ILSC TORONTO'DA DİL EĞİTİMİMİ UZATTIM

Öğrenci Yorumları

Merhaba, şu anda bu yazıyı okuyorsan eğer bundan 1 yıl önce benim yaptıklarımı yapıyorsun demektir :) Ben de gitmeye karar verdikten sonra hangi ülke, hangi okul, ne kadar süre gibi sorular üzerinde epey araştırmalar içerisindeydim ve tabiki sonunda kendimi Acedemix’te buldum. İlk irtibatımı Kanada'ya gitmeden tam iki yıl önce Serdal Bey'le kurdum (evet gitmeden tam iki yıl önce). Öncelikle beklentilerimi ve bütçelerimi Serdal Bey'e söyledikten sonra, nerelere gidebileceğimi hangi eğitimleri alabileceğimi kendisi detaylı bir şekilde bana sundu ve benim için en doğru tercihin Kanada olduğuna karar verdik ( aldığım en iyi karar diyebilirim ). Tabiki karar verdikten sonraki süreç Serdal beyin yoğun ilgisi ve geniş tecrübesiyle benim için çok kolay oldu. Öncelikle belirtmem gereken şey eğer Kanada'ya gitmeyi düşünüyorsan vizenin diğerlerine göre daha zor çıkıyor, fakat iyi bir danışmanla ve eksiksiz belge ile işinin baya bir kolaylaşacağının garantisini veriyorum. Şimdi gelelim rüya gibi geçen 24 haftalık Kanada macerasına.

ILSC Toronto'da Dil Eğitimimi Uzattım

Vize başvurusunu yaptıktan 2 hafta sonra pasaport sürem kadar Kanada giriş vizemi aldım ve heyecanlı süreç artık başlamıştı. 2 yıl boyunca hayallerini kurduğum Kanada ya gitmem için hiçbir engel kalmamıştı. Tabiki bu süreçte insan çok fazla bilinmeyenle karşı karşıya kalıyor. Aktarmalı uçuş yapıyorsan aktarmalarıma yetişebilecek miyim? Oraya vardığımda kalacak yerime ulaşabilecek miyim? gibi sorular kafanızın içinden asla çıkmıyor. Bence bu sürecin tatlı heyecanının keyfini sürün ve deyimlerimizde belirtildiği gibi kervanı yolda düzün, göreceksiniz ‘her şey çok güzel olacak.

ILSC Toronto'da Dil Eğitimimi Uzattım

Uzun bir uçuş süresinden sonra Toronto ya varıyorsunuz ve bambaşka bir dünyanın kapısını ardına kadar açılıyor. Gitmeden önce tüm Toronto ulaşım haritasını telefonuma indirmiş ve gideceğim yere kolayca ulaşım sağlamıştım. Ben havaalanı karşılama almamıştım ve gideceğim evime kadar kendi imkanlarımla ulaştım ve emin olun bunun zevki bile bambaşkaydı. 

ILSC Toronto'da Dil Eğitimimi Uzattım

Gelelim Toronto’daki eğitim hayatıma. Eğitim süresini ilk gittiğimde 16 hafta olarak planlamama rağmen, okulun kaliteli eğitimini ve eğlenceli ders işleyişlerini gördükten sonra 24 haftaya uzatmaya karar verdim ve iyi ki de öyle yapmışım. Uzatma işlemini ise sadece bir maille Türkiye den Serdal Bey çözdü. Eğitim seviyeniz ne olursa olsun burada her seviyede eğitim alabiliyorsunuz ve cidden çok yardımcı oluyorlar. Okulun toplam 6 kampüsü olmakla beraber yerleşkelerinin hepsi Toronto’nun merkezi konumunda kalıyor. Hatta TTC’nin ( Toronto Metrosunun adı ama biz ona Ti Ti Shit diyorduk sürekli geç kalır ve eskidir, fakat vazgeçilmezimiz ) okul kapısının önünde istasyonu var. Okula ilk gittiğimde ilk sınava tabi tutulduk ve gruplara ayrıldık, benim seviyem Beginner 3 çıktı ( Türkiye de C1 bitirmiştim). Demem o ki Türkiye’ deki seviyenize güvenip buraya gelmeyin ‘burası Toronto burda her şey gerçek ’. Ben Full Intensive denilen en yoğun programı almıştım ve eğer sende 24 ve daha az hafta eğitim almayı düşünüyorsan kesin tavsiyem bu programı alman. 24 haftada ne yapabilirim ne kadar gelişebilirim dersen eğer Beginner ile başlayan Advance 1 ile tamamlandı. Okulun sınav sistemi çok ciddi ve geçmek kolay değil sürekli sunumlar ve sınavlar oluyor 3 kere aynı kuru tekrar eden arkadaşlarım vardı. Ayrıca okulun her gün bir etkinliği oluyor ve bu takvim aylık açıklanıyor tavsiyem mutlaka bunlara katılmaya çalışın ve sosyal çevrenizi mümkün olduğunca geniş ve çok uluslu tutun. Toronto ya Dünya nın her yerinden insanlar geliyor ve bu çok büyük bir avantaj her milletin farklı bir aksanı oluyor ve bunu kulak olarak alışıyorsunuz. Ayrıca ben okulun ayarladığı ailelerin yanında kalmıştım ve şanslıyım ki benim ailem İtalyan asıllı olan mükemmel insanlardı tek bir sıkıntıyla bile karşılaşmadım ve üstelik evden ayrılırken ise baya bir duygusal anlar yaşandığını söyleyebilirim. Aile işi biraz şans işi memnun olmayanlar da oluyor fakat okul bu konuda kesinlikle yardımcı oluyor.

ILSC Toronto'da Dil Eğitimimi Uzattım

En çok sorulan diğer soru ise çok Türk var mı? Evet arkadaşlar çok var bazı ders aralarında sıra gecesi yapmaya çalışabilecek, Galatasaray- Fenerbahçe maçına gidip tartışabilecek, Türk kahvesi içip fal bakacak, sokakta birisi duyar diye Türkçe küfür edemeyecek, hatta kulüplerde olum bu da Türk çıktı yaaaaa diyecek ve hatta Turkish Home Party düzenleyecek kadar. Evet bu bir dezavantaj kesinlikle ama gurbette insan ister istemez kendi kanından birini istiyor. Daha da doğrusu espri yapabileceğin birini arıyorsun. Bir diğer tavsiyem tabi ki Türklerle takılacaksınız arkadaş olacaksınız ama her zaman yanınızda yabancı insanları bulundurun ki İngilizce konuşmak zorunda kalın. 

ILSC Toronto'da Dil Eğitimimi Uzattım

Toronto'da gece hayatı oldukça aktif ve gecenin her saatinde ulaşım araçları mevcut durumda. Özellikle öğrenciler için uygun olan mekanlar bulunmakta ve İngilizceni geliştirmek istiyorsan buralar çok büyük fırsat. Bu mekanlara diğer dil okullarının da öğrencileri geliyor ve müthiş kaynaşma oluyor ve bu sebeple sokak dili İngilizceniz de gelişiyor. Toronto kışı cidden çok sert geçiyor eğer soğuğa çok dayanamıyorum diyorsan baya bir kalın şeyler alıp gel. Kışın sert olmasına rağmen yazı ise ayrı bir sıcak oluyor (plajda voleybol oynayacak kadar) ve emin olun Kanadalılar sıcak havanın da soğuk havanında tadını çok iyi çıkarıyorlar. Yazın ve kışın gidebileceğiniz mükemmel yerler ve mekanlar fazlaca mevcut. Toronto içerisinde mutlaka görmeniz gereken yerler ise; CN Tower, Niagara Şelalesi, Canada’s Wonderland ve Toronto Island. Ben Toronto dışında Ottawa, Montreal ve Quebec City (bu şehir gördüğüm en fantastik şehir )ye gitmiştim imkanınız varsa kesinlikle ve kesinlikle buraları seyahat edin biz araç kiralayıp gezmiştik. 

ILSC Toronto'da Dil Eğitimimi Uzattım

Hayatımın en güzel 6 ayını Toronto'da geçirdim ve unutulmayacak anılar, unutulmayacak arkadaşlar ve nice güzel şeyler yaşadım. En önemlisi ise Dünyanın her tarafından arkadaşlarım var ve hala onlarla irtibat halindeyim. Emin ol giderkenki sen ile döndüğündeki sen bambaşka biri olacak. Eğer ki bu sayfayı okuyorsan doğru yer ve doğru kurumdasın kararını ver ve harekete geç!

ILSC Toronto'da Dil Eğitimimi Uzattım

Teşekkürlerimi ise Academix in Kadıköy şubesinde görev yapan Serdal beye iletmek istiyorum. Uçak biletimi alana kadar ‘Tayfun Bey ben sizin gideceğinize inanmıyordum 2 yıl önce karar alıp bunu gerçekleştirdiniz’ demişti. Gitmemde kendisinin emeği çok büyük çünkü çok titizce çalışıp beni her konuda uyardı, üstüne üstlük Toronto’dayken belirli periyotlarla memnun olup olmadığımı bile sordu. Son olarak Serdal beyle konuşun ve arkanıza rahatça yaslanın o sizi gitmek istediğiniz yere gönderir.

Tayfun Can
ILSC Dil Okulları - Toronto, Kanada
2019 Yurtdışı Dil Okulu Öğrencisi
Academix Danışmanı: Serdal Gezer
serdal@academix.com.tr
+90 216 345 06 05 | +90 553 699 18 00

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Corona Sonrası Dublin'de İngilizce Eğitimi

İyi bir üniversitede eğitim almak ve sonrasında iyi bir firmada işe girebilmek için ilk ve önde gelen şartın İngilizce yeterliliği olduğu kanısında...   Devamı

Ethem Onur Alabaş
Ethem Onur Alabaş
Öğrenci
Dil Eğitimi Sonrası King’s College London'da Yüksek Lisans Eğitimi

Birden fazla yerle görüştüm ancak bana en çok güven veren yer Academix oldu.   Devamı

Fatma Yusein
Fatma Yusein
Öğrenci
Study International Relations at University of Venice in Italy

I’m Nigerian, currently studying and residing in Italy. I got to know about Academix Agency through the expo that was help in Hilton hotel in Ankar...   Devamı

Elyon Krimshap Kanto
Elyon Krimshap Kanto
Öğrenci
Kızım Doğa Hayal Ettiği Yerde, İtalya'da

Ben Nurten Korkem, kızım Doğa üniversite eğitimini yurt dışında almak isteyince ilk olarak uzun bir araştırma ve bilgi edinme dönemi yaşadık.   Devamı

Nurten Korkem
Nurten Korkem
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Kore'de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Kore’de Korece dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Türkiye’ye özel uygulanan vize muafiyetinden yararlanarak 90 güne kadar vizesiz bir şekilde Kor...   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
İngiltere’de Hukuk Eğitimi - Yeni Avukatlık Sistemi

Bu yazımızda Eylül 2021’den itibarı ile yürürlüğe girecek olan yeni avukatlık sistemini ele alacağız.   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler