Navitas - University of Massachusetts Boston

HEMEN ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

Adınız*
Soyadınız*
E-posta*
Telefon*
Bizi Nereden Duydunuz?*
Bilgi Almak İstediğiniz Şube*
Mesajınız

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

Boston Massachusetts eyaletinin başkenti, en büyük şehridir. Amerika Birleşik Devletlerinin bağımsızlığından sonra önemli bir liman ve üretim merkezi olan Boston aynı zamanda eğitim ve kültür merkezidir. Bugün zengin tarihi çok sayıda turist çekmektedir. Ve birçok kolej, üniversitenin olması Boston'ı uluslararası yüksek öğrenim merkezi yapmaktadır. Ayrıca şehir çeşitli yenilik çalışmalarıyla da bir Dünya lideri olarak kabul edilir.  Boston ABD'nin en heyacanlı ve kozmopolit öğrenim hayatının olduğu yerlerden biridir.

University of Massachusetts Boston olarak bilinen UMass Boston 1964 yılında kurulmuş Boston'daki tek devlet üniversitesidir. University of Massachusetts sistemi içerisindeki 5 kampüsten üçüncü büyük kampüse sahiptir.

Ranking Bilgileri

-UMass Boston, Boston'daki tek devlet üniversitesidir ve Best Value College-Princeton Review 2010/11 tarafından Amerika Birleşik Devletleri içerisindeki en iyi 75 üniversite arasındadır.
-UMass Boston, öğrencilere eğitim alabilecekleri için 100'den fazla bölüm seçeneği sunmaktadır.
-2013 U.S. News & Word Report'a göre Business Management(İşletme Yönetimi) Lisans derecesinde 159. olarak sıralanmıştır.
-The UMass Boston kampüsü New England'da bulunan üniversite kampüsleri içerisinde en etnik, kültürel ve sosyal kampüs olma özelliğini taşımaktadır.
-UMass Boston'da MBA programları 2013 News & World Report'a göre 117. sırada yer almaktadır.

Sunulan Programlar

Navitas Amerika'da lisans okumak isteyen uluslararası öğrencilere Amerika'nın en saygın üniversitelerinden bri olan  UMass Boston kampüsünde üniversite yerleştirme programı sunmaktadır. Navitas UMass Boston üniversite yerleştirme programı, öğrencilerin UMass Bostondaki lisans derecelerinin başarılı bir şekilde tamamlayacak elementlerden oluşmaktadır. UMass Boston sayıları 16,000'e yaklaşan lisans ve yüksek lisans öğrencisi ile akademik mükemmelliyetini kanıtlamaktadır. Üniversitenin bağlı olduğu okullar 100'den fazla lisans programı ve 50'den fazla yüksek lisans programı sunmaktadır. Üniversite yerleştirme programı kredili ve diğer dersleri belirli bir not ortalaması ile tamamlayan öğrencilere UMass Boston'daki lisans programının 2. yılından başlama olanağı sunmaktadır. 

UMass Boston'da Navitas'ın sağladığı avantajları üniversiteye direk kabullerde de rahatlıkla görülmektedir.
Öğrenciler üniversiteye direk kabul 1 yıl iki akademik semester iken, Navitas ile 1 yılı 3 akademik semestera yayma imkanına sahiptir. Direk kabulde 4.0 üzerinden 2.5 ve üzeri GPA istenirken, Navitas direk kabul koşullarında 2.0 GPA yeterli olmaktadır.

Direk Kabullerde; IELTS/TOEFL: 6.0/79, Pre-Master-Programı için İngilizce yeterlilik için IELTS/TOEFL: 6.0/79, GRE gerekmekte, SAT veya ACT istenmekte, kişisel durumu gösterilmekte ve deneyim gerekmekte iken 
Navitas ile direk başvurduğunuzda IELTS/TOEFL 5.0/59, Pre-Master-programı için IELTS/TOEFL: 5.5/69, GRE, SAT veya ACT puanları gerekmemekte, kişisel durumlarını göstermelerine ve deneyimli olma koşulu aranmamaktadır.

UMass Boston Yoğun İngilizce programı: 12 yıllık eğitimini tamamlamış GPA 2.0 puanına sahip ve TOEFL 400-500 arasında olan lisans öğrencileri için 15 haftalık(1 semester) akademik ingilizce dil programı sunulmaktadır. Öğrenciler İngilizce dil seviyelerine göreUPP veya Mixed English programından önce bu programı 1 veya 2 dönem alabilirler.

UMass Boston UPP(Mixed English Program): 12 yıllık eğitimini tamamlamış GPA 2.0 puanına sahip ve TOEFL 500/173/59 olan lisans öğrencileri için bu program hem ingilizce dil eğitimi alabilmeleri hemde üniversite pathway programına başlamaarı için kombine edilmiştir. Profesyonel çalışmalar ve UMass Boston College'nın tavsiyesi ile haftalık 15 saatten oluşan akademik ingilizce eğtimi ile 2 akademik kurs verilmektedir.

UMass Boston UPP: 12 yıllık eğitimini tamamlamış GPA 2.0 puanına sahip ve 525/196/69 TOEFL puanı olan lisans öğrencileri üniversitedeki ilk yıllarında bu programı alırlar. 10 kurstan ve 30 krediden oluşan bu programı 3 semester'da başarılı sonuçlar ile tamamlamaları gerekir.
Sunulan Programlar: College of Liberal Arts, College of Management, College of Science and Mathematics, 

UMass Boston'da PMP: TOEFL 69, IELTS 5.5, Pearson test 50/2.75 GPA sahip lisans mezunu öğrenciler için sunulan Master programlarını desteklemek amaçlı 2 semester boyunca verilen Pre Master Programlarıdır. Sunulan Programlar: Computer Science, Physics, International Relations, Conflict Resolution
TOEFL 80, IELTS 6.0, 3.0-3.2 GPA sahip lisans mezunu öğrenciler için sunulan Pre Master Programları ise; MBA, Finance, International Business, Accounting ve Information Technology'dir.

Kabul Kriterleri

Başvuru Belgeleri:

 • Başvuru formu,
 • Banka hesap yazısı,
 • Sponsor yazısı,
 • Pasaport fotokopisi,
 • Sigorta,
 • Transkript,
 • TOEFL/IELTS belgesi.

Master Programları Direk Kabul Şartları

 • GPA 3.3
 • GMAT/GRE
 • IELTS 6.5, TOEFL iBT 85

Başvuru Tarihleri

Fall 2018: 

 • Admission deadline:
  16 July 2018 (Graduate ISSP)
  15 August 2018 (Undergraduate ISSP)
 • Start of clases: 
  4 September 2018

Spring 2019: 

 • Admission deadline:
  November 2018 (Graduate ISSP)
  December 2018 (Undergraduate ISSP)
 • Start of clases: 
  Ocak 2019

Summer 2019: 

 • Admission deadline:
  April 2019 (Graduate ISSP)
  April 2018 (Undergraduate ISSP)
 • Start of clases: 
  May2019

Program Ücretleri

Undergraduate International Student Success Program (ISSP) (Year 1 - Freshman Year) 2-3 semesters: $33,162

Undergraduate ISSP: 3 Semesters with Academic English 1 semester: $5,008 (plus additional costs of UG ISSP)

Graduate International Student Success Program (ISSP) 2 semesters: $28,877

ESL Per semester: $7,073

Harita

Sokak Görüntüsü

Fotograf Galerisi

HEMEN ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

Adınız*
Soyadınız*
E-posta*
Telefon*
Bizi Nereden Duydunuz?*
Bilgi Almak İstediğiniz Şube*
Mesajınız

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler