ÜNİVERSİTE ARAŞTIR BİLGİ İSTE İLETİŞİM
Manhattan Institute of Management

Manhattan Institute of Management

1984 yılında kurulmuş olan Manhattan Institute of Management (MIM), New York'un tam merkezinde, finans şirketlerinin merkezi olan Wall Street'de bulunmaktadır. Uluslararası bir atmosferde öğrencilerine eğitim sunan Manhattan Institute of Management, öğrencilerine New York'ta bulunan şirketlerde staj yapma olanağı da sunmaktadır. 

Manhattan Institute of Management (MIM) international öğrencilere şu programları sunmaktadır. 

1. Six-Month Diploma in Business Administration

Program ücreti $5,500 olup New York'taki bir şirkette staj ayarlanması da bu ücrete dahildir. Bu programı tamamlayan öğrenciler program sonunda sertifika kazanmaktadırlar.

Programla ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

2. International MBA

Programın ücreti $24,000'dır. Barcelona'da bulunan EAE Business School ile yapılan işbirliği sonucunda program sonunda öğrenciler, EAE Business School'dan 1-Year MBA Degree kazanmaktadır. Programa kabul için GMAT istenmemektedir, programa staj da dahildir. Program sonunda 6 ay OPT yapma hakkı sunulmaktadır. Program M-1 vizesi altında sunulmaktadır. M-1 vizesi ile ilgili bilgi için tıklayınız.

Programla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Program iki şekilde okunabilmektedir:

1- Ocak, Nisan, Temmuz yada Eylül ayındaki başlangıçlardan birini seçerek 12 ay boyunca New York'da

2- Eylül ayında Barcelona'da EAE bünyesinde başlayarak 6 aylık bir eğitim, sonrasında Nisan ayı itibariyle New York'da 6 aylık bir eğitim.


3. 5 Week Summer Program

Programın ücreti $2,200 olup New York'taki bir şirkette staj ayarlanması da bu ücrete dahildir. Program Temmuz 6, 2016 - Ağustos 6, 2016 arasında düzenlenmektedir.  Bu programı tamamlayan öğrenciler program sonunda sertifika kazanmaktadırlar.


Başvuru Tarihleri:

- Temmuz 6, 2015 (son başvuru tarihi Mayıs 11, 2015)

- Eylül 8, 2015 (son başvuru tarihi Temmuz 13, 2015)

- Ocak 2016
 
- Nisan 4, 2016

- Temmuz 11, 2016
 
- Eylül 12, 2016

* Programlarda boş yer ve vize işlemlerinin yetiştirilmesi için yeterli süre olduğu takdirde programlara başvuru kabul edilmektedir. 

Başvuru için Gerekli Belgeler:

- Başvuru Formu

- İngilizce Yeterlilik Belgesi (TOEFL 75 IBT, IELTS 6.0 Academic,Türkiye'de lisans programınızı %100 İngilizce okuduğunuzu gösteren belge ya da Skype interview)

- Banka Mektubu (en az $15,000'lık)

- Sağlık Sigortası

- Transkript ve diploma

- Pasaport

- Resume

Manhattan Institute of Management (MIM) broşürü için tıklayınız.

Manhattan Institute of Management'ın Türkiye’deki yetkili temsilcisi ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti (program içerikleri, başvuru koşulları, kabul detayları vs.) sunmasının yanı sıra aynı zamanda öğrencilerin vize alması, seyahat detaylarını planlaması, uçak bileti alması gibi konularda da yardımcı olmaktadır. Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

İlgili Linkler: