COLCHESTER

Colchester hakkındaki genel bilgiler

Nüfus: 192,523
Öğrenci Nüfusu: %10
Bulunduğu Bölge: Doğu İngiltere

Neden Colchester?

Colchester,İngiltere Roması’nın bilinen ilk başkentidir.Özellikle içerisinde bulundurduğu Essex Üniversitesi ile öğrenci şehri olup aynı zamanda İngilizlerin en yoğun bulunduğu şehirlerden birisidir.

Colchester'a Ulaşım?

Türkiye’den Colchester’a ulaşmak için 4 saatlik bir uçak yolculuğu ve inilecek havaalanına göre 1 ile 2 saat arası tren yolculuğu yapmak gerekir. İstanbul – Colchester arası uçak biletleri dönemsel olarak değişmekle beraber genellikle 200 – 400  GBP (Sterlin) arasındadır. Colchester şehir merkezine en yakın havaalanı Stansted Airporttur ve hızlı trenle yaklaşık 1 saatlik bir mesafededir.

Colchester'da Ulaşım?

Colchester şehri yürüyerek rahatlıkla dolaşılabilecek yapıda bir şehirdir.Ulaşım otobüslerle veya bisiklet ile de sağlanabilmektedir.

Colchester'da İklim?

Chichester’da iklim tipik İngiltere iklimidir, her an yağmur ya da güneş beklenebilmekte olup genel olarak ılıman bir hava hakimdir.

Colchester'da Yaşam Masrafları?

Aylık ortalama konaklama masrafları 600 - 750 GBP (Sterlin) arasında değişmektedir. Bu ücrete aile yanı konaklama seçilmesi durumunda yemek masrafları da dahildir. Şehir içi otobüs biletleri 2-3 GBP (Sterlin) arasında değişmektedir. Günlük cep harçlığı olarak 10 – 15 GBP (Sterlin) olarak düşünülebilir.

Türkiye ile Saat Farkı?

Colchester ile Türkiye arasında 2 saatlik zaman farkı bulunmaktadır. Örneğin; Türkiye’de saat 16:00 iken Chichester’da saat 14:00’dür.

Colchester'da Nereye gidilir? Colchester'da Neler Yapılır?

Colchester Kale Müzesi: Colchester,Britanya'nın ilk Roma başkenti olduğunda Claudius Tapınağı'nın temelleri üzerine inşa edilmiştir.Müzede İngiltere'deki en önemli Roma buluntuları da dahil olmak üzere 2.500 yıllık tarihi kapsayan uluslararası kalitedeki arkeolojik koleksiyonlar sergilenmektedir.

Castle Park: Her yıl yüzlerce ziyaretçi çeken ünlü parkta oyun alanı,kafeler,golf alanı ve göl bulunmaktadır.Her yaz çeşitli müzik gruplarının konserleri,yiyecek içecek festivali, ortaçağ festivali ve açık hava sineması film gösterimleri yapılmaktadır.

Colchester Hayvanat Bahçesi: Dünyanın her yerinden 300’e yakın hayvan bulundurmakta olan hayvanat bahçesinde Afrika filleri,Afrika aslanları,zürafalar Humboldt penguenleri gibi sıkça görülmeyen çeşitli hayvanları görebilirsiniz.

Mercury Tiyatrosu: İngiltere’nin en iyi tiyatrolarından birisi olan Mercury Tiyatrosunda çeşitli orijinal oyunların yanı sıra eski masalların yeni uyarlamalarını da izleyebilirsiniz.Stand up komedileri,ünlülerle söyleşiler ve müzikalleri de aynı zamanda izleme şansınız olacaktır.

Colchester'da İngilizce dil eğitimi için tıklayınız. >> Colchester Dil Okulları

İngiltere'de lisans eğitimi için tıklayınız. >> İngiltere'de Üniversite

İngiltere'de yüksek lisans eğitimi için tıklayınız. >> İngiltere'de Master

COLCHESTER HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

    YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

    Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler