YURTDIŞINDA TV-MEDYA BÖLÜMLERİ

Dijitalleşen dünyada şüphesiz ki en popüler sektör medya sektörüdür. Görsel medya insanlarla ilk buluştuğu günden bu yana kitlelere hitap etmiş bir sektör olmuştur. Fakat günümüzde gelinen noktaya bakıldığında TV sektörü, film sektörü ve özellikle son yıllarda devleşen sosyal medya sektörü en popüler dönemini yaşamaktadır ve şüphesiz ki yıllar ve teknoloji ilerledikçe bu sektörler daha da değer kazanacaktır.

Bu sebeplerden dolayı her yıl daha fazla öğrenci geleceğini bu sektörler üzerine kurmak, bu gelecek üzerine de eğitim almak vb. kararlar almaktadır. TV, Sinema, Medya vb. alanlardaki eğitimini yurtdışında almak isteyen öğrencilerin sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Bunun sebebi ise uluslararası alanda bu eğitimin çok daha fazla gelişmiş olması, teknolojik gelişmelerle entegre halinde işlemesi, öğrencilere sunulan pratik/staj imkanları vb.dir. 

Özellikle İngiltere, Amerika ve Kanada gibi ülkelerde bu eğitim teorik eğitimin yanı sıra pratik eğitime önem vermekte ve bu pratik öğretim sırasında öğrencileri profesyonellerle bir araya getirmektedir. Özellikle film sektörünün bu ülkelerde ne denli gelişmiş olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda öğrencilerin eğitim sırasında bir Hollywood yönetmeniyle, Oscar almış bir oyuncuyla, Marvel evreninin yaratıcılarından bir animasyoncu ile temasa geçme, workshop/staj vb. imkanlara sahip olduklarını görürüz. Ya da bir müzisyen  adayının aynı şekilde dünyaca ünlü bir caz sanatçısından çağdaş müzik yapmak üzerine bir eğitim aldığını görürüz.

İşte tüm bu sebeplerden ötürü öğrenciler bu alanlar ile ilgili eğitimleri yurtdışında almak isterler. Böylelikle hem dünyadaki medya ve sanat sektörünün gelişimleri ve teknolojileriyle paralel bir eğitim alırlar hem de kariyerlerine başlamadan önce CV’lerini dünya standartlarında oluşturmaya başlamış olurlar. 

Central Film School

Yurtdışında Tv-Medya Bölümleri Central Film School

İngiltere'deki en iyi film okullarından birisi olan Central Film School, 2008 yılında yüksek kaliteli kişiselleştirilmiş ve pratiksel kursları, profesyonellerle birlikte sunmak için kurulmuştur. Central Film School, pratiksel eğitimini destekleyici, işbirlikçi ve yaratıcı bir ortamda sunmaktadır. Küçük ve arkadaş canlısı okul, öğretmenlere sürekli erişim imkanı sağlar ve İngiltere'deki en yüksek öğrenci-ekipman oranına sahip okuldur. Okul, her yıl tüm programlarda en fazla yüz öğrenciyi kabul etmektedir. Bu sayede, öğretmenler ile en yakın etkileşimi sağlar ve tüm ekipman ve tesislerine her bir öğrencinin mükemmel bir erişim sağlamasına imkan vermektedir.

New York Film Academy - NYFA

Yurtdışında Tv-Medya Bölümleri New York Film Academy

New York Film Academy’nin New York Şehrindeki kampüsünde eğitim almak, dünyanın bütün yollarının kesişme noktasında hem yaşama hem de çalışma imkanına sahip olmanız manasına geliyor. New York’ta yaşamın size verdiği heyecan duygusu, yeraltında durmaksızın çalışan metrolarının yaydıkları gürültü kadar sabit bir duygu. Sahip olduğu boyutu, insan ve kültür zenginliği sayesinde benzersiz bir şehir olan New York’da geçirdiğiniz herhangi bir gün dışarda diplomatlar, tasarımcılar, mühendisler ve müzisyenlerle omuz omuza yürürken, onlarca farklı dilin konuşulduğunu duyup, 6 kıtanın sahip olduğu zengin mutfaktan dilediği yemeği seçme şansına sahip olacaksınız.

Vancovuer Film School

Yurtdışında TV-Medya Bölümleri Vancouver Film School

1987 yılında açılmış olan ve Kanada'da bulunan Vancouver Film School; 3 boyutlu animasyon ve görsel efektler, klasik animasyon, dijital karakter tasarımı, televizyon ve sinema için oyunculuk, dijital grafik tasarımı, eğlence sektörü yönetimi, film yapımı, oyun tasarımı, sinema ve televizyon için makyaj, ses tasarımı ve görsel medya, sinema ve tv için metin yazarlığı alanlarında yurtdışı tasarım eğitimleri içerisinde seçilebilecek en iyi okullardandır.

The Los Angeles Film School

Yurtdışında tv-Medya bölümleri Los Angeles Film School

1999 yılında kurulan, The Los Angeles Film School, Kariyer Okulları ve Kolejleri Akreditasyon Komisyonu (ACCSC) tarafından akredite edilmiştir. Ülkenin en iyi özel eğitim merkezlerinden biri olarak bilinen Los Angeles Film Okulunda benzersiz ve hızlandırılmış bir eğitim verilmektedir. Los Angeles Film Okulu, dünyanın en iyi eğitim merkezlerinden biri olma hedefi ile kurulmuştur. Bugün lisans eğitimi almak için Meksika, Brezilya, İngiltere, İsveç, Vietnam, Avustralya, Japonya, İspanya, İtalya, ve diğer birçok ülkeden öğrenci gelmektedir. 

Los Angeles College of Music

Yurtdışında Tv-Medya Bölümkleri Los Angeles College of Music

Los Angeles College of Music, kişisel ve tamamen müzik alanında uzmanlaşmış bir ortamda kaliteli bir eğitim veren özel bir müzik yüksekokuludur. Los Angeles College of Music, size bugünün müzik dünyasında gerekecek en uygun becerileri kazandırmak için müfredatını her zaman güncel tutmaktadır. Çağdaş müzik yapmanın esasları gereğince, caz, rock, pop ve daha çok farklı müzik dallarının en büyük isimleri ile kendini kanıtlamış, dünyaca ünlü profesyonellerden özel ve yoğun bir eğitim alabilirsiniz.

The American Musical and Dramatic Academy

Yurtdışında TV-Medya Bölümleri AMDA

Performans sanatlarındaki geleceğiniz bir rüyadan ibaret kalmasın! The American Musical and Dramatic Academy (AMDA), 50 yılı aşkın bir süredir tiyatro, sinema ve televizyon dünyasının en başarılı bazı karakterlerini mezun etmiştir. AMDA sizi, okula başladığınız ilk günden mezun olacağınız güne kadar günümüzün rekabetçi ortamında çalışmaya hazır bir profesyonel haline getirir. Dünyanın eğlence merkezlerinin kalbinde yaşarken dünya standartlarının üzerinde bir eğitim alırsınız. AMDA 1984 yılından bu yana Amerikan Eğitim Bakanlığına bağlı National Association of Schools of Theatre (NAST) tarafından akredite bir şekilde eğitimlerini sunmaktadır.

Gnomon

Yurtdışında Tv-Medya Bölümleri

20 yıldan beri Gnomon dünyanın en iyi dijital artistlerini yetiştirmiştir. Amerika'da "Görsel Efektlerin MIT'si" olarak anılan üniversite, eğlence sektöründe kariyer yapmak isteyen öğrenciler için sektördeki en iyi  lisans, foundation ve sertifika programlarını sunmaktadır. Gnomon'un kampüsü Hollywood'da Television Center Studio'nun içerisinde yer almaktadır. Sınıflar, gerçek prodüksiyon stüdyolarını taklit ederek öğrencilerin yaratıcılığını ve öğrenmesini geliştirmek üzere tasarlanmıştır.

Academy of Art University

Yurtdışında Tv-Medya Bölümleri Academy of Art University

1929 yılında San Francisco'da kurulan Academy of Art University, Amerika'nın en büyük özel sanat ve tasarım üniversitesidir. Sertifika programları dahil olmak üzere sanat ve tasarım alanında bir çok lisans ve master programları sunmaktadır. Akademik bir bakış açısından ziyade, sektörel olarak eğitim veren Academy of Art University bünyesinde ders veren hocaların birçoğu kendi alanlarında deneyimli ve ünlü isimlerdir. Academy of Art University San Francisco'da 43 farklı binada her yıl 15.000 öğrenciye sanat ve tasarım alanında en kaliteli eğitimi sunmaktadır.

Academix olarak öğrencilerimize tüm dünya genelinde prestiji ve tanınırlığı kanıtlanmış, birçok tanınmış ve ödüllü sanatçının mezun olduğu okullar/akademiler sunuyoruz. Bu ayrıcalığa sahip olmak için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek.

  Academix Hakkında

  Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

  Öğrenci Yorumları

  Academix ile İrlanda'da Üniversite Eğitimim

  academix ile irlanda'da eğitim alan öğrencimiz Dublin City University'deki tecrübelerini bizimle paylaşıyor   Devamı

  Can YÜCEL
  Can YÜCEL
  Öğrenci
  Academix'le Brighton'da Genel İngilizce ve Eastbourne'da IELTS Hazı...

  Öğrencimiz Mehmet Altay'ın danışmanı Asiye yardımıyla Academix'le Brighton'da Genel İngilizce ve Eastbourne'da IELTS Hazırlık Eğitim süreci   Devamı

  Mehmet Altay
  Mehmet Altay
  Öğrenci
  İngilizce Öğrenme Serüvenim: Academix ile Yola Çıktım, Cambridge'de...

  İngilizce öğrenme amacıyla Academix danışmanlık şirketiyle çalışmaya karar verdim. Cambridge Stafford House'da eğitim aldım ve Edinburgh'da geçirdi...   Devamı

  Merve TEKE
  Merve TEKE
  Öğrenci
  Academix'le Eastbourne'da Dil Okulu Deneyimim

  Eastbourne'da dil okulu deneyimim: Sosyal aktiviteler eksik, konaklama ve şehir memnun edici. Yaz dönemi tercih edilmeli. Yemekler zorlayıcı, ekono...   Devamı

  Şeyma G
  Şeyma G
  Öğrenci
  Tüm Yorumlar...

  Danışman Yorumları

  Akdeniz’in En Huzurlu Adası Malta

  Yerli halkın ‘görkemli’ olarak adlandırdığı, tüm yapıların adaya özgü sarı taş ile inşa edildiği Malta’nın, doğal limanları, ılıman iklimi ve çok k...   Devamı

  Mustafa Fidan
  Mustafa Fidan
  Danışman
  Dubai'de Eğitim ve Yaşam

  Dubai; herhangi bir Avrupa kentini aratmayan modernliğe sahip bir şehirdir. İhtişamlı gökdelenleri, estetik yapıları, göz kamaştıran sahilleri ve t...   Devamı

  Mustafa Fidan
  Mustafa Fidan
  Danışman
  İTALYA’DA MÜHENDİSLİK ve BİLGİSAYAR ALANINDA İNGİLİZCE LİSANS PROGR...

  2023 eğitim yılı itibariyle İtalya’da mühendislik ve bilgisayar bilimleri alanında İngilizce olarak lisans eğitimi sunan 9 tane üniversite bulunmak...   Devamı

  Hakan Nur
  Hakan Nur
  Danışman
  Kore'de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

  Kore’de Korece dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Türkiye’ye özel uygulanan vize muafiyetinden yararlanarak 90 güne kadar vizesiz bir şekilde Kor...   Devamı

  Hakan Nur
  Hakan Nur
  Danışman
  Tüm Yorumlar...

  Bizi Takip Edin

  YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

  Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler