INTO - George Mason University

HEMEN ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

Adınız*
Soyadınız*
E-posta*
Telefon*
Bizi Nereden Duydunuz?*
Bilgi Almak İstediğiniz Şube*
Mesajınız

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

George Mason University, 1972 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Aynı zamanda geniş bir araştırma üniversitesidir. Northern Virginia'nın merkezinde yer almaktadır. 33,917 öğrencisi ile günden güne artan bir öğrenci nüfusuna sahiptir. Son zamanlarda iki defa Nobel Ekonomi ödülü almıştır. Üniversitedeki güçlü programlar arasında ekonomi, hukuk, yaratıcı yazarlık, bilgisayar bilimleri ve işletme gelmektedir.

Öğrenciler, Mason kampüsünde eğitim alırken, 50 eyaletten gelen Amerikan ve 125 farklı ülkeden uluslararası öğrencilerle dostluklar geliştirir, akademik, sosyal ve kültürel kaynakların tümüne erişim imkanına sahiptirler.

Ranking Bilgileri

George Mason Üniversite sıralaması;
50 yaş altı İlk 100 üniversite arasında 59. sırada (Times Higer Education, 2013)
Ulusal devlet üniversiteleri arasında 72. (U.S. News & World Report, 2014)
Amerika'daki üniversiteler arasında 78., Dünya Üniversiteleri arasında 176. sıradadır. (Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması , 2012)
ABD'de 99 yüksek araştırma kurumundan sadece 75 tanesi devlet üniversitesidir. George Mason Üniversitesi de bunlardan biridir.
Ülkedeki en iyi 40 devlet üniversitesi arasındadır. (U.S. News & World Report, 2013)
 

Sunulan Programlar

Lisans Pathway programında INTO George Mason Üniversitesinde lisans derecesi almak isteyen uluslararası öğrenciler için üniversite hayatına geçiş ve İngilizce dil hazırlık gibi bire-bir destekle yardımcı olunmaktadır. Pathway programları 4 yıllık lisans programlarının ilk yılında öğrenciler için hazırlanmış yoğun dil eğitimi, akademik becerileri geliştirme ve akademik ders çalışmalarının birleştirilmesinden oluşmuştur.

Programlar; İşletme, Mühendislik ve Bilgisayar, İnsan ve Sosyal Gelişim, Beşeri ve Sosyal Bilimler, Bilim olmak üzere Pathway programları sunulmaktadır.

Yüksek Lisans Pathway programında öğrencilere master derecesi kazanmaları için İngilizce dil hazırlık ve bire-bir destekle yardımcı olunmaktadır. Öğrencilerin akademik bilgilerini geliştirmek,dil yeteneği ve çalışma becerilerini güçlendirmek amaçlı hazırlanmış programlardır. INTO Mason, tüm İngilizce dil seviyesindeki öğrenciler için hem standart 2 dönemlik hem de hızlandırılmış tek dönemlik pathway programları sunmaktadır.  

Programlar; Sanat, İşletme ve Yöneticilik, Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü, Eğitim ve İnsan Gelişimi,  Mühendislik, Sağlk ve İnsan Servisi, Beşeri ve Sosyal Bilimler, Devlet Politikası, Bilimler.
Ek olarak, öğrenciler için 3 yıllık veya 90 krediye eşdeğer uluslararası lisans seçimi ile Graduate Bridge Program sunmaktadır.
 

Kabul Kriterleri

Lisans: TOEFL 88, IELTS 6.5, GPA 3 koşullarını sağlıyorsanız lisans programları için başvuru yapabilirsiniz.

Yüksek Lisans: TOEFL 88, IELTS 6.5, PTEA 58+ puanlarını alma koşulu ile bir lisans programını tamamlamış olmak gerekmektedir. Seçilecek program için gerekli GPA/GMAT puanlarına ve yukarıdaki koşullara sahip değilseniz INTO Mason lisans, yüksek lisans için pathway ve akademik İngilizce programına katılabilirsiniz.

Hızlandırılmış Pathway Programı için; GPA 2.5, TOEFL 80 (Min 17 subscores yazma ve okuma), PTE Academic 53+, İngilizce'de Level 5

Standart Pathway Programı için; GPA 2.5, TOEFL 60 (Min 13 subscores yazma ve okuma), PTE Academic 45+, İngilizce'de Level 4
 

Başvuru Tarihleri

George Mason University

Program Ücretleri

George Mason University

Harita

Sokak Görüntüsü

Fotograf Galerisi

HEMEN ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

Adınız*
Soyadınız*
E-posta*
Telefon*
Bizi Nereden Duydunuz?*
Bilgi Almak İstediğiniz Şube*
Mesajınız

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler