TORONTO'DA DİL EĞİTİMİ ILAC DİL OKULU TAVSİYESİ

Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Sinem Altındiş. Yurtdışı dil eğitimi her zaman kafamı kurcalayan ama bir türlü gerçekleştirmeye cesaret edemediğim bir deneyimdi. Bu sene artık harekete geçmeye karar verdim ve yurtdışı eğitim danışmanlık firmalarıyla görüşmeye başladım. 

Birçok danışmanlık firması ile görüşsem de, en son durağım olan Academix Taksim’de karar kıldım. Burada en büyük etken, her türlü sorularımı, kaygılarımı her zaman müthiş bir sabır ve mantık çerçevesinde yanıtlayan İlayda ablanın payıdır. Böylelikle ILAC dil okulunun 28. haftalık Pathway programına kaydoldum. Bugün itibariyle Toronto’da üçüncü haftama girdim.

 Toronto'da Dil Eğitimi ILAC Dil Okulu Tavsiyesi

ILAC Dil Okullarının hepsi şehir merkezine yakın olmak üzere birçok yerleşkesi bulunmakta. Okul büyük olduğu için, Türklerle karşılaşmak çok mümkün. Olduğum her sınıfta bir Türk vardı. En büyük tavsiyem ya onlarla da İngilizce konuşmaları ya da hiç konuşmamaları olacaktır. Gelecek öğrencilere, sıfır İngilizce ile değil de biraz olsun kendilerini ifade edebilecek dereceye ulaşıp gelmelerini öneririm. 

Kendinizi ifade edebildiğiniz sürece ülkedeki herkes inanılmaz yardımsever. Şu zamana kadar olumsuz hiçbir durum yaşamadım. Anlayamadığınızı söylediğinizde tekrar tekrar anlatıp size yardımcı oluyorlar. En büyük endişelerimden biri havalimanıydı. “Memur ne sorar, bir sorun yaşar mıyım, kendimi nasıl ifade edeceğim, ne sorarsa ne cevap verebilirim” gibi. Ama bunların da yersiz olduğunu gördüm. Her birimiz, her gün önlerinden geçen onlarca öğrenciden biriyiz ve sadece işlerini yapıyorlar. Sorguya çekilme senaryolarının hepsi yersizmiş benim için. 

Toronto'da Dil Eğitimi ILAC Dil Okulu Tavsiyesi

Toronto’da yaşam oldukça keyifli. Harita uygulamalarıyla gitmek istediğiniz her yere kolayca ulaşabiliyorsunuz, geniş bir metro ağı var. Başta karmaşık gelse de birkaç gün içinde sistemi anlıyorsunuz. Bir turist olarak da görüp, keşfedecek çok şey var.  Aklında yurt dışı eğitimi olan herkese, ertelemeden bir an önce harekete geçmelerini öneririm.  Burada olduğum için çok mutluyum. 

Toronto'da Dil Eğitimi ILAC Dil Okulu Tavsiyesi

Bu mutluluktaki en büyük pay da, her zaman sorularıma yanıt bulduğum, bu sürecin her aşamasını müthiş bir titizlik ve enerjiyle yürüten İlayda ablanındır. İyi ki yolumuz Academix Taksim Şubesiyle kesişmiş ve iyi ki İlayda ablayı tanımışım. Tüm emekleri ve güzel kalbi için kendisine çok teşekkür ederim.

Sinem ALTINDİŞ
ILAC Dil Okulları - Toronto, Kanada
2019 Yurtdışı Dil Okulu Öğrencisi
Academix Dan��şmanı: İlayda ATUNER, Taksim Şube
ilayda@academix.com.tr
+90 212 249 94 89 | +90 553 406 01 99

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

İrlanda'da Dil Eğitimi Alırken Çalışmak

Çalışmaya başlamak için öncelikle GNIB kartını almanız gerekiyor.   Devamı

Tarık KURUCU
Tarık KURUCU
Öğrenci
EC English Dublin'de 25 Hafta Genel İngilizce ve Aile Yanı Konaklaması

Bu noktada internetten yaptığım araştırmalarda Academix'in bu kapsamda Türkiye'nin en iyi hizmet veren firmalarından biri olduğunu gördüm.   Devamı

Mehmet Serhat KARA
Mehmet Serhat KARA
Öğrenci
Kanada ILAC Dil Okulu Yorumları

yurt dışı eğitim hakkında soru ve tedirginliğiniz var ise Academix Antalya ofisi ziyaret etmenizi öneriyorum   Devamı

Burhan BOSTAN
Burhan BOSTAN
Öğrenci
PDM Öğrencisinden İtalya'da Oturum İzni Tavsiyeleri

Oturma iznine başvurabilmek için Poste Italiane yani postahaneden kit alınması gerekiyor   Devamı

Dilara ÇAŞKA
Dilara ÇAŞKA
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

EC Young Learners Yaz Okulu Programları

EC Young Learners, tecrübesi ve kalitesi ile Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda ve Malta gibi ülkelerde öğrencilere oldukça çeşitli aktivite imkan...   Devamı

Tugay İBİŞ
Tugay İBİŞ
Danışman
TOLES Sınavı Hakkında

Avukatlar, hukuk öğrencileri ve hukuk çevirmenleri için dünyanın önde gelen İngilizce sınavıdır.   Devamı

Aslıhan ÇALIŞKAN
Aslıhan ÇALIŞKAN
Danışman
Yurtdışında IELTS Hazırlık Eğitimi

Anadili İngilizce olan bir ülkede IELTS hazırlık kursuna katılmak öğrenciyi derslerde yoğun bir şekilde sınava hazırlarken ders dışında da günlük İ...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Portsmouth’ta Dil Okulu ve Yaşam

İngiltere’de Dil Eğitimi almaya karar verdiğimde, Türk oranının az olduğu, fiyatların daha uygun olduğu ve İngiliz kültürünü de yaşayabileceğim bir...   Devamı

Cansu BULGUR
Cansu BULGUR
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler