Foothill and De Anza Colleges

HEMEN ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

Adınız*
Soyadınız*
E-posta*
Telefon*
Bizi Nereden Duydunuz?*
Bilgi Almak İstediğiniz Şube*
Mesajınız

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

2 üniversitede 19,000 öğrenci ile 2 yıl boyunca ilham alacağınız birçok olanak bulunmaktadır. Son 50 yıl boyunca Foothill ve De Anza, olağanüstü akademisyen kadrosu ve uluslararası düzeydeki üniversitelere transfer başarısı açısından ABD'deki en iyi iki yıllık üniversiteler arasındaki yerini sürekli olarak korumuştur. San Francisco'nun hareketli körfez bölgesinde (Bay Area) bulunan, yenilikçi ve ileriye dönük düşünce yapısıyla tanınan okul, kayıtlı uluslararası öğrenci sayısı 1,900 olup ülkedeki tüm yüksek eğitim kurumları arasında en fazla uluslararası öğrenciye sahip ikinci okuldur.

San Francisco ve Silikon Vadisi Konumu:

Foothill ve De Anza, bilgisayar teknolojilerinde dünya başkenti Silikon Vadisi'nin hemen kalbinde San Francisco'nun hareketli Bay Area'da konumlanmıştır. San Francisco'nun 45 dakika güneyinde ve ABD'nin 10'uncu büyük şehri olan San Jose'nin 20 dakika batısında bulunuyoruz. San Francisco Uluslararası Havalimanı'nın 30 dakika güneyindeyiz.  Yıl boyunca 300 güneşli gün ve ortalama 21°C sıcaklıklarla gerçek bir Kaliforniya yaşam tarzı sunuyoruz. Kısa bir araba yolculuğu sonrasında ülkenin en güzel sörf, golf ve doğal manzaralarına sahip olan Pasifik Kıyısındaki plajlara ulaşabilirsiniz.  Apple, Yahoo!, Google, Adobe, eBay, Cisco Systems, Facebook, Intel, Pixar ve 6.000'den fazla teknoloji şirketinin genel merkezinin yakınımızda bulunması, girişimciliğin ve yenilikçiliğin ruhunu keşfetmek isteyenler için bizi ideal bir konuma getirmiştir.

İlham Veren Kampüs Yaşamı ve Tesisler:

American Institute of Architects (Amerikan Mimarlar Enstitüsü), Foothill kampüsünü "şimdiye kadar inşa edilmiş en güzel devlet üniversitesi" olarak ödüllendirdi.

Öğrenciler, katılmak, öğrenmek ve yönetmek için 60'dan fazla aktif kulüp, öğrenci meclisi, üniversite atletizm takımı ve üniversite spor takımları, gazete, radyo istasyonu ve kültürel miras ayları gibi birçok fırsata sahiptir.

Kampüsün en gözde tesislerinin arasında en gelişmiş Bilgisayar ve Multimedya Laboratuarları, Medya Yayın Merkezi, Diş Kliniği, Stadyumlar, Golf ve Tenis Kompleksleri, Olimpik Yüzme Havuzları ve Planetaryum yer almaktadır.

Ranking Bilgileri

-University of California (UC) ve California State University (CSU) sistemlerinin toplamına en yüksek sayıda öğrenciyi transfer ederek 1. sıraya yerleşmiştir.
-2011 Güz Dönemi için UC Berkeley'e 119 ve 2010 Güz Dönemi için UCLA'ya 154 uluslararası öğrenci kabul edildi.
-2010 yılında yapılan bir araştırmaya göre, Foothill ve De Anza Kolejleri, Kaliforniya'daki tüm kolejler arasında transfer başarısında 1. ve 2. sıraya yerleşmiştir.
--De Anza'nın Rektörü Martha Kanter, şu an Barack Obama yönetiminde Eğitim Sekreterliği görevi yapıyor.
-Bill Gates, yenilikçi matematik programımızı izlemek için kampüsümüzü düzenli olarak ziyaret ediyor.
-Kaliforniya Eyaleti Yılın Profesörü Ödülü
-Foothill, son zamanlarda bir Girişimci Merkezi kurdu ve Silikon Vadisi'nde yer alan Google, Wells Fargo ve risk sermayesi firmalarının işletme yöneticilerinin jüri üyeliği yaptığı bir İş Planı Yarışması oluşturdu.
-Yarım milyar dolarlık kampüs renovasyonunu tamamlamak üzereyiz ve birçok yeni ödül almış bina da ekledik.

Sunulan Programlar

En İyi Programlar:
1. Business/Entrepreneurship
2. IT, Computer Science, Biotechnology/informatics, Animation, Film/TV Production
3. Transfer programs to top Bachelor's degrees

Programlar: Animasyon, Biyoloji, Sağlık ve Çevre Bilimleri, Yayın(TV/Film), İşletme, Çocuk Gelişimi, Bilgisayar Bilişim Sistemleri, Grafik Tasarım ve Bilgisayar Grafikleri, Dil Sanatları, Hemşirelik, Sağlık Teknolojisi, Sosyal ve Beşeri Bilimler
 

Kabul Kriterleri

İngilizce yeterlilik için 500 (yazılı sınav), 61 IBT üzeri TOEFL puanı ya da 6,0 veya daha üzeri IELTS puanı gerekiyor.

Eğer İngilizce test sonucunuz kabül kriterleri için gereken en az puanın altındaysa, dil okulunda belli bir seviyeyi tamamlayıp Foothill ve De Anza'ya garantili kabül için kardeş dil okullarımızdan birine gidebilirsiniz. Bu durumda TOEFL veya IELTS test şartı gerekmez.

İngilizcesi TOEFL şartımızın biraz altında olan ve eğitimlerine Güz Döneminde başlamak isteyen öğrenciler, her iki kampüste Yaz Dönemi İngilizce Köprü Programı'na katılabilirler.

Uluslararası öğrenciler için eğitim harçları son derece makul olup şu anda akademik yıl için $4.320 olacağı tahmin edilmektedir (dönem başına en az 12 krediden, kredi başına $180 baz alınarak).

Başvuru Koşulları:
• Başvuru Formunun Doldurulması
• İngilizce yeterlilik (TOEFL IBT/PBT 61/500, IELTS 6.0)
• Son bitirilen okulun mezuniyet belgesi ve transkript,
• Öğrenim Ücreti
• $75 Başvuru Ücreti
 

Başvuru Tarihleri

Başvuru Tarihleri 2015:
Kış Dönemi: 19 Kasım, Semester:  5  Ocak- 27 Mart
Bahar Dönemi: 5Mart-5 Nisan, Semester: 6 Nisan-26 Haziran

Program Ücretleri

Kolejler; işletme, pazarlama, mühendislik, animasyon ve film yapımı, biyoteknoloji, enformatik, GIS, nano-bilimler ve çevre bilimleri gibi 100'ün üzerinde üniversite transfer programı sunmaktadır. Foothill ve De Anza'da iki yıl geçiren öğrenciler, özellikle uluslararası öğrencilere hizmet veren akademik danışmanlar, kampüslerimize gelen 50'nin üzerindeki üniversitenin katıldığı her yıl yapılan transfer fuarları ile çok aktif hizmet veren Transfer Merkezleri gibi muhteşem trannsfer desteğimizden faydalanırlar. Tüm bunlar, uluslararası öğrencilerin UC Berkeley, UCLA, UC San Diego, USC, Stanford, Yale, Cornell, Indiana, NYU, Mt. Holyoke ve başka birçokları gibi en iyi üniversitelerde birinci sınıfa veya üçüncü sınıfa başarılı bir şekilde geçiş yapmalarına yardımcı olur.

Makul fiyatlı harç ücretlerimiz, 100'ün üzerinde üniversite ile yapılmış kapsamlı anlaşmalar ve University of California'nın 8 kampüsüne ve başkalarına 16 garantili transfer kabül anlaşmaları sayesinde, ilham verici 2+2 denklemi öğrencilerin yarı fiyatına çok seçkin bir üniversiteden lisans diploması almasına izin verir.
Sınıflarımız, az mevcutlu olup asistanlardan değil ülke çapında kabul görmüş profesörlerden kişiye özel ilgi görecek ve eğitim alacak şekilde tasarlanmıştır.

Birim Başına kayıt ücreti: $31
Birim başına eğitim ücreti: $149
Sigorta ücreti: $484
 

Harita

Sokak Görüntüsü

Fotograf Galerisi

HEMEN ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

Adınız*
Soyadınız*
E-posta*
Telefon*
Bizi Nereden Duydunuz?*
Bilgi Almak İstediğiniz Şube*
Mesajınız

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler