SAN FRANCISCO DİL OKULLARI VE DİL EĞİTİMİ FİYATLARI

San Francisco, California'da yer alan bir şehir ve vilayettir. Burası dünyada en üst sırada yer alan turizm merkezlerinden biridir ve Amerika Batı Sahilinin finans başkentidir. Yaşam kalitesi, Birleşik Devletlerdeki en temiz ilk beş şehir arasında yer almakta ve çevresel olarak bilinçli olan bu şehirde son derece önceliklidir. Golden Gate Köprüsü ile San Francisco – Oakland Körfezi Köprüsü arasında bulunan, Alkadraz dâhil, 14 küçük adaya ev sahipliği yapmaktadır. Amerika’da dil okulu denildiğinde akla ilk gelen lokasyonlardan birisi San Francisco’dur.

San Francisco’da EC, Embassy CES, ELS Language Centers, Kaplan International College, Intrax ve St. Giles gibi birçok dil okulu seçeneği bulunmaktadır.

San Francisco’da dil eğitimi fiyatları seçilen okula göre değişmekle birlikte haftalık ortalama 356 $’dır. San Francisco’da konaklama ücretleri merkeze yakınlığa ve konaklama tipine göre değişkenlik göstermektedir ve haftalık ortalama 258 $ civarındadır.

San Francisco’da dil eğitimi için giden öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır. Fakat Amerika’da 9 ay ve üzeri akademik programa katılan öğrenciler ardından 1 yıl yaşama ve çalışma iznine sahip olurlar. Öğrencilerin gitmeden önce sağlık sigortası yaptırmaları zorunludur.

San Francisco’da gezilecek yerler bölümüne gelirsek, Union Square adlı meydan şehrin kalbidir. Ünlü Cable Car, Powell Street’den kalkmaktadır ve binmek için biraz sıra beklemeniz gerekebilir. Fisherman's Wharf ise deniz kenarında hatıra dükkanlarının, mağazaların, balıkçı restoranlarının olduğu, renkli mi renkli bir yer. Deniz ürünleri yemeyi sevenler için bir cennet diyebiliriz. Pier 39 Fisherman’s Wharf bölgesinin en gözde mekanlarından. ''San Fracisco'ya geldim." demek için mutlaka görmeniz gereken yer ise Golden Gate Köprüsü. En önemli turistik aktivitelerden biri de Alcatraz Adası’dır. Golden Gate Park ise doğal ortamı, resim çizenleri, güneşlenenleri ile kıskanılacak güzellikte ve kocaman bir parktır. San Francisco'nun kıvrım kıvrım caddesi Lombart Street de görmeye değer. San Francisco'da da İstanbul gibi 2 adet köprü var. 2.sinin ismi Bay Bridge, San Francisco ile Oakland'ı bağlıyor. Şehir manzarası için çıkılması gereken Telgraph Hill ve Tween Peaks isimli tepeler var. Buralara çıkıp mutlaka günbatımı izlemelisiniz.

Yabancı dizi ve film izleyenler, yabancı müzik dinleyenler bilir, Kaliforniya eyaletinin çok farklı bir imajı vardır. Sıcak ikliminin yanı sıra eğlence sektörünün burada olması Kaliforniya'yı çok popüler kılmış. Şarkılarda oradaki özgürlükler övülmüş, buradaki yaşam stilleri pek çok diziye konu olmuştur. Müziğin, sanatın, eğlencenin vb. birçok kültürel aktivitenin doruk noktada yaşandığı kentlerden biri olan San Francisco’da İngilizce dil eğitimi almak oldukça cazip ve sıradışı bir hayat tecrübesi olacaktır.

Amerika’da dil okulları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi i��in tıklayınız. Amerika Dil Okulları

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

İrlanda'da Dil Eğitimi Alırken Çalışmak

Çalışmaya başlamak için öncelikle GNIB kartını almanız gerekiyor.   Devamı

Tarık KURUCU
Tarık KURUCU
Öğrenci
EC English Dublin'de 25 Hafta Genel İngilizce ve Aile Yanı Konaklaması

Bu noktada internetten yaptığım araştırmalarda Academix'in bu kapsamda Türkiye'nin en iyi hizmet veren firmalarından biri olduğunu gördüm.   Devamı

Mehmet Serhat KARA
Mehmet Serhat KARA
Öğrenci
Kanada ILAC Dil Okulu Yorumları

yurt dışı eğitim hakkında soru ve tedirginliğiniz var ise Academix Antalya ofisi ziyaret etmenizi öneriyorum   Devamı

Burhan BOSTAN
Burhan BOSTAN
Öğrenci
PDM Öğrencisinden İtalya'da Oturum İzni Tavsiyeleri

Oturma iznine başvurabilmek için Poste Italiane yani postahaneden kit alınması gerekiyor   Devamı

Dilara ÇAŞKA
Dilara ÇAŞKA
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

EC Young Learners Yaz Okulu Programları

EC Young Learners, tecrübesi ve kalitesi ile Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda ve Malta gibi ülkelerde öğrencilere oldukça çeşitli aktivite imkan...   Devamı

Tugay İBİŞ
Tugay İBİŞ
Danışman
TOLES Sınavı Hakkında

Avukatlar, hukuk öğrencileri ve hukuk çevirmenleri için dünyanın önde gelen İngilizce sınavıdır.   Devamı

Aslıhan ÇALIŞKAN
Aslıhan ÇALIŞKAN
Danışman
Yurtdışında IELTS Hazırlık Eğitimi

Anadili İngilizce olan bir ülkede IELTS hazırlık kursuna katılmak öğrenciyi derslerde yoğun bir şekilde sınava hazırlarken ders dışında da günlük İ...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Portsmouth’ta Dil Okulu ve Yaşam

İngiltere’de Dil Eğitimi almaya karar verdiğimde, Türk oranının az olduğu, fiyatların daha uygun olduğu ve İngiliz kültürünü de yaşayabileceğim bir...   Devamı

Cansu BULGUR
Cansu BULGUR
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler