HAMBURG

Hamburg hakkındaki genel bilgiler

Nüfus: 1,900,000
Yüzölçümü: 755 km² 
Bulunduğu Bölge: Kuzey Almanya

Neden Hamburg?

Hamburg, Almanya’nın ikinci büyük şehridir ve kendi başına ayrı bir eyalettir. Avrupa genelinde kıyaslandığında en büyük 6. Metropoldür. Almanya’nın en büyük limanına sahip olan Hamburg Avrupa genelinde de Roterdam'dan sonra en büyük ikinci dünya da ise 9. Liman şehri olma özelliğindedir. Şehrin tam merkezinde Binnen- ve Aussenalster Gölleri adıyla büyük iki iç göl yer alır. Bunun yanısıra şehrin içinden bir sürü nehir akmakta ve bu özelliğiyle şehirde tıpkı Amsterdam veya Venedik gibi çok sayıda irili ufaklı köprüler bulunmaktadır. Avrupa'nın en fazla köprüsüne sahip şehridir İklimi diğer kuzey şehirlerine nispeten daha ılımandır ve ortalama temmuz aylarında  25 °C civarındadır.

Hamburg şehri düz ve özellikle güzel havalarda yürüyerek gezmek son derece keyiflidir. Şehrin içinde bir sürü park bulunmaktadır. Ayrıca turistik gezi tekneleri ile Binnen- ve Aussenalster göllerinde şehir gezilebilir. Hamburg'da Amsterdam'daki gibi red light district  andıran St. Pauli bölgesinde Reeperbahn Caddesi bulunmaktadır. Bu bölgede çok sayıda gece kulübü bulunmaktadır. Turistik açıdan Belediye Binası'nın (Rathaus) kulesine çıkarak şehrin güzelliğini tepeden de görebilirsiniz.

Hamburg'a Ulaşım?

Türkiye’den Hamburg’a her gün direkt uçuş bulunmakta ve yaklaşık olarak 3 saat 20 dk sürmektedir. Bilet fiyatları ortalama  800-1000 TL arasındadır. Havalimanı şehir merkezine 11 km uzaklıktadır ve özel araç, toplu taşıma, şehirlerarası otobüs ve taksi ile kolayca erişilebilir.

Hamburg'da Ulaşım?

Hamburg’da otobüs ağı en yaygın toplu taşıma sistemidir Hamburg iyi bir ulaşım sistemine sahiptir. Otobüs dışında metro banliyö tren feribot ve taksilerle şehir içi ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Hamburg'da İklim?

Hamburg yıl ortalaması sıcaklığı 10°C kuzey şehirlerine nispeten daha ılımandır ve ortalama temmuz aylarında 25 °C kış aylarında ise -2 °C civarındadır. Yıl boyunca ılıman bir iklime sahiptir.

Hamburg'da Yaşam Masrafları?

Aylık ortalama konaklama masrafları 700 - 1000 EUR arasında değişmektedir. Bu ücrete aile yanı konaklama seçilmesi durumunda yemek masrafları da dahildir. Şehir içi otobüs biletleri 3 EUR civarındadır aylık olarak ise 80 EUR. Haftalık cep harçlığı olarak 100-150 EUR olarak düşünülebilir.

Türkiye ile Saat Farkı?

Hamburg ile Türkiye arasında 1 saatlik zaman farkı bulunmaktadır. Örneğin; Türkiye’de saat 16:00 iken Hamburg’da saat 15:00’dır.

Hamburg'da Nereye gidilir? Hamburg'da Neler Yapılır?

Hamburg’un en gözde yeri kuşkusuz St. Pauli bölgesidir, red light distric andiran bölge gece hayatı ve barları açısından oldukça turistik bir yerdir Binnen- ve Aussenalster Gölleri bölgesi ve nehirleri şehre ayrı bir dinamizm katmaktadır. Kanolarla açıkmak ya da tekne gezileri ile buna eşlik edebilirsiniz.

Farklı etnik gruplar kesinlikle kentteki yaşamı renklendiren en önemli unsurdur. Gezerken ya da herhangi bir etkinliğin içindeyken bunu görüp hissedebilirsiniz.

Turistik açıdan Belediye Binası'nın (Rathaus) kulesine çıkarak şehrin güzelliğini tepeden de   görebilirsiniz.

St. Pauli sınırları içerisindeki Fischmarkt. dolaylarına da dükkanları görmek ve restoranlarında yemek yemek için uğrayabilirsiniz.

HSV futbol klübü şehrin futbol takımıdır Almanya Bundesliga ligi maçlarını yakından takip edebilirsiniz

Alster Gölü, Jungfernstieg, Speicherstadt,Internationales, Maritimes Museum Hamburg,Kunsthalle,Hamburg Limanı,St. Pauli,Elbe , Museum der Arbeit; (Hamburg'un sanayi devrimi yılları ile ilgili müze), Tunnel,Reeperbahn,Elbphilharmonie,Museum für Kunst und Gewerbe Mönckebergstrasse ise diğer görülmesi gereken turistik yerleridir.

Almanya'da Hamburg'da dil eğitimi için tıklayınız. >> Hamburg Dil Okulları

Almanya'da lisans eğitimi için tıklayınız. >> Almanya'da Üniversite

Almanya'da yüksek lisans / master eğitimi için tıklayınızı. >> Almanya'da Master

HAMBURG HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

    YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

    Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler