İNGİLTERE DİL OKULLARI VE 2020 EN GÜNCEL FİYATLAR

Danışman Yorumları

İngiltere dil okulları 2020 en güncel fiyatları, İngilizce dil eğitimi denildiğinde elbette ilk akla gelen ülke, İngilizce’nin doğduğu yer olarak kabul edilen İngiltere’dir. İngiltere’de dil okullarına katılırken, zengin bir tarih ve kültür mirası içinde yaşama şansınız olacaktır. Akademik değeri ve itibari dünyaca ünlü olan, köklü dil okullarında eğitim alırsınız. Eğitim kaliteleri onaylanmış okullar, yılın belirli dönemlerinde English UK ve British Council kurumları tarafından değerlendirilmeye tabii tutulup, denetlenmektedir. Böylece İngiltere’de dil okulları kalitesini sürdürmeye devam etmektedir.

İngiltere’de dil okulları için en çok tercih edilen şehir Londra’dır. Londra dışında Oxford, Cambridge, Bournemouth, Brighton, Manchester, Liverpool, Bristol ve Canterbury gibi şehirlerde tercih edilmektedir. İngiltere, İngilizce dil eğitimine gitmek ve yaşamak için çok ideal bir ülkedir. Ayrıca, İngiltere’de dil okullarına katılım belgesi ve sertifikası almak özgeçmişinizde çok büyük bir farklılık yaratacaktır.

İngiltere Dil Okulları

İngiltere’de bütçenize uygun İngilizce eğitim alabileceğiniz birçok dil okulları bulunur. Dil okulları genellikle şehir merkezlerinde yakın konumlarda bulunurlar. Kaplan International English, EC English, Regent English, St. Giles, British Study Centers, CES English, LSI, Oxford International English ve ETC English İngiltere’nin iyi okullarından bazılarıdır. Anglo Continental, ETC English gibi bazı okullar bulundukları şehirlerde hizmet verirken; Kaplan International English, EC English gibi okullar İngiltere’nin birçok farklı şehrinde hizmet verirler. Ayrıca Türkiye’de oldukça yükselen döviz maliyetleri nedeniyle İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrenciler İngiltere’de ekonomik dil okullarına kayıt yaptırmaktadır. Genellikle tek şubeli butik okullar daha ekonomik dil eğitimleri sunmaktadır: The English Studio, Malvern House gibi.

İngiltere Dil Okulları 2020 En Güncel Fiyatlar

İngiltere Dil Okulları Çalışma İzni ve Vize Süreci

Uzun veya kısa dönem olarak İngiltere dil okullarına giden bir öğrencinin çalışma izni hakkı yoktur fakat Türkiye’de yaşayan aynı zamanda AB vatandaşlığı olan öğrencilerin çalışma izni ise vardır. İngiltere’ye dil eğitimine giden öğrencilerin çalışma izni olmadığından yaşam masraflarını karşılayabilecek bütçeye sahip olması önemlidir. Vize başvuru sürecinde, İngiltere’de çalışmaya ihtiyaç duymadan geçinebileceklerini gösteren finansal belgeleri sunmak zorundadır. İngiltere’de dil eğitimi, sertifika, lisans ve yüksek lisans eğitimi alabilmek için öğrenci vizesine başvuruda bulunulur. 3 tür öğrenci vizesi vardır: Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ve TIER 4 Genel Öğrenci Vizesi.

Öğrenci Ziyaretçi Vizesi: İngiltere’de 6 aya kadar eğitim programlarına katılmak isteyen öğrenciler bu vizeye başvuruda bulunurlar. İngiltere içinde bu vize asla uzatılmaz ve bu sebeple öğrencilerin vize bitiş tarihinden önce ülkeden ayrılmaları gerekmektedir. Bu vize türünde öğrencilerin çalışma izni yoktur.

Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi: İngiltere’de 6 aydan 11 aya kadar eğitim programlarına katılmak isteyen öğrenciler bu vizeye başvuruda bulunurlar. Öğrenci Ziyaretçi Vizesindeki kurallar bu vize içinde geçerlidir. Bu tür vize ile eğitim alacak öğrencinin sigorta yaptırması zorunludur.

İngiltere Dil Okulları Yorumları

Öğrencilerin, İngiltere dil okulları ile ilgili yorumları oldukça olumdur. Eğitim alan birçok öğrenci hem İngiltere dil okullarını hem de ülkeyi arkadaşlarına tavsiye etmektedir. Türkiye’ye 4 saatlik kısa bir mesafede olmasının yanı sıra zengin tarihi, kültürü ve iyi eğitim kalitesi ile her yıl sayısız öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. İngiltere’de eğitim alan öğrencilerimizin hemen hemen hepsi yurtdışında İngilizce eğitim düşünenlere İngiltere’de eğitim almayı tavsiye ediyor.

İngiltere Dil Okulları 2020 En Güncel Fiyatlar

İngiltere’de 2 Aylık Dil Okulları

Yaz döneminde yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için 8 veya 10 hafta dil eğitimi imkânı vardır. İngiltere dil okulları, yaz döneminde 2 ay süreyle dil eğitimi sunmaktadır. Genel İngilizce programları, İngiltere’de tüm dil okullarında mevcuttur. Genel İngilizce dışında sınavlara hazırlık kursları (IELTS hazırlık gibi) ve mesleki eğitimlerde (İş İngilizcesi gibi) sunulur.  

İngiltere Dil Eğitimi Maliyetleri

İngiltere dil okulları 2020 yılı ortalama eğitim maliyetleri öğrencilerin en çok merak ettikleri ve net bir cevap almak istedikleri bir sorudur. Bu soruya cevap vermek için öncesinde öğrencilerin karar vermeleri gereken bir çok faktör bulunmaktadır. Kaç haftalık bir eğitim? Hangi şehir? Hangi okul? Hangi kurs tipi? Öğleden önce mi? Öğleden Sonra mı? Aile Yanı Konaklaması mı yoksa rezidans konaklaması mı? gibi birçok faktör eğitim maliyetlerini belirlemektedir. Öncelikle belirtmek isterim ki İngiltere'de dil eğitimi maliyetleri diğer ülkelerle karşılaştırıldığında ortalamanın üzerinde çıkmaktadır. Buna rağmen okullardaki yüksek eğitim standartları ve eğitmenlerin kalitesini göz önünde bulundurduğumuzda bu maliyetin karşılığını alacağınızdan emin olabilirsiniz. Londra'da 12 haftalık bir Genel İngilizce kursu ve Aile Yanı Konaklaması aldığınızı varsayarsak ödeyeceğiniz tutar 3,000£ - 5,000£ arasında değişecektir. İngiltere dil okulu maliyetleri okulların dönemsel indirimleri ve sunduğu çeşitli fırsatlar ile yukarıda belirtilen ortalama fiyattan çok daha uygun bir fiyata da gelme olasılığı vardır. Bu tür fırsatlar için bizimle iletişim halinde kalmanızı öneririz.

Umut ÜNALAN

Umut ÜNALAN

Yurtdışı Eğitim Danışmanı
T: +90 530 343 60 88@: umut@academix.com.tr

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

İtalya, University Of Padua'da Eğitim

Padova Üniversitesi İnsan Hakları bölümüne yüksek lisans için başvurumu yaptım ve 2020 Haziran’da kabul mektubumu almıştım.   Devamı

Elif Bakar
Elif Bakar
Öğrenci
Kanada VanWest College

Merhabalar Sevgili Academix Ailesi, Sizlere Kanada yolculuğumun nasıl başladığı ve sürecin nasıl gittiğini anlatmak istiyorum   Devamı

Türkan Berfin Dişikitli
Türkan Berfin Dişikitli
Öğrenci
Mükemmel İki Yıl İçin İtalya’da Master: Politecnico Di Milano Maceram

2018’de İzmir Yaşar Holding’te çalışırken tamamen tesadüf eseri, bir gideyim ne varmış bir bakayım diyerek gittiğim yurtdışı eğitim fuarında tanışt...   Devamı

Emre Danışan
Emre Danışan
Öğrenci
Ücretsiz Master Danışmanlığı ile İskoçya'da Eğitim

Hayatımın en önemli kararlarından birini verirken küçük bir araştırma yapıp bir eğitim danışmanı ile çalışmaya karar verdim. Böylece Academix aile...   Devamı

Gizem Kılıçarslan
Gizem Kılıçarslan
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Kanada'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Düşük şiddet ve suç oranı, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, güvenliği, eşitlikçi eğitim sistemi ve huzurlu ortamıyla Birleşmiş Milletler tarafınd...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Online Eğitimin Faydaları

Online eğitimler örgün eğitimin aksine zamandan ve mekândan bağımsız olarak öğrencilerin istediği zaman istediği yerde eğitim almasını mümkün kılar.   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler