Pierce College

HEMEN ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

Adınız*
Soyadınız*
E-posta*
Telefon*
Bizi Nereden Duydunuz?*
Bilgi Almak İstediğiniz Şube*
Mesajınız

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

Pierce College: 1947’de kurulmuş; akademik yetkinliği ulusal olarak tanınmıştır. Üstün kalitesi resmen onaylanmış, eyalet tarafından işletilen 2 yıllık bir community (halk) kolejidir. 21,000’den fazla öğrenciye 100 adet branşta eğitim seçeneği sunmaktadır.

Konum: İki kampüsün her ikisi de Seattle’ın 45 dakika güneyinde yer alan güzel Washington Eyaleti’ndedirler. Bölge doğal güzelliği, temiz çevresi ve ileri teknolojisi ile  tanınmaktadır.
Los Angeles Comminity College District’in 9 kolejinden birisidir ve Western Association of Schools and Colleges tarafından akredite edilmiştir.

Kampüs Olanakları: Ulusal olarak tanınmış, en son informasyon teknolojileriyle donatılmış ödüllü kütüphaneler; çoğu bilgisayar öğrencilerin kullanımı için; ücretsiz internet; kafeterya; ücretsiz hizmet veren  özel ders merkezi; yeni Fitness Merkezi.

Öğrenciler için Hizmet ve Aktiviteler:
Oldukça iyi personel kadrosuna sahip Uluslararası Ofis kabul, yeni çevreye alıştırma programı (oryantasyon), göç etme maddeleri, akademik danışmanlık, üniversiteye transfer, ve sosyal aktiviteler konularında Uluslararası öğrencilere destek vermektedir. Öğrenci Programları ofisimiz bir çok heyecan verici aktiviteleri ve gezileri organize etmektedir. Geniş çeşitlilikte kulüpler ve çeşitli kampüs tiyatro grupları ve müzik grupları öğrencilere yeni arkadaşlıklar edinmede yardımcı olmaktadırlar. Kampüs ve yerel kaynaklar her kültür ve dinden öğrencilerin kullanımına açıktır.
 

Sunulan Programlar

I. Üniversite transfer programları:
Lisans derecesine; Muhasebe, güzel sanatlar, bilgisayar informasyon, eğitim, mühendislik, psikoloji, sosyoloji, tiyatro/dijital film, iş idaresi, finans, iş yönetimi, pazarlama, ve daha bir çok akademik anadal programlarından biriyle başlayın.
Pierce College’ da 2 yıl + bir Amerikan üniversitesinde 2 yıl = 4 yıllık lisans derecesi. Yakın zamanlarda ki mezunlarımız University of Washington, New York University, Carnegie Mellon University, Purdue University, The San Fransisco Art Institute, The Fashion Institute of New York, ve diğer bir çok seçkin üniversitelere transfer olmuşlardır.

II. Profesyonel-teknik programlar:
6 aydan 2 yıla kadar süren; Muhasebe, İnsan Kaynakları, Küçük Ölçekli İş Girişimcisi, Yönetim ve İdare, Hemşirelik, Dijital Dizayn, Bilgisayar İnformasyon Sistemleri, ve Çocukluk Öncesi Eğitim programları.

III. Yoğun İngilizce (ESL; English as a Second Language) Programı:
- Dinleme, konuşma, telaffuz, kompozisyon, gramer, okuma ve Amerikan kültürüne   yönelik kurslar
- Haftada 20 saatlik akademik odaklı eğitim
- Küçük sınıflar
- Heyecan verici yerlere geziler
- İngilizce konuşma arkadaşı programı
- Tüm Pierce College tesislerine ve her türlü aktivitelere erişim.
- Yoğun İngilizce Programının başarıyla tamamlanmasıyla beraber Pierce College’e kabul garantisi.

IV. Uluslararası “Fast Track” (Hızlı Patika) Lise Bitirme Programı:
Liseyi hızlı bitirmenin ve lisans derecesine doğru kredi almanın yolu. Öğrenciler Washington State Lise Diploması’nı ve transfer edilebilir üniversite kredilerini aynı zamanda alabilirler. Tasarruf edin – hem lise diploması hem de bir üniversite derecesi için gecerli olacak derslere bir kere ödeme yapın.

Transferler:
University of California, CSU ve Özel okullar olmak üzere birçok seçenek bulunmaktadır.
University of California için; UC Berkeley, UC Irvine, UC Merced, UC San Diego, UC Santa Cruz, UC Davis, UC Los Angeles, UC Riverside, UC Santa Barbara kampüzlerine transfer olabilirsiniz. The California State University’in 23 üniversitesine geçiş hakkına sahip olabilirsiniz. Ayrıca  Pepperdie University, Pepperdie Graziadio School of Business gibi özel üniversite ve California College’larına geçiş yapabilirsiniz.

Sunulan Programlar:
Tarım, Antropoloji ve Coğrafi Bilimler, Sanat ve Mimari, Atletizm, İşletme Yönetimi, Kimya, Çocuk Gelişimi, BilgisayarUygulamaları ve Ofis Teknolojileri, Danışmanlık, İngilizce, Tarih ve Beşeri Bilimler, Endüstriyel Teknoloji, Kütüphane Bilimi, Yaşam Bilimleri, Matematik, Medya Sanatları, Modern Diller, Müzik, Hemşirelik, Felsefe ve Sosyoloji, Beden Eğitimi, Fizik&Gezegen Bilimleri, Online Eğitim, Siyaset Bilimi ve Ekonomi ve Ceza Hukuku, Psikoloji ve İstatistik, Konuşma ve İletişim, Tiyatro & Dans

Başvuru Tarihleri

Güz Dönemi Semester Tarihleri: 31 Ağustos-18 Aralık 2015 (son başvuru:
Bahar Dönemi Semester Tarihleri: 1 Ekim 2015-29 Ocak 2016 (son başvuru: 23 Ocak 2015)
* Yeni öğrenciler test, kayıt, ve oryantasyon için derslerin başlamasından yaklaşık bir hafta önce gelmelidirler.
 

Program Ücretleri

Uluslararası öğrenciler için birim başına $261 alınmaktadır.
Toplam ücret (eğitim, ev konaklaması, kitap-materyal, yemek): $18,852*
* Okul harcı ve diğer harçlar 45 kredi baz alınarak hesaplanmıştır. Tam masraf, alınan kredi sayısına bağlıdır.
** Öğrencinin kendi yeterli sağlık sigortasını belgelemesi halinde bu ücret alınmayabilir.
*** Öğrenciler kampüs yakınında ki apartman dairelerini de kiralayabilirler. Bu durumda giderler farklı olabilir.

Konaklama Tipleri

Öğrenciler yerel bir Amerika’lı aileyle yaşayıp ilk elden Amerikan kültürü deneyimi edinebilirler, veya kampüsü çevreleyen sakin çevre de apartman dairesi kiralayabilirler.

Harita

Sokak Görüntüsü

Fotograf Galerisi

HEMEN ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

Adınız*
Soyadınız*
E-posta*
Telefon*
Bizi Nereden Duydunuz?*
Bilgi Almak İstediğiniz Şube*
Mesajınız

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler