EXETER

Exeter hakkındaki genel bilgiler

Nüfus: 128, 900
Öğrenci Nüfusu: 22,540 (2017)
Yüz Ölçümü: 47,04 km²
Bulunduğu Bölge: İngiltere, Birleşik Krallık

Neden Exeter?

Exeter çok samimi ve çeşitli bir şehir. Londra'nın güneyindeki en eski yerleşim yerlerinden biridir. Öğrenciler, GüneyBatı İngiltere'ye erişirken kozmopolit yaşam tarzının tadını çıkarabilirler. Exeter aynı zamanda dünyanın en iyi üniversitelerinden birine ev sahipliği yapmaktadır.

Exeter’e Ulaşım

Türkiye’den Exeter’e ulaşmak için ortalama 5 saat uçak yolculuğu yapmak gerekir. İstanbul -Exeter arası uçak biletleri dönemsel olarak değişmekle beraber genellikle 750 Türk lirasından başlamaktadır.

Exeter’e Ulaşım

Exeter içinde ve dışında birçok otobüs ve otobüs servisi vardır. Uber ve Exeter’ in kendi taksi şirketi de dahil olmak üzere Exeter ‘de kullanabileceğiniz özel Taksiler de var. Buna ek olarak, Exeter, diğer birçok demiryoluna erişimi olan ve çok basit ve hızlı bir seyahat süreci olan bir Merkez tren istasyonuna sahiptir.

Exeter‘de İklim

Her mevsim ziyaret etmek uygundur. Kışın ortalama sıcaklık genellikle 3 derece ila 11 arasındadır. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 13 derece ila 22 arasındadır.

Exeter‘de Yaşam Masrafları

Bölgede yasamak masrafları kira dahil edilmediği taktirde yaklaşık 650 GBP. Oda, ev gibi seçenekler göz önüne alındığında kira bedelleri şehir merkezinden kırsal alanlara farklılık göstermektedir. Kira giderleri 700 GBP’den 1.800 GBP’ye kadar yükselebilmektedir.

Türkiye ile Saat Farkı

Türkiye, yaz aylarında Exeter ‘den 2 saat ileride, kış aylarında 3 saat ileridedir. Örneğin, yaz aylarında Exeter’de saat 15:30 iken, Türkiye'de 17:30’dur.

Exeter‘de Nereye gidilir, Neler Yapılır

Exeter Ship Canal

Exeter Gemi Kanalı ilk kez 1566 yılında gemiye açıldı ve Roma döneminden beri İngiltere'de inşa edilen ilk kanal oldu. Ayrıca İngiltere'de pound kilidini kullanan ilk kanal oldu. O zamandan bu zamana turistlerin kanalda yolculuk yapabileceği tarihi bir miras olarak nesilden nesile aktarıldı.

Exeter Quay

Burası çok sakin ve pitoresk bir yerdir, Exeter Nehri'nin yanında. Exeter üniversitesine 25 dakikalık yürüme mesafesinde olduğu için öğrenciler meşhur Exeter çöreklerinin tadını çıkartma fırsatını yakalarlar.

Stoke Woods

Stoke Woods, oldukça yeşilliklere yol açan bir minik orman gibidir. Bisiklet ve uzun yürüyüşler için mükemmeldir. Şu an 400 yaşında olan bu orman turistlerin uğrak mekânı haline gelmiştir. Ayrıca Exeter Üniversitesi'nden 30 dakikalık kısa bir yürüyüş mesafesindedir.

Exeter'de İngilizce dil eğitimi için tıklayınız. >> Exeter Dil Okulları

İngiltere'de lisans eğitimi için tıklayınız. >> İngiltere'de Üniversite

İngiltere'de yüksek lisans eğitimi için tıklayınız. >> İngiltere'de Master

EXETER HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

    YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

    Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler