Bodwell High School

HEMEN ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

Adınız*
Soyadınız*
E-posta*
Telefon*
Bizi Nereden Duydunuz?*
Bilgi Almak İstediğiniz Şube*
Mesajınız

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

Bodwell High School (Bodwell Lisesi), 8. sınıftan 12. sınıfa kadar eğitim-öğretim ile üniversiteye hazırlık programı sunan, karma eğitim uygulayan özel bir yatılı okuldur. Kanadalı yatılı okullar arasında bir lider olarak tanınan okul, çeşitlilik içeren öğrenci nüfusu, okulu öğrenmek, çalışmak, oynamak ve yaşam boyu kalıcı olacak anılar ve dostluklar geliştirmek için zengin ve heyecan verici bir yer haline getirmektedir. Bodwell, yıl boyunca 40’tan fazla ülkeden gelen yaklaşık 650 öğrenciyi ağırlamaktadır.

Bodwell, Vancouver şehir merkezine bakan bir; sahil konumunda olan Kuzey Vancouver’da yer almaktadır. Okuluda, kapalı yüzme havuzu, 2 kafeterya, 2 çok amaçlı spor salonu, 2 tiyatro-konferans salonu, müzik odası, kütüphane ve oyun sahası bulunmaktadır. Kampüs içerisinde bulunan Yatılı Okul Programı, 515’ten fazla öğrenciyi barındırmaktadır. Erkekler ve kızlar ayrı salonlarda yaşamakta ve yetkili personel tarafından 24 saat bakım, rehberlik ve denetim hizmeti almaktadır. Yurtta kalan öğrenciler üç hayati beceri kazanır: kişisel bakım, bireylerarası iletişim ve liderlik.

Ranking Bilgileri

- %97 üniversite kabul oranı

- Sınıftaki ortalama öğrenci sayısı 19 (max 24)

- 40 farklı ülkeden toplam 650 öğrenci

- Vancouver merkeze 20 dakikalık mesafede denize sıfır kampüs

- 515 öğrenci kapasiteli kampüs içi yurt

Sunulan Programlar

Bodwell’de bir yılda iki dönem sunulmaktadır. Öğrenciler Şubat veya Haziran ayında mezun olabilirler. Öğrenci mezun olması için gereken  akademik dersi iki dönemde tamamlayabilir. Temmuz ayında ise öğrencilerin fazladan bir akademik dersi daha tamamlamalarına imkan verilir yazılmalı. Bu dönemde öğrenciler eksik derslerini tamamlayabilecekleri gibi üst sınıftan da ders alabilirler.

Akademik ve İngilizce Hazırlık: Bodwell, 8.-11. sınıflar için Akademik ve İngilizce Hazırlık Programı (AEP) sunmaktadır. 8. ve 9. sınıflar üç seviyeye ayrılmakta, 10. ve 11. sınıflar ise dört seviyeye ayrılmaktadır. İngilizce yeterliliğinde belirli bir düzeye erişildiğinde, öğrenci bir sonraki seviyeye yükseltilir. Öğrenciler akademik programda başarılı olabileceklerini kanıtlayana kadar bu programda devam ederler.

Akademik Derece Programı: 8. ila 12. sınıflardaki Bodwell dersleri güçlü akademik gelişim düşünülerek tasarlanmıştır. Mezunlar, British Columbia Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen, dünya çapındaki üniversiteler tarafından kabul edilen bir lise diploması alır. Bodwell, her sınıfı en fazla 24 öğrenci ile sınırlandırmaktadır, ortalama öğrenci sayısı ise 19’dur.

Geliştirme Sınıfları (Cumartesi): Tüm öğrenciler, her Cumartesi sabahı -Pazartesi ve Cuma arası gördükleri 30 saat akademik dersin üzerineekstra dersler alırılar. Öğrenciler, Cumartesi günleri aşağıdaki alanlardan birinden ders almak üzere kayıt olurlar:

  • İngilizce
  • Dünya Vatandaşlığı
  • Kariyer Beklentileri
  • Ders Dışı Eğitim ve Spor
  • Yeni Medya ve Performans Sanatları.

Öğrenciler her dönem mutlaka Cumartesi dersi almak üzere yönlendirilir ve bu dersler karnede yer alır.

Üniversiteye Hazırlık: Bodwell mezunları sadece İngilizce’de akıcılığa ulaşmakla kalmaz, aynı zamanda hedeflerini yüksek tutmayı ve kendilerine lise sonrası yaşamda ve sonrasında yardımcı olacak hayat boyu öğrenmeye yönelik derin bir arzuyu güçlü tutmayı öğrenirler. Üniversite ve Kariyer Rehberliği Ekibi, öğrencilerin beceri ve hırslarını, mutluluk ve başarı için en iyi fırsatlara doğru kullanmalarına yardımcı olur. Atölye çalışmaları, sunumlar, üniversite kampüsü ziyaretleri ve çok sayıdaki üniversite kabul kadrosu ile ilişkileri sayesinde, ekip üniversite başvuru sürecinde öğrencilere yol göstermektedir.

Dünya Vatandaşlığı ve Liderlik: Öğrenciler için yaşam becerilerini güçlendirme, karakter oluşturma, deneyim kazanma ve okul toplumuna katkıda bulunmanın en iyi yollarından biri resmi bir liderlik rolü üstlenmek ya da hizmet kulübüne katılmaktır. Akademik programlar, gönüllülük, ev sistemi, yurt konseyi, öğrenci meclisi ve küresel ilişkilerde liderlik fırsatları bulunmaktadır.

Ev Sistemi: Okula yeni başlayan öğrenciler, “altı” evden birine yerleştirilir. Bu evlerde, geleceğin dünya liderleri olan öğrenciler, tüm toplumlarda geçerli olan beraber yaşama değerlerini kazanmakla beraber; dürüstlüğü, adaleti, kabullenmeyi, saygıyı, sevgiyi, şiddetten uzak durmayı ve kültürler arası anlayışı öğrenirler. Ev sistemi, öğrencilerin takım ruhunun gelişmesi ve rekabet duygusunun yaşanması açısından son derece iyi bir sistemdir.

Cumartesi kurslarını daha detaylı incelemek için lütfen linki kullanınız: https://bodwell.edu/saturday-courses/#current-courses

Başvuru Tarihleri

2 Dönem (10 ders) + Temmuz 1 ders (4 hafta)

Son Bahar: 9 Eylül 2019 - 4 Şubat 2020 (Dönem arası 21 Aralık - 5 Ocak)

İlk Bahar: 10 Şubat - 30 Haziran 2020 (Dönem arası 10 - 19 Nisan 2020)

Temmuz: 6 - 31 Temmuz 2020

Program Ücretleri

Yatılı Okul  Programı: 2 sömestr 49,375 CAD$ (10 ay)

Konaklama Tipleri

Kampüs içerisinde bulunan Yatılı Okul Programı, 515’den fazla öğrenciyi barındırmaktadır. Erkekler ve kızlar ayrı salonlarda yaşamakta ve yetkili personel tarafından 24 saat bakım, rehberlik ve denetim hizmeti almaktadır. Yurtta kalan öğrenciler üç hayati beceri kazanır: kişisel bakım, bireylerarası iletişim ve liderlik.

Konaklamalar hakkında detaylı bilgi edinmek için lütfen eğitim danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

Harita

Sanal Tur

Sokak Görüntüsü

Fotograf Galerisi

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Öğrencilerimizden Yurtdışı Eğitim Deneyimlerini Dinleyin
Amerika'da Lise Değişim Programı

Onur ve Kagan Oznur 2011-2012 sezonunda Amerika’da Lise degisim programi ile Arizona’ya gittiler. Devamı

From Highschool To Master With Academix

When I was about seventeen, I decided to move abroad to study Fashion Design. I did not know which city will be the best for me to continue on my j... Devamı

Bekbolat Esirkepov
Bekbolat Esirkepov
Öğrenci

HEMEN ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

Adınız*
Soyadınız*
E-posta*
Telefon*
Bizi Nereden Duydunuz?*
Bilgi Almak İstediğiniz Şube*
Mesajınız

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler