IRVINE

Irvine hakkındaki genel bilgiler

Nüfus: 282,572
Öğrenci Nüfusu: %10
Yüzölçümü: 172,11 kilometrekare
Bulunduğu Bölge: Güney California

Neden Irvine’a Gitmeli?

ABD’deki en güzel ve en güvenli şehirlerden biri olan Irvine şehri, California eyaletinin filmlere ve şarkılara konu olan Orange County bölgesinde yer almaktadır. CNNMoney.com tarafından 2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nin yaşamak için en iyi 4. şehri seçilmiştir. Yerel halkı oldukça elit olan Irvine, ABD şehirleri içinde suç oranı en düşük şehir olarak belirlenmiştir.

Newport Beach, Laguna Beach, Huntington Beach gibi Amerika’nın en popüler plaj şehirlerine 15-20 dk mesafede bulunmaktadır.

University of California Irvine gibi çok sayıda dünyaca ünlü üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Amerika’nın 3 büyük devlet kütüphanesine sahiptir. Bunun yanında teknoloji sektörü başta olmak üzere birçok şirket barındırmaktadır.

Irvine’a Ulaşım?

Türkiye’den Los Angeles’a yaklaşık 13 saat süren bir uçak yolculuğu yapmak gerekir. Los Angeles havaalanından Irvine’a geçmek için 2 saatlik bir tren ya da otobüs yolculuğu yapmak gerekir. İstanbul – Los Angeles arası uçak biletleri dönemsel olarak değişmekle beraber genellikle 750-1300 USD (Dolar) arasındadır.

Irvine’da Ulaşım ?

Irvine, San Diego ve Los Angeles‘a birer saat mesafededir ve birçok eğlence merkezine, ünlü plajlara sahiptir. Herhangi bir raylı sisteme sahip olmayan şehirde yaygın olmasa da taksi ve otobüs seçenekleri bulunmaktadır. Düzenli bir bisiklet yolu sistemine sahip olduğundan bisiklette ulaşım seçenekleri arasında yer almaktadır. Irvine’a giden öğrencilerin bazıları araba satın almakta ve dönerken arabalarını satmaktadırlar.

Irvine’da İklim ?

Irvine diğer birçok Güney California kıyı bölgeleri gibi Akdeniz iklimi sınıfına dahildir. Yazlar sıcak, kışlar ılımandır; kar yağmaz, sıcaklık çok nadiren sıfırın altına düşer. Yıl boyunca sıcaklık ağırlıklı olarak 20 – 30°C arasında dolaşır.

Irvine’da Yaşam Masrafları?

Irvine ’da aylık ortalama konaklama masrafları 1000-1500 USD (dolar) arasında değişmektedir. Bu ücrete aile yanı konaklama seçilmesi durumunda yemek masrafları da dahildir. Günlük cep harçlığı olarak 20-30 USD (Dolar) düşünülebilir.

Türkiye ile Saat Farkı?

Irvine ile Türkiye  arasında 10 saat zaman farkı vardır. Örneğin Türkiye’de saat 19:00 iken, Irvine’de saat sabah 09:00’dir.

Irvine’da Nereye gidilir? Irvine’da Neler Yapılır?

 • Newport Beach, Laguna Beach, Huntington Beach gibi dünyaca ünlü plajlarda Pasifik okyanusuna girebilir, sörf yapabilirsiniz.
 • San Diego ve Los Angeles gibi Amerika’nın en popüler şehirlerine 1 saatlik bir yolculukla ulaşabilir, bu şehirleri gezebilirsiniz.  
 • Spectrum Center: Geniş bir alanda çeşitli markaların mağazaları, yemek yerleri ve eğlence merkezinin olduğu yerdir.
 • Eglinton Country Park: Yürüyüş yapıp dinlenebileceğiniz içerisinde zaman geçirebileceğiniz parktır.
 • Orange County Zoo: Haftanın 6 günü açık olan bu hayvanat bahçesinde 185 farklı hayvanları görebilirsiniz.
 • Irvine Lake: Irvine Lake’de dilerseniz kamp kurabilir, eşsiz bir göl ve dağ manzarasına sahip olabilirsiniz.
   

Irvine şehrinde, İngilizce dil eğitimi için tıklayınız. >> Irvine Dil Okulları

Amerika'da lisans eğitim için tıklayınız. >> Amerika'da Üniversite

Amerika'da yüksek lisans, master eğitimi için tıklayınız. >> Amerika'da Master

Amerika'da sertifika eğitimi için tıklayınız. >> Amerika'da Sertifika

 

IRVINE HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

  YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

  Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler