Santa Monica College

HEMEN ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

Adınız*
Soyadınız*
E-posta*
Telefon*
Bizi Nereden Duydunuz?*
Bilgi Almak İstediğiniz Şube*
Mesajınız

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

1929 yıllında kurulmuş olan SMC bölgesel olarak Western Association of Schools and Colleges (WASC) tarafından akredite edilmiş olan bir Kaliforniya Eyaleti devlet kurumudur. Kaliforniya'daki ve ülkedeki en iyi iki yıllık Devlet Üniversitelerinden biri olarak kabul edilen SMC Amerikan üniversite eğitiminin ilk iki yılını verir. SMC, UCLA ve USC'ye transferde 1 numara olarak tanınmaktadır. SMC'ye yaklaşık 34.000 öğrenci gitmektedir, bunun %9'unu 100'dan fazla ülkeden gelen uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır.

Kampüs Hayatı: Kampüs Güney Kaliforniya'daki Pasifik Okyanusundan iki mil uzaklıkta, 100.000 nüfusa sahip bir şehir olan Santa Monica'nın yerleşim bölgesindedir. İklimi yıl boyu yumuşak ve ılımandır. Karakteristik olarak hafif okyanus esintisiyle birlikte 24°C sıcaklık hissedilir. Üniversiteden seçkin tiyatro, müzik ve müze merkezlerine ve ayrıca Disneyland, Magic Mountain ve Universal Studios gibi eğlence merkezlerine erişim çok kolaydır. Çevredeki üniversitelerden bazıları arasında UCLA, USC, Pepperdine University ve Loyola Marymount University bulunmaktadır.

Kampüs hayatı eğlenceli ve hareketli olabilir! Yeni uluslararası öğrenciler, ABD'den ve diğer ülkelerden yeni arkadaşlar bulabilecekleri 50'den fazla üniversite kulübünden birine katılmak için teşvik edilir. Üniversiteler arası transfer fuarlarımız her sene UCLA, USC, Brown, Columbia ve Cornell Üniversitelerinden gelen üniversiteye kabul yetkililerinin katılımıyla Güz ve Bahar dönemlerinde gerçekleştirilir.

Eğitim Alanları: Santa Monica Üniversitesi transfer programı aralarında işletme, ekonomi, fizik, bilgisayar bilimleri, iletişim, grafik sanatı, kimya, biyoloji ve mühendisliğin de yer aldığı dersleri çok sayıda akademik ana eğitim alanında sunmaktadır. Üniversite aynı zamanda Güzel Sanatlar Ön lisans Programları, Kariyer Sertifika Programları ve Bölüm Bitirme Sertifikaları da sunmaktadır. Öğrencileri kaliteli üniversitelere başarıyla transfer olmaları için hazırlamak Santa Monica College'deki en büyük önceliktir. İlk iki yıllık lisans gerekliliklerini tamamlayan öğrenciler Lisans diplomalarını almak üzere dört yıllık bir üniversiteye transfer olmadan önce Güzel Sanatlar Ön lisans Diploması alabilirler. "Sınıflar genellikle büyük üniversitelerdekilere oranla daha küçüktür ve öğrencileri üniversite seviyesindeki daha üst bölüm derslerine hazırlamaya odaklıdır. Öğrenciler, daha üst bir sınıfla veya mezun öğrencilerle yarışma halinde olmadığından laboratuvarlara ve stüdyolara istedikleri şekilde erişebilir.

Uluslararası Eğitim Merkezi: SMC International Education Center (Uluslararası Eğitim Merkezi) uluslararası öğrencilere aralarında Uluslararası Öğrenci Kabulü, Uluslararası Programlar ve Uluslararası Eğitim Danışmanlık Merkezinin de bulunduğu çeşitli öğrenci hizmetleri ve programları sunmaktadır. Uluslararası Eğitim Merkezi kabul ve kayıt, akademik danışmanlık, sağlık hizmeti, konaklama, göçmenlik dışındaki vizelerle ilgili sorunları ve öğrenci hayatı ile ilgili yardım hizmeti vermektedir. Uluslararası Eğitim Merkezi bunun yanı sıra Yoğun İngilizce Programı (TOEFL veya IELTS gerektirmez), Yurtdışında Eğitim, SMC Yurtdışında Sömestr.

Tesis ve Hizmetler: Üniversitede büyük ortak bilgisayar alanları ve tam teçhizatlı öğrenim kaynağı merkezi içeren modern bir kütüphane bulunmaktadır. Üniversitede yüzme havuzu kompleksi, olimpik koşu pisti, jimnastik salonu ve fitness center'dan oluşan spor tesislerinin yanı sıra öğrenci dinlenme salonu, kafeterya ve kitapçı da bulunmaktadır. Kampüste Beşeri ve Sosyal Bilimler, Yaşam ve Fizik Bilimleri, Müzik ve Hemşirelik Programı eğitimlerini destekleyen birçok yeni tesis bulunmaktadır. Yeni bir sahne sanatları tiyatrosu, müzik dinleti salonu ve fotoğraf galerisi öğrencilerin oyun, senfoni ve fotoğraf sergileri için uygun mekanlardır.

Santa Monica College Kampüs haritasını görüntülemek için lütfen tıklayınız.
Santa Monica College resmi tanıtım kitapçığını görüntülemek için lütfen tıklayınız.

Ranking Bilgileri

SANTA MONICA COLLEGE’da 2 yıl eğitimden sonra transfer olabileceğiniz üniversiteler;

University of California: UC Berkeley, UC Davis, UC Irvine, UC Los Angeles, UC Merced, UC Riverside, UC San Diego, UC San Francisco, School of Dentistry, School of Pharmacy, UC Santa Barbara, UC Santa Cruz.

California State University:CSU Bakersfield, CSU Channel Islands, CSU Chico, CSU Dominguez Hills, CSU East Bay, CSU Fresno, CSU Fullerton, CSU Humboldt (Humboldt State), CSU Long Beach, CSU Los Angeles, CSU Maritime, CSU Monterey Bay, CSU Northridge, CSU Pomona (CalPoly, Pomona), CSU Sacramento, CSU San Bernardino, CSU San Diego, CSU San Francisco (San Francisco State), CSU San José (San José State), CSU Sonoma (Sonoma State), CSU San Luis Obispo (CalPoly, SLO), CSU San Marcos, CSU Stanislaus

Private Colleges/Universities – California: Academy of Art University, San Francisco, Alliant International University, American Jewish University, Antioch University Los Angeles, Argosy University – Orange Campus, Art Center College of Design, Art Institute of California, a College of Argosy University, Ashford University, Azusa Pacific University, Biola University, Brandman University, California College of The Arts, California Institute of the Arts (CalArts), California Lutheran University, Charles R. Drew University, Concordia University Irvine, DeVry University, Emperor’s College of Traditional Medicine, Fashion Institute of Design and Merchandising (FIDM), Kaplan University, Los Angeles Film School, Loyola Marymount University (LMU), Marymount California University, Menlo College, Mills College, Mount Saint Mary’s University, National University, New School of Architecture and Design, New York Film Academy Los Angeles, Notre Dame de Namur University, Otis College of Art and Design, Pacific Oaks College, Palo Alto University, Pepperdine University, Graziadio School of Business and Management, Seaver College, Point Loma Nazarene University, Saint Mary’s College of California, San Francisco Art Institute, Santa Clara University, Southern California University of Health Sciences, University of La Verne, University of Phoenix, University of Redlands, University of San Diego, University of San Francisco, University of Southern California (USC), School of Pharmacy, Viterbi School of Engineering, Whittier College, Woodbury University

Out-of-State Colleges/Universities:  Arizona State University and Arizona State University Online (AZ), The Art Institute of Colorado (CO), George Mason University (VA), Kansas City Art Institute (MO), LIM College (NY), Oregon State University (OR), NYU Polytechnic University (NY), Oregon State University (OR),  Savannah College of Art and Design (GA), Smith College (MA),   Syracuse University (NY),  University of Hawaii’i Manoa (HI), University of Massachusetts Lowell (MA), University of Nevada, Reno (NV),  University of New Mexico (NM), Walden University Online (MN), Western Governors University (UT), Western Oregon University (OR), 

International Universities American University of Paris, Anglia Ruskin University, Cambridge, England • Athabasca University, Canada, Bath Spa University, Bath, England, John Cabot University, Rome, Italy, Macquarie University, Australia, Middlesex University, London, England, Northumbria University, Newcastle, England, RENNES School of Business, France, University of Gloucestershire, United Kingdom, University of Otago, New Zealand.

Sunulan Programlar

Popüler Programlar: Business, Computer Science, Graphic Arts. 
 

Kabul Kriterleri

Son başvuru tarihlerine aşağıdan bakabilirsiniz. Santa Monica College (SMC) her 4 dönemde de öğrenci kabul etmektedir.

Uluslararası öğrencilerde (F-1) TOEFL'da minimum 450 puan, iTEP’ten 3 puan, IELTS için mi-nimum 5 puan veya Pearson Test of English için 39 şartı aranmaktadır. 

Aranan İngilizce dil yeterlilik şartlarını sağlayamayan  öğrenciler Santa Monica College (SMC)'ye kabul için başvurup kampüsteki  bir nevi hazırlık programı olan “Intensive English Programına (IEP)”programına katılabilirler. IEP İngilizce Hazırlık Programında öğrenciler Santa Monica College (SMC) kampüsünde haftada 20 ders İngilizce eğitim alırlar.Kampüs ortamından heme akademik İngilizcelerini ilerletirler hem de konuşma pratiği yapabilirler.  IEP İngilizce Hazırlık Programın başvurmak isteyen öğrencilerin İngilizce dil şartı hariç genel kabul için gereken tüm belgeleri sağlaması gerekmektedir. IEP İngilizce Hazırlık Programınını başarıyla tamamlayan (1-3 sömestr/dönem) öğrenciler TOEFL/IELTS veya diğer test puanlarına gerek olmadan Santa Mo-nica College (SMC)'de akademik eğitimlerine başlayabilirler.

İngilizce dil şartı ile alakalı daha detaylı bilgi için bu dokümana göz atabilirsiniz.

Dil yeterliliği dışında öğrencinin aşağıdaki evrakları da sağlaması gerekir;

PASAPORT

TRANSKRIPT,

Minimum 500 kelimelik niyet mektubu

*Öğrencilerin minimum 18 yaşında olması gerekir. 18 yaşının altında olan öğrenciler için özel şartlar vardır. Detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru Tarihleri

Son Başvuru Tarihleri:

Winter Semester( Ocak-Şubat): 15 Ekim

Spring Semester(Şubat-Haziran): 15 Kasım

Summer Semester(Haziran-Ağustos): 15 Nisan

Fall Semester(Ağustos-Aralık): 1 Temmuz

*75 USD (non- refundable) başvuru ücreti vardır.

Program Ücretleri

Program Ücreti: 9264 USD ( 1 yıllık eğitim maliyeti)

Daha detaylı bilgi için linke bakabilirsiniz; http://www.smc.edu/EnrollmentDevelopment/IEC/Pages/Tuition_Fees.aspx

İngilizce yeterliliği sağlayamayan öğrenciler okul bünyesinde hazırlık niteliğinde bir İngilizce dil eğitimi alabilirler. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir veya linke bakabilirsiniz; http://www.smc.edu/EnrollmentDevelopment/IEC/Pages/Intensive-English-Program.aspx

Bu IEP programın aylık ücreti 1000 USD’dir.

Konaklama Tipleri

Homestay, Apartment seçenekleri bulunmaktadır. 

Harita

Sokak Görüntüsü

Fotograf Galerisi

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Öğrencilerimizden Yurtdışı Eğitim Deneyimlerini Dinleyin
Santa Monica College İşletme Sertifikası

Ama kararlı ve nereden başlayacağınızı  bilmiyorsanız da Academix'e gidip Mehmet (Abi) Kantarcı’ya buluşup danışıp sizin bu konuda ellinden geldiği... Devamı

Mehmet Ali Sav
Mehmet Ali Sav
Öğrenci
İtalya'da Üniversite Eğitimi

Yurtdışında üniversite okuma hayli görkemli olduğu kadar zor bir yol da olabiliyor. Özellikle kaliteli bir ülkede ve kaliteli bir üniversitede lisa... Devamı

İtalya'da Üniversite-Cattolica Universitesi

İstediğim ülke, şehir ve üniversiteye danışmanlık veren tek yurtdışı eğitim danışmanlık kurumu Academix'ti. Böylece üniversite başvurusu gibi hayat... Devamı

Beliz GENÇ
Beliz GENÇ
Öğrenci
Brockenhurst College

I can tell describe how much thankful I am for Academix . It's like the god sent me to them because he knew that they will help me to make my dream... Devamı

Ahmed KAZİMOĞLU
Ahmed KAZİMOĞLU
Öğrenci
UPF Barcelona School of Management-Ispanya'da Master

Bu şansı Academix’le tanışarak yakalamak da beni şimdi Barselona’ya Universitat Pompeu Fabra International Business yüksek lisans programına taşıyor. Devamı

Merve MERALOĞLU
Merve MERALOĞLU
Öğrenci
Hult International Business School Amerika'da MBA programı

Biliyorumki her biriniz bu zorlu ve stresli süreçte yorulacaksınız fakat hayatınızın en önemli kararlarından birini belkide tüm geleceğini hem emin... Devamı

Cem Berk UZUN
Cem Berk UZUN
Öğrenci
Politecnico Di Milano Piacenza Mimarlık Programı Hakkında

Politecnico'nun burada hatırı sayılır bir okul olduğunu söyleyebilirim. Birden fazla şehire yayılmış ve köklü bir okul. (ki ben Piacenza'dayım en k... Devamı

Burak Can KAYA
Burak Can KAYA
Öğrenci
Milano’daki Yeni Hayatım: Linguaviva ve Politecnico Di Milano

arkadaşının verdiği ufak bir tavsiye ile hayatım değişti. Uzun araştırmalar, yurtdışı eğitim fuarlarından sonra Academix ile görüşmeye karar verdik... Devamı

Kemal Tolga OKSAY
Kemal Tolga OKSAY
Öğrenci
Politecnico Di Milano’da Management Engineering

Politecnico Di Milano’da Management Engineering programındaki deneyimlerimi mühendis kafasıyla hareket ederek madde madde yazmaya çalışacağım... Devamı

Canberk ŞEKER
Canberk ŞEKER
Öğrenci
Griffith College Irlanda 'da Master Egitimi

Tüm bu süreçte Academix ile İrlanda-Dublin'e gelmeye karar verdik. Griffith College'dan kabul aldık. Devamı

Universita Cattolica Milano Başvurusu

Kendisi bize, oğlumun ilgi duyduğu alan olan sosyal bilimler alanında eğitim veren ve İtalya ve İngiltere’de yerleşik bazı üniversitelerin iletişim... Devamı

Murat DEMİRTAŞLI
Murat DEMİRTAŞLI
Öğrenci
Kings College University'de Hukuk İngilizcesi

Üniversite eğitimimin son yılına geçmeden önceki yazımı değerlendirmek için yurtdışında alanımla ilgili eğitim almaya karar verdim. Bu konuda araşt... Devamı

Gözde B.
Gözde B.
Öğrenci
Floransa İzlenimlerim - Florence Design Academy

Merhaba Kubra hanim :) Evet hersey yolunda burada cok guzel bi hayat olusturduk. Ben ve benim gibi Floransa'ya eğitime gelen birkaç kız arkadasimla... Devamı

Universita Cattolica'da Uluslararası İlişkiler

Hem daha bir eğitim hem de daha farklı bir deneyim olduğunu düşünüyordum. Bir arkadaşım aracılığıyla Academix’le ve Burcu Hanım’la tanıştım. Bana b... Devamı

Liza CEMEL
Liza CEMEL
Öğrenci
University Of Hertfordshire’da Foundation ve Lisans

Eğer yurtdışında Üniversite veya Dil Eğitimi almak istiyorsanız, Academix gibi köklü ve güvenilir kurumlarla çalışmanızda büyük fayda var. Öncelikl... Devamı

Evren BİNGÖL
Evren BİNGÖL
Öğrenci

HEMEN ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

Adınız*
Soyadınız*
E-posta*
Telefon*
Bizi Nereden Duydunuz?*
Bilgi Almak İstediğiniz Şube*
Mesajınız

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler