LOS ANGELES

Los Angeles hakkındaki genel bilgiler

Los Angeles şehri, resmi adıyla City of Los Angeles - Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya eyaletinin en büyük nüfuslu olan ve ABD bütününde New York şehrinden sonra ikinci en kalabalık olan şehirdir. Los Angeles, Kaliforniya eyaletinin merkez şehridir. Los Angeles ismi İspanyolcadan gelmektedir ve Melekler Şehri anlamını taşımaktadır. Türk öğrenciler tarafından dil eğitimi için New York ile birlikte en fazla tercih edilen şehirdir. Batı kıyısında bulunmaktadır.

Los Angeles ABD’nin en dinamik metropollerinden olup spor ve kültürel aktivitelerle iç içedir. Holywood sinema film endüstrisine, Disneyland'a ev sahipliği yapar. ABD'nin en eski film ve sinema okulu bu şehirdedir. Artistler, yazarlar, yapımcılar ve ünlü sanatçıların en fazla bu şehirde bulunması nedeniyle "Kreatif Başkent" olarakta adlandırılır.

Nüfus: 3,884 milyon

Öğrenci Nüfusu: %15

Yüzölçümü: 1,215 kilometrekare

Bulunduğu Bölge: Güney California

Los Angeles’a Ulaşım?

Türkiye’den Los Angeles 'a yaklasık 13 saat süren bir uçak yolculuğu yapmak gerekir. İstanbul Los Angeles arası uçak biletleri dönemsel olarak değişmekle beraber genellikle 700 – 1200 USD (Dolar) arasındadır.

Los Angeles’ta Ulaşım?

LA'de bir arabanız varsa rahat olursunuz, ancak şehrin ulaşım olanakları geniştir. Şehirde işleyen dört otobüs sistemi vardır: en çok ilgi çeken yerlere giden MTA, Batı LA'de görev yapan Big Blue, Culuer City ve Westside'da görev yapan Culver City Otobüsleri ve de son olarak bir minibüs sistemi olan DASH. Metro hattı ise downtown LA'i, Long Beach'i, Union Station'ı, Western Avenue'yü, Norwalk ve Redondo Plajları'nı içine alır.

Los Angeles'ta İklim?

Los Angeles'ta, Amerika'nın diğer şehirlerine göre daha sıcak bir iklim görülmektedir. Yaz aylarında 32 derece olan sıcaklık, kıs aylarında 12 derecelere kadar düşmektedir.

Los Angeles'ta Yaşam Masrafları?

Los Angeles'te aylık ortalama konaklama masrafları 800-1500 USD (Dolar) arasında değişmektedir. Bu ücrete aile yanı konaklama seçilmesi durumunda yemek masrafları da dahildir. Şehir içi otobüs biletleri 2-3 USD (Dolar) arasında değişmektedir. Günlük cep harçlığı olarak 20-30 USD (Dolar) düşünülebilir.

Türkiye ile Saat Farkı?

Los Angeles ile Türkiye arasında 10 saatlik zaman farkı bulunmaktadır. Örneğin Türkiye’de saat 22:00 iken Los Angeles’ta saat 12:00’dır.

Los Angeles'ta Nereye gidilir? Los Angeles'ta Neler Yapılır?

Hollywood: Dünyanın en ünlü filmlerinin yapıldığı dev plato ve tabii ki tepenin üzerindeki Hollywood yazısı burada.

Dowtown: Los Angeles’ın merkezi konumunda olan Downtown’da çok sayıda sosyal aktivite yapılabilecek ve gezilecek yer var.

Beverly Hills: Şehrin ve dünyanın en ünlü zenginlerinin bulunduğu yerleşim bölgesidir.

Venice Plajı: Güzel plajın yanı sıra palmiyelerle süslenmiş bir de sahil yürüyüş yolu vardır.

Disneyland: Paris’te de bir örneği bulunan oyun parkları ve eğlence merkezlerini barındıran Walt Disney karakterlerinin maskotları ile süslenmiş yer.

Sunset Bulvarı: Downtown, Hollywood, West Hollywood, Beverly Hills, Santa Monica gibi şehrin tüm önemli noktalarından geçen bulvardır.

LOS ANGELES HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

    YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

    Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler