Ayrıca yalnızca çok iyi okulları hedefleyen öğrencilere yönelik bir program değildir pre-master, Ielts sınav sonucu 6.5 altında ve GPA notu çok düşük olan öğrenciler de Pre –master eğitimi ile İngiltere’de yüksek lisans yapma şansına sahiptir. 

İngiltere Yüksek Lisans / Master Eğitim Maliyetleri 

Ingitere’de yüksek lisans programları genellikle bir yıl sürer, bazı programlar 2 yıl da sürebiliyor. Yüksek lisans ücretleri eğitim alınacak üniversiteye göre değişiklik gösterir. Üniversitelerin başarı sıralamalarına ve başvuru yapılacak bölüme göre de bu ücret şekillenmektedir. Ayrıca İngiltere’de yüksek lisans ücretleri, uluslararası öğrenciler ve Avrupa Birliği ülkeleri öğrencileri için de farklılık gösterir. Türk öğrencilerin, herhangi bir Avrupa Birliği ülkelerinden çifte vatandaşlığı yoksa uluslarası öğrenci olarak ücret öderler. Ortalama yıllık eğitim ücretleri 11,000 GBP - 15000 GBP olup, bu ücretler Russell Group gibi prestijli üniversitelerde 25,000 GBP üzerine de çıkabilir.

Asiye SOYDEĞER

Asiye SOYDEĞER

Yurtdışı Eğitim Danışmanı
T: +90 552 206 17 00@: asiye@academix.com.tr

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

İtalya, University Of Padua'da Eğitim

Padova Üniversitesi İnsan Hakları bölümüne yüksek lisans için başvurumu yaptım ve 2020 Haziran’da kabul mektubumu almıştım.   Devamı

Elif Bakar
Elif Bakar
Öğrenci
Kanada VanWest College

Merhabalar Sevgili Academix Ailesi, Sizlere Kanada yolculuğumun nasıl başladığı ve sürecin nasıl gittiğini anlatmak istiyorum   Devamı

Türkan Berfin Dişikitli
Türkan Berfin Dişikitli
Öğrenci
Mükemmel İki Yıl İçin İtalya’da Master: Politecnico Di Milano Maceram

2018’de İzmir Yaşar Holding’te çalışırken tamamen tesadüf eseri, bir gideyim ne varmış bir bakayım diyerek gittiğim yurtdışı eğitim fuarında tanışt...   Devamı

Emre Danışan
Emre Danışan
Öğrenci
Ücretsiz Master Danışmanlığı ile İskoçya'da Eğitim

Hayatımın en önemli kararlarından birini verirken küçük bir araştırma yapıp bir eğitim danışmanı ile çalışmaya karar verdim. Böylece Academix aile...   Devamı

Gizem Kılıçarslan
Gizem Kılıçarslan
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Kanada'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Düşük şiddet ve suç oranı, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, güvenliği, eşitlikçi eğitim sistemi ve huzurlu ortamıyla Birleşmiş Milletler tarafınd...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Online Eğitimin Faydaları

Online eğitimler örgün eğitimin aksine zamandan ve mekândan bağımsız olarak öğrencilerin istediği zaman istediği yerde eğitim almasını mümkün kılar.   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler