BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Long Island University Brooklyn


 

Kuruluş yılı: 1926
Lokasyon: New York, New York
Öğrenci Nüfusu: 4,278 Lisans ve 2,747 Yüksek Lisans öğrencisi

1926 yılında kurulan Long Island Üniversitesi, Brooklyn (LIU) kampüsü, New York'un merkezinde dostça bir atmosfer sunmaktadır. Amerika'nın en büyük staj ve öğrenci çalışma fırsatlarına erişme şansına sahip olduğunuz LIU Brooklyn kariyeriniz için ideal bir  uzman öğretim ve meslek elişimi vaat etmektedir.

Programlar: 
Lisans için; Education, Information and Technology, Liberal Arts and Sciences, Management, Health Professions and Nursing, Visual, Performing Arts.
Yüksek Lisans için; MBA, Digital Game Design and Development, Medical Biology, Information Systems, Public Administration, Biology, Health Care Administration, Management Engineering, Nutrition

Senelik Ücretler 2014-2015: Lisans için; US$ 33,018 (Program Ücreti, Konaklama, Yeme-İçme, Sigorta, Kampüs Ücretleri), Yüksek lisans için ücretler tercih edilen alana göre değişmektedir.

Burs koşulları: Öğrencilerin akademik başarısına bağlı olarak değişmektedir.
Semester Başlangıç Tarihi: Her yıl Eylül ve Ocak ayında

Rating: The Daily Beast Online' tarafından NYC'deki en güvenli kampüse sahip üniversite, ABD'deki en güvenli 3. kampüs seçilmiştir.
Payscale.com'a göre maaş potansiyeli kategorisinde Northeast'taki en iyi 50 üniversite arasında ve sağlık okulları kategorisinde 1. seçilmiştir.
Lisans ve yüksek lisans eğitimi verilmektedir.Akreditasyonlar: Commission of Higher Education of the Middle States Association of Colleges ve Secondary Schools  tarafından akredite edilmiştir.

Başvuru Belgeleri:
-Başvuru formu,
-Banka hesap yazısı,
-Sponsor yazısı,
-Pasaport fotokopisi,
-Sigorta,
-Transkript,
-TOEFL/IELTS belgesi.

Website: http://www.liu.edu/

İlgili Linkler: