CHİCHESTER

Chichester hakkındaki genel bilgiler

Nüfus: 26.975
Öğrenci Nüfusu: %2.8
Yüzölçümü: 10.67 km²
Bulunduğu Bölge: Güneydoğu İngiltere

Neden Chichester?

Chichester,Batı Sussex kontluğu içerisinde bulunan,Roma döneminden kalma bir yerleşim birimi olarak uzun bir tarihe sahip olan şehirdir.İçerisinde Orta Çağ'dan kalan bir katedrali bulunması dolayısıyla Orta Çağ'dan beri şehir statüsü taşıyan bir yerleşim birimidir.

Chichester plajı,galerisi,müzeleri, tiyatroları, sinemaları ve çeşitli konser etkinlikleri ile ziyaretçilerine birçok kültürel alternatif sunmaktadır.

Chichester'a Ulaşım?

Türkiye’den Chichester’a ulaşmak için 4 saatlik bir uçak yolculuğu ve inilecek havaalanına göre 1 ile 3 saat arası tren yolculuğu yapmak gerekir. İstanbul – Chichester arası uçak biletleri dönemsel olarak değişmekle beraber genellikle 200 – 400  GBP (Sterlin) arasındadır. Chichester şehir merkezine en yakın havaalanı Gatwick Airporttur ve hızlı trenle yaklaşık 1 saatlik bir mesafededir.

Chichester'da Ulaşım?

Chichester şehri yürüyerek rahatlıkla dolaşılabilecek yapıda bir şehirdir.Ulaşım otobüslerle veya bisiklet ile de sağlanabilmektedir.Şehir merkezine 6 dakika yürüme mesafesinde otobüslerin ana durağı bulunmaktadır.

Chichester'da İklim?

Chichester’da iklim tipik İngiltere iklimidir, her an yağmur ya da güneş beklenebilmekte olup genel olarak ılıman bir hava hakimdir. Yaz mevsimi en popüler mevsimdir.

Türkiye ile Chichester Arasındaki Saat Farkı

Türkiye ile Chichester arasındaki saat farkı 2 saattir. Chichester şehri 2 saat geriden gelmektedir. Türkiye’de saat öğlen 12:00 iken, Chichester’da saat 10:00’dur.

Chichester'da Yaşam Masrafları?

Yaşam masrafları Londra’ya ve diğer pek çok şehrine göre daha uygundur.Aylık ortalama konaklama masrafları 600 - 850 GBP (Sterlin) arasında değişmektedir. Bu ücrete aile yanı konaklama seçilmesi durumunda yemek masrafları da dahildir. Şehir içi otobüs biletleri 2-3 GBP (Sterlin) arasında değişmektedir. Günlük cep harçlığı olarak 10 – 15 GBP (Sterlin) olarak düşünülebilir.

Türkiye ile Saat Farkı?

Chichester ile Türkiye arasında 3 saatlik zaman farkı bulunmaktadır. Örneğin; Türkiye’de saat 16:00 iken Chichester’da saat 13:00’dür.

Chichester'da Nereye gidilir? Chichester'da Neler Yapılır?

Chichester Katedrali: Chichester Katedrali 900 yılı aşkın bir süredir Chichester merkezinde bulunmaktadır. Her yüzyıldan mimari açıdan etkilenmiş,hem eskiyi hem de modern mimariyi içerisinde bulundurmasıyla dünyaca ünlü çağdaş sanat eserlerinin arasında yerini almıştır.Katedral her gün açıktır ve yıl boyunca girişler ücretsizdir.Aynı zamanda ücretsiz turlar ile katedrali gezip içerisindeki Cloisters Café’de oturabilirsiniz.

The Novium Müzesi: 2012 yılında açılan ödüllü müze, bir Roma hamamının kalıntıları üzerine inşa edilmiştir ve Chichester Bölgesi'nin büyüleyici hikayesini ve zengin mirasını anlatan üç katlı muhteşem sergilere sahiptir. Müze, ziyaret etmek için ücretsizdir ve Tower Street'te, katedrale yakın ve Chichester Kütüphanesi'nin hemen karşısında yer almaktadır.

West Witterings Plajı: İngiltere’nin ünlü plajlarından birisidir ve özellikle su sporları için tercih edilmektedir.Hem yaz hem kış dönemlerinde popüler olan kumlu bir plajdır.

Pallant House Galerisi: Yapımı 3 sene süren ve 2016’da açılan sanat galerisi İngiliz modern sanatı alanında İngiltere'nin en iyilerinden biri olarak tanımlanmaktadır.Gino Severini, Ivon Hitchens,Graham Sutherland, Patrick Caulfield, Michael Andrews gibi ünlü sanatçıların eserlerini içerisinde barındırmaktadır.

İngiltere'de İngilizce dil eğitimi için tıklayınız. >> İngiltere'de Dil Okulu

İngiltere'de lisans eğitimi için tıklayınız. >> İngiltere'de Üniversite

İngiltere'de yüksek lisans eğitimi için tıklayınız. >> İngiltere'de Master

CHİCHESTER HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

    YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

    Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler