YURT DIŞINDA DİL EĞİTİMİ ALIRKEN ÇALIŞMAK: WORK & STUDY

Yurt dışında hem dil eğitimi alırken hem de çalışarak para biriktirmek çoğu öğrencinin hayllerinin başında geliyor. SOn yıllarda gittikçe popülerleşen Work & Study programları sayesinde hangi ülkelerde ne süreyle eğitim alırken çalışma hakkınız olduğunu detaylarıyla inceliyoruz.

İrlanda'da Work & Study

İrlanda'da dil okulu vize başvurularında, 25 haftadan uzun süreli eğitim alacak öğrencilere 8 aylık (33 hafta) oturma ve çalışma izni sağlanmaktadır. Bu çalışma izni, dil eğitimi süresince haftada en fazla 20 saatlik part-time çalışma hakkını içermektedir. Dil eğitimi sonrasında, öğrencilere yaz döneminde (Haziran-Temmuz-Ağustos), yani üniversite tatil döneminde haftada 40 saate kadar full-time çalışma izni tanınmaktadır.

İsterseniz, 25 haftalık dil eğitimi aldıktan sonra, ekstra 8 hafta dil eğitimi almadan sadece çalışarak İrlanda'da kalma seçeneğine sahipsiniz. Uzun dönem vize başvurularının sonuçlanma süresi genellikle 3 ila 6 hafta arasında değişmektedir.

Avustralya'da Work & Study

Avustralya'da dil eğitimine 12 haftadan uzun süreli kayıt yaptıran ve öğrenci vizesi alan öğrenciler, dil eğitimi aldıkları süre boyunca haftada 20 saat part-time çalışma iznine sahip olmaktadır. Avustralya'da hizmet sektöründe saatlik ücretler oldukça yüksek olduğundan, öğrenciler çalışmak istedikleri takdirde hem maddi kazanç elde etme hem de dil pratiği yapma fırsatına sahip olmaktadırlar.

Malta'da Work & Study

Malta'da dil eğitimi  için 90 gün ve üzeri kayıt yaptıran öğrenciler, dil eğitimi süresince çalışma izni alabilme imkanına sahiptirler. Ancak, bu  çalışma izni kayıt tarihinden itibaren 90 günün sona ermesiyle birlikte başlamaktadır. Öğrencilere tanınan bu çalışma izni kapsamında haftada maksimum 20 saatlik part-time çalışma hakkı bulunmaktadır.

Bu süreç, hem dil eğitimi alırken hem de Malta'nın günlük yaşamına daha yakından entegre olurken öğrencilere yerel kültürü deneyimleme ve dil becerilerini pratiğe dökme şansı tanımaktadır. Malta'daki dil eğitimi ve çalışma deneyimi, öğrencilere hem dil becerilerini geliştirme hem de uluslararası bir ortamda farklı kültürleri tanıma fırsatı sunmaktadır.

Dubai'de Work & Study

Dubai'de dil eğitimi en az 12 hafta ve üzeri alacak öğrenciler, öğrenci vizesi ile Dubai'ye gelerek yeterli İngilizce bilgisine sahip olduklarında iş bulabilir ve çalışabilirler. Okullar, öğrencilere iş bulma konusunda yardımcı olacak uzmanlar istihdam etmiş olup, öğrencilerin CV'lerini toplamak ve uygun işleri bulmalarına destek olmaktadır. Ancak, iş garantisi verilmemektedir.

Yurtdışından gelen öğrencilerin ülkeye adaptasyon süreci ve dil becerilerini geliştirmeleri genellikle ortalama 3-4 hafta sürebilir. Intermediate ve üstü seviyede dil bilgisine sahip öğrencilerin iş bulma süreci daha hızlı olabilirken, daha düşük seviyedeki öğrencilerin bu süreçte biraz daha fazla zaman harcamaları mümkündür.

Dubai'de iş bulma konusunda sosyal ve girişken bir kişiliğe sahip olmak önemlidir ve bu özellikler iş bulma sürecini hızlandırabilir. Part-time işlerde saatlik ücretler genellikle 6$-8$ arasında değişmektedir. Ayrıca, bazı iş yerleri konaklama, yeme-içme ve 1000 AED - 2500 AED arası net maaş gibi avantajlar sunabilir. Dubai'de iş konusunda birçok detay müzakereye açıktır, bu nedenle öğrencilerin iş bulma sürecinde aktif bir rol oynamaları ve kendilerini iyi ifade etmeleri önemlidir. İş bulma sürecini hızlandırmak adına, çalışmak isteyen öğrenciler gelmeden önce İngilizce testi olmalı ve İngilizce CV'lerini hazırlamalıdırlar.

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak öğrencilerimizin yurtdışında dil eğitimi alırken çalışabilecekleri programlara yerleşmelerine yardım ediyoruz. Çeşitli ülkelerde work & study programlarından faydalanmak isteyen öğrencilerimiz en avantajlı programlar için bizimle iletişime geçebilir.

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Academix ile İrlanda'da Üniversite Eğitimim

academix ile irlanda'da eğitim alan öğrencimiz Dublin City University'deki tecrübelerini bizimle paylaşıyor   Devamı

Can YÜCEL
Can YÜCEL
Öğrenci
Academix'le Brighton'da Genel İngilizce ve Eastbourne'da IELTS Hazı...

Öğrencimiz Mehmet Altay'ın danışmanı Asiye yardımıyla Academix'le Brighton'da Genel İngilizce ve Eastbourne'da IELTS Hazırlık Eğitim süreci   Devamı

Mehmet Altay
Mehmet Altay
Öğrenci
İngilizce Öğrenme Serüvenim: Academix ile Yola Çıktım, Cambridge'de...

İngilizce öğrenme amacıyla Academix danışmanlık şirketiyle çalışmaya karar verdim. Cambridge Stafford House'da eğitim aldım ve Edinburgh'da geçirdi...   Devamı

Merve TEKE
Merve TEKE
Öğrenci
Academix'le Eastbourne'da Dil Okulu Deneyimim

Eastbourne'da dil okulu deneyimim: Sosyal aktiviteler eksik, konaklama ve şehir memnun edici. Yaz dönemi tercih edilmeli. Yemekler zorlayıcı, ekono...   Devamı

Şeyma G
Şeyma G
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Akdeniz’in En Huzurlu Adası Malta

Yerli halkın ‘görkemli’ olarak adlandırdığı, tüm yapıların adaya özgü sarı taş ile inşa edildiği Malta’nın, doğal limanları, ılıman iklimi ve çok k...   Devamı

Mustafa Fidan
Mustafa Fidan
Danışman
Dubai'de Eğitim ve Yaşam

Dubai; herhangi bir Avrupa kentini aratmayan modernliğe sahip bir şehirdir. İhtişamlı gökdelenleri, estetik yapıları, göz kamaştıran sahilleri ve t...   Devamı

Mustafa Fidan
Mustafa Fidan
Danışman
İTALYA’DA MÜHENDİSLİK ve BİLGİSAYAR ALANINDA İNGİLİZCE LİSANS PROGR...

2023 eğitim yılı itibariyle İtalya’da mühendislik ve bilgisayar bilimleri alanında İngilizce olarak lisans eğitimi sunan 9 tane üniversite bulunmak...   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
Kore'de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Kore’de Korece dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Türkiye’ye özel uygulanan vize muafiyetinden yararlanarak 90 güne kadar vizesiz bir şekilde Kor...   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler