TOEFL SINAV ÜCRETLERİ VE İNDİRİM KODU

TOEFL IBT (Test of English as a Foreign Language) nedir?

TOEFL IBT; iş ya da eğitim hayatında İngilizce bilgisini ispatlamak koşulunda olan kişiler için oluşturulmuş, Dünya çapında en popüler sınavlardan bir tanesidir.

Bilgisayara ortamında yapılıyor oluşu, değerlendirilme hızı ve geçerliliği ile benzer sınavların önüne geçebilen TOEFL IBT, iş başvurularında da adayların CV'lerini güçlendirmek adına başvurdukları yöntemlerden bir tanesidir.

TOEFL IBT'nin içeriği nedir?

TOEFL IBT, her biri 30'ar puan değerinde 4 farklı bölümden oluşan (okuma,yazma,konuşma ve anlama) toplamda 120 puan üzerinden değerlendirilen, tek oturumlu bir sınav türüdür.

BölümSüre SınırıSoru SayısıYapılması Gerekenler
Reading54–72 Dakika30–40 SoruOkuma parçaları okunup sorulara yanıt verilir
Listening41–57 Dakika28–39 SoruKısa dersler veya sınıf içi tartışmalarla ilgili sorular cevaplanır
Ara10 Dakika  
Speaking17 Dakika4 GörevAdayın bildiği bir konu ile ilgili konuşması- okuduğu ya da dinlediği
materyaller hakkında fikrini belirtmesi
Writing50 Dakika2 GörevBir okuma parçası okunur ya da ses kaydı dinlenir materyale göre sorular yanıtlanır.

Adayların TOEFL IBT'yi tercih etmelerindeki temel nedenler nelerdir?

 • Dünya çapında kabul edilir oluşu ile birlikte TOEFL IBT skorlarını başvuru koşulu olarak isteyen üniversite ve eğitim kurumu sayısı diğer sınavlara istinaden daha fazladır. TOEFL IBT eğitim, çalışma ve göçmenlik konularında tanınırlığı ile öne çıkmaktadır.
 • TOEFL IBT; Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere ve Avustralya ve 150'den fazla ülkede 11,000'den fazla eğitim kurumunda tanınırlığı olan bir sınavdır. ÖSYM tarafından kabul edilen ve YDS sınavına da denkliği bulunmaktadır.
 • TOEFL iBT MyBest™ ile adaylar birden fazla TOEFL IBT sınavından aldıkları puanların en iyilerini seçerek hesaplatabilmektedirler.  TOEFL iBT MyBest™ skorunu kabul eden eğitim kurumları her geçen gün artmaktadır. Bu kurumların güncel tam listesi TOEFL IBT resmi sitesinde yayınlanmıştır.
 • Dünya'nın 4 bir yanında güvenlik ve sağlık güncellemeleri ile kullanıma açılan sınav merkezleri ile aday kendisine en yakın merkezde sınav olabilmektedir. Bunun ile birlikte pandemi gerçeği ile yüz yüze olduğumuz bugünlerde adayların evlerinden çıkma zorunluluğu olmadan gelecekleri için adım atmalarını sağlayan TOEFL IBT Home Edition ile evlerinin konforunda da bu sınavı alabilmektedirler.

TOEFL IBT'ye hazırlanmak için ne yapılabilir?

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık çözüm ortakları ile sınav hazırlık kursları alınabileceği gibi; TOEFL® Test Preparation ile sınavın içeriği ve hazırlık ile ilgili çeşitli bilgi ve kaynaklara da ulaşılabilir ücretsiz deneme sınavları çözülerek adayın güncel İngilizce bilgisi ve geliştirmesi gereken alanlar gözlemlenebilir.

TOEFL Sınav Ücretleri ve İndirim Kodu

TOEFL sınav ücreti ülkemizde 185$’dır ve kredi kartı ya da banka kartıyla ödeme yapılabilir. Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak öğrenci adaylarımıza; TOEFL IBT ve TOEFL IBT Home Edition'da geçerli olmak üzere, 15$'lık indirim kodu sağlamaktayız. İndirim kodunuzu almak için nuri@academix.com.tr adresine, konu kısmına "TOEFL IBT indirim kodu" yazıp, isim soy isim ve telefon numaranız ile mail gönderebilirsiniz.

TOEFL IBT Sınavına nasıl kayıt yaptırılır?

TEOFL IBT Sınavına kayıt olmak için linki kullanabilirsiniz.

TOEFL Essentials nedir ?
TOEFL Essentials; 21 Ağustos 2021 tarihi itibarı ile kullanılmaya başlanmış, üniversiteler tarafından kabul gören, katılımı kolay ve pratik bir İngilizce dil sınavıdır. Pek çok İngilizce sınavından kısa sürmesi ve fiyatı ile (110 USD) de ön plana çıkabilen TOEFL Essentials; sadece akademik alanda değil farklı ortamlarda da adayın İngilizce yeteneğini ölçebilmektedir. Sınav ilerledikçe adayın dil yeteneğine göre şekillenen soruları ile ilgiyi canlı tutmak ve esnekliği amaçlayan TOEFL Essentials 4 bölümden (listening, reading, writing ve speaking) oluşmaktadır. 

5 dakikalık kişisel video beyanı ile (bu kısım puanlamaya dahil değildir) adayların kendisini tanıtmasına izin veren TOEFL Essentials; 1,5 saat sürmektedir.

TOEFL Essentials Özellikleri; 

 • Hızlı Puanlama; 
  Adaylar performanslarının bir göstergesi olarak sınavın sonunda, resmi olmayan Listening ve Reading puanlarınıı görebilmektedir
 • Sınırsız Sayıda Sınav Sonuç Belgesi; 
  Ek bir maliyeti olmadan kurumlara ihtiyaç olunduğu kadar çok sayıda sınav sonuç belgesi gönderilebilmektedir.
 • MyBest® Puanları. 
  Tüm TOEFL Essentials sınav sonuç belgelerinde, son 2 yıl içindeki tüm geçerli sınavlardan alınan en iyi TOEFL Essentials bölümü puanlarının kombinasyonu yer almaktadır.
 • Temel Yetenekler. 
  Sınav sonuç belgelerinde Kelime Bilgisi ve Cümle Oluşturma yeteneği gibi ölçümlerde yer almaktadır.

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Academix ile İrlanda'da Üniversite Eğitimim

academix ile irlanda'da eğitim alan öğrencimiz Dublin City University'deki tecrübelerini bizimle paylaşıyor   Devamı

Can YÜCEL
Can YÜCEL
Öğrenci
Academix'le Brighton'da Genel İngilizce ve Eastbourne'da IELTS Hazı...

Öğrencimiz Mehmet Altay'ın danışmanı Asiye yardımıyla Academix'le Brighton'da Genel İngilizce ve Eastbourne'da IELTS Hazırlık Eğitim süreci   Devamı

Mehmet Altay
Mehmet Altay
Öğrenci
İngilizce Öğrenme Serüvenim: Academix ile Yola Çıktım, Cambridge'de...

İngilizce öğrenme amacıyla Academix danışmanlık şirketiyle çalışmaya karar verdim. Cambridge Stafford House'da eğitim aldım ve Edinburgh'da geçirdi...   Devamı

Merve TEKE
Merve TEKE
Öğrenci
Academix'le Eastbourne'da Dil Okulu Deneyimim

Eastbourne'da dil okulu deneyimim: Sosyal aktiviteler eksik, konaklama ve şehir memnun edici. Yaz dönemi tercih edilmeli. Yemekler zorlayıcı, ekono...   Devamı

Şeyma G
Şeyma G
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Akdeniz’in En Huzurlu Adası Malta

Yerli halkın ‘görkemli’ olarak adlandırdığı, tüm yapıların adaya özgü sarı taş ile inşa edildiği Malta’nın, doğal limanları, ılıman iklimi ve çok k...   Devamı

Mustafa Fidan
Mustafa Fidan
Danışman
Dubai'de Eğitim ve Yaşam

Dubai; herhangi bir Avrupa kentini aratmayan modernliğe sahip bir şehirdir. İhtişamlı gökdelenleri, estetik yapıları, göz kamaştıran sahilleri ve t...   Devamı

Mustafa Fidan
Mustafa Fidan
Danışman
İTALYA’DA MÜHENDİSLİK ve BİLGİSAYAR ALANINDA İNGİLİZCE LİSANS PROGR...

2023 eğitim yılı itibariyle İtalya’da mühendislik ve bilgisayar bilimleri alanında İngilizce olarak lisans eğitimi sunan 9 tane üniversite bulunmak...   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
Kore'de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Kore’de Korece dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Türkiye’ye özel uygulanan vize muafiyetinden yararlanarak 90 güne kadar vizesiz bir şekilde Kor...   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler