ÜNİVERSİTE ARAŞTIR BİLGİ İSTE İLETİŞİM
Poli Design

Poli DesignPoli.Design üniversiteler ve özel sektör arasında İtalya'da Dizayn alanında faaliyet gösteren Politecnico Di Milano'yo bağlı özel bir tasarım okuludur. İtalya'nın tasarım başkenti olan Milano'da bulunan Poli.Design dizayn alanında pratik ve uygulamalı eğitim almak isteyen öğrenciler için en uygun alternatiflerden biridir. Poli.Design'ın Master programlarının YÖK denkliği bulunmaktadır.

Politecnico Di Milano Üniversitesi'ne ait dünyanın en önde gelen dizayn okullarından olan School of Design ve Design Department Poli.Design'ın akademik boyutunu oluşturmaktadır.  

Poli.Design'ın İtalya'nın tasarım sektöründeki şirketlerle bağlantıları çok sıkıdır. Bu sebeple aşağıdaki İtalyan meslek kuruluşları ile beraber çalışmaktadırlar.

ADI Association for the Industrial Design
AIPi Italian Association of Interior Designers
AIAP Italian Association of Visual Communication Design
AIMAT Italian Association of Materials Engineering

Tüm bu okulların ve özel sektör temsilcilerinin katılımıyla Poli.Design'ın mükemmel yapısı ortaya çıkmaktadır.
Poli.Design bünyesinde tasarım ve dizayn alanlarına yönelik olarak çok sayıda İtalyanca ve İngilizce 1 yıllık master programları sunulmaktadır. Aşağıda sunulan programların listesini, program başlangıç tarihlerini, program dillerini ve ücretlerini bulabilirsiniz.

POLI.design MASTER Programları, Ücretleri ve Son Başvuru Tarihleri


- ACCESSORY DESIGN (NOVEMBER 2017) – ENGLISH – 8.500 € + 500 € Politecnico di Milano registration fee. DEADLINE: 06 Ekim 2017

- LIGHTING DESIGN & LED TECHNOLOGY (OCTOBER 2017) – ENGLISH – 6.990 € + 500 € Politecnico di Milano registration fee. DEADLINE: 07 Eylül 2017

SERVICE DESIGN (OCTOBER 2017) – ENGLISH – 11.500 € + 500 € Politecnico di Milano registration fee. DEADLINE: September 8, 2017.

- STRATEGIC DESIGN (OCTOBER 2017) – ENGLISH – 12.300 € + 500 € Politecnico di Milano registration fee. DEADLINE 28 Eylül 2017

- URBAN INTERIOR DESIGN (OCTOBER 2017) – ENGLISH – 11.500 € + 500 € Politecnico di Milano registration fee. DEADLINE: 09 Eylül 2017

- PREMIUM DESIGN MANAGEMENT (SEPTEMBER 2017) – ENGLISH – 9.000 € + 500 € Politecnico di Milano registration fee. DEADLINE 05 Eylül 2017

- COLOR DESIGN & TECHNOLOGY (MARCH 2017) - ENGLISH - 7.400 € + 500 € Politecnico di Milano registration fee

POLI.design Short Courses Programları ve Ücretleri

DESIGN FOR KIDS & TOYS – ITALIAN/ENGLISH – 1.650 € + VAT*

JEWELLERY DESIGN – ENGLISH – 3.000 € + VAT*. DEADLINE: October 27, 2017.

LED LIGHTING DESIGN – ITALIAN/ENGLISH – 180 € + VAT*

LIGHTING DESIGN – FUNDAMENTALS AND CAD – ENGLISH – 1.180 € + VAT*

LIGHTING DESIGN FOR CULTURAL HERITAGE (Course) – ITALIAN/ENGLISH – 180 € + VAT*

LIGHTING DESIGN FOR CULTURAL HERITAGE (Workshop) – ENGLISH – 480 € + VAT*

LIGHTING DESIGN FOR SHOWS (Course) – ITALIAN/ENGLISH – 180 € + VAT*

LIGHTING DESIGN FOR SHOWS (Workshop) – ENGLISH – 680 € + VAT*

LIGHTING DESIGN IN URBAN ENVIRONMENT: NEW FRONTIERS IN LIGHT WITH SMART LIGHTING (Course) –ENGLISH – 180 € + VAT*

LIGHTING DESIGN IN URBAN ENVIRONMENT: NEW FRONTIERS IN LIGHT WITH SMART LIGHTING (Workshop) – ENGLISH – 480 € + VAT*

LIGHTING PRODUCT DESIGN. INTRODUCTORY COURSE ON LIGHTING FIXTURE DESIGN – ENGLISH

WINE & SYSTEM DESIGN – ITALIAN/ENGLISH – 1.650 € + VAT*

*VAT: 22 %

Başvuru için Gerekli Belgeler

1- Başvuru Formu
2- CV
3- Cover Letter
4- İki adet referans mektubu
5- Portfolyo
6- Lisans Diploması
7- Yabancı Dil Seviyenizi Gösteren Belge (Lisans eğitimini %100 İngilizce alan öğrencilerden TOEFL, IELTS skoru istenmemektedir.)

* Bazı bölümlerde limitli sayıdaki öğrencilere çeşitli oranlarda burslar verilmektedir. Burs değerlendirmesi başvuru yapan öğrencilerin başarı ve deneyim seviyelerine bağlı olarak verilmektedir.

Poli.Design bünyesinde ayrıca kısa süreli olarak ağırklı olarak İtalya olarak kurslar da sunulmaktadır. Aşağıda sunulan kursların listesini, program başlangıç tarihlerini, program dillerini ve ücretlerini bulabilirsiniz. Tüm detaylar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.


Poli.Design'ın Türkiye yetkili kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti (program içerikleri, başvuru koşulları, kabul detayları vs.) sunmasının yanı sıra aynı zamanda öğrencilerin burs imkanlarından faydalanmasını sağlamaktadır. Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız
İletişime geçmek için tıklayınız 

 

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

İlgili Linkler: