ILSC TORONTO'DA DİL EĞİTİMİMİ UZATTIM

Öğrenci Yorumları

Merhaba, şu anda bu yazıyı okuyorsan eğer bundan 1 yıl önce benim yaptıklarımı yapıyorsun demektir :) Ben de gitmeye karar verdikten sonra hangi ülke, hangi okul, ne kadar süre gibi sorular üzerinde epey araştırmalar içerisindeydim ve tabiki sonunda kendimi Acedemix’te buldum. İlk irtibatımı Kanada'ya gitmeden tam iki yıl önce Serdal Bey'le kurdum (evet gitmeden tam iki yıl önce). Öncelikle beklentilerimi ve bütçelerimi Serdal Bey'e söyledikten sonra, nerelere gidebileceğimi hangi eğitimleri alabileceğimi kendisi detaylı bir şekilde bana sundu ve benim için en doğru tercihin Kanada olduğuna karar verdik ( aldığım en iyi karar diyebilirim ). Tabiki karar verdikten sonraki süreç Serdal beyin yoğun ilgisi ve geniş tecrübesiyle benim için çok kolay oldu. Öncelikle belirtmem gereken şey eğer Kanada'ya gitmeyi düşünüyorsan vizenin diğerlerine göre daha zor çıkıyor, fakat iyi bir danışmanla ve eksiksiz belge ile işinin baya bir kolaylaşacağının garantisini veriyorum. Şimdi gelelim rüya gibi geçen 24 haftalık Kanada macerasına.

ILSC Toronto'da Dil Eğitimimi Uzattım

Vize başvurusunu yaptıktan 2 hafta sonra pasaport sürem kadar Kanada giriş vizemi aldım ve heyecanlı süreç artık başlamıştı. 2 yıl boyunca hayallerini kurduğum Kanada ya gitmem için hiçbir engel kalmamıştı. Tabiki bu süreçte insan çok fazla bilinmeyenle karşı karşıya kalıyor. Aktarmalı uçuş yapıyorsan aktarmalarıma yetişebilecek miyim? Oraya vardığımda kalacak yerime ulaşabilecek miyim? gibi sorular kafanızın içinden asla çıkmıyor. Bence bu sürecin tatlı heyecanının keyfini sürün ve deyimlerimizde belirtildiği gibi kervanı yolda düzün, göreceksiniz ‘her şey çok güzel olacak.

ILSC Toronto'da Dil Eğitimimi Uzattım

Uzun bir uçuş süresinden sonra Toronto ya varıyorsunuz ve bambaşka bir dünyanın kapısını ardına kadar açılıyor. Gitmeden önce tüm Toronto ulaşım haritasını telefonuma indirmiş ve gideceğim yere kolayca ulaşım sağlamıştım. Ben havaalanı karşılama almamıştım ve gideceğim evime kadar kendi imkanlarımla ulaştım ve emin olun bunun zevki bile bambaşkaydı. 

ILSC Toronto'da Dil Eğitimimi Uzattım

Gelelim Toronto’daki eğitim hayatıma. Eğitim süresini ilk gittiğimde 16 hafta olarak planlamama rağmen, okulun kaliteli eğitimini ve eğlenceli ders işleyişlerini gördükten sonra 24 haftaya uzatmaya karar verdim ve iyi ki de öyle yapmışım. Uzatma işlemini ise sadece bir maille Türkiye den Serdal Bey çözdü. Eğitim seviyeniz ne olursa olsun burada her seviyede eğitim alabiliyorsunuz ve cidden çok yardımcı oluyorlar. Okulun toplam 6 kampüsü olmakla beraber yerleşkelerinin hepsi Toronto’nun merkezi konumunda kalıyor. Hatta TTC’nin ( Toronto Metrosunun adı ama biz ona Ti Ti Shit diyorduk sürekli geç kalır ve eskidir, fakat vazgeçilmezimiz ) okul kapısının önünde istasyonu var. Okula ilk gittiğimde ilk sınava tabi tutulduk ve gruplara ayrıldık, benim seviyem Beginner 3 çıktı ( Türkiye de C1 bitirmiştim). Demem o ki Türkiye’ deki seviyenize güvenip buraya gelmeyin ‘burası Toronto burda her şey gerçek ’. Ben Full Intensive denilen en yoğun programı almıştım ve eğer sende 24 ve daha az hafta eğitim almayı düşünüyorsan kesin tavsiyem bu programı alman. 24 haftada ne yapabilirim ne kadar gelişebilirim dersen eğer Beginner ile başlayan Advance 1 ile tamamlandı. Okulun sınav sistemi çok ciddi ve geçmek kolay değil sürekli sunumlar ve sınavlar oluyor 3 kere aynı kuru tekrar eden arkadaşlarım vardı. Ayrıca okulun her gün bir etkinliği oluyor ve bu takvim aylık açıklanıyor tavsiyem mutlaka bunlara katılmaya çalışın ve sosyal çevrenizi mümkün olduğunca geniş ve çok uluslu tutun. Toronto ya Dünya nın her yerinden insanlar geliyor ve bu çok büyük bir avantaj her milletin farklı bir aksanı oluyor ve bunu kulak olarak alışıyorsunuz. Ayrıca ben okulun ayarladığı ailelerin yanında kalmıştım ve şanslıyım ki benim ailem İtalyan asıllı olan mükemmel insanlardı tek bir sıkıntıyla bile karşılaşmadım ve üstelik evden ayrılırken ise baya bir duygusal anlar yaşandığını söyleyebilirim. Aile işi biraz şans işi memnun olmayanlar da oluyor fakat okul bu konuda kesinlikle yardımcı oluyor.

ILSC Toronto'da Dil Eğitimimi Uzattım

En çok sorulan diğer soru ise çok Türk var mı? Evet arkadaşlar çok var bazı ders aralarında sıra gecesi yapmaya çalışabilecek, Galatasaray- Fenerbahçe maçına gidip tartışabilecek, Türk kahvesi içip fal bakacak, sokakta birisi duyar diye Türkçe küfür edemeyecek, hatta kulüplerde olum bu da Türk çıktı yaaaaa diyecek ve hatta Turkish Home Party düzenleyecek kadar. Evet bu bir dezavantaj kesinlikle ama gurbette insan ister istemez kendi kanından birini istiyor. Daha da doğrusu espri yapabileceğin birini arıyorsun. Bir diğer tavsiyem tabi ki Türklerle takılacaksınız arkadaş olacaksınız ama her zaman yanınızda yabancı insanları bulundurun ki İngilizce konuşmak zorunda kalın. 

ILSC Toronto'da Dil Eğitimimi Uzattım

Toronto'da gece hayatı oldukça aktif ve gecenin her saatinde ulaşım araçları mevcut durumda. Özellikle öğrenciler için uygun olan mekanlar bulunmakta ve İngilizceni geliştirmek istiyorsan buralar çok büyük fırsat. Bu mekanlara diğer dil okullarının da öğrencileri geliyor ve müthiş kaynaşma oluyor ve bu sebeple sokak dili İngilizceniz de gelişiyor. Toronto kışı cidden çok sert geçiyor eğer soğuğa çok dayanamıyorum diyorsan baya bir kalın şeyler alıp gel. Kışın sert olmasına rağmen yazı ise ayrı bir sıcak oluyor (plajda voleybol oynayacak kadar) ve emin olun Kanadalılar sıcak havanın da soğuk havanında tadını çok iyi çıkarıyorlar. Yazın ve kışın gidebileceğiniz mükemmel yerler ve mekanlar fazlaca mevcut. Toronto içerisinde mutlaka görmeniz gereken yerler ise; CN Tower, Niagara Şelalesi, Canada’s Wonderland ve Toronto Island. Ben Toronto dışında Ottawa, Montreal ve Quebec City (bu şehir gördüğüm en fantastik şehir )ye gitmiştim imkanınız varsa kesinlikle ve kesinlikle buraları seyahat edin biz araç kiralayıp gezmiştik. 

ILSC Toronto'da Dil Eğitimimi Uzattım

Hayatımın en güzel 6 ayını Toronto'da geçirdim ve unutulmayacak anılar, unutulmayacak arkadaşlar ve nice güzel şeyler yaşadım. En önemlisi ise Dünyanın her tarafından arkadaşlarım var ve hala onlarla irtibat halindeyim. Emin ol giderkenki sen ile döndüğündeki sen bambaşka biri olacak. Eğer ki bu sayfayı okuyorsan doğru yer ve doğru kurumdasın kararını ver ve harekete geç!

ILSC Toronto'da Dil Eğitimimi Uzattım

Teşekkürlerimi ise Academix in Kadıköy şubesinde görev yapan Serdal beye iletmek istiyorum. Uçak biletimi alana kadar ‘Tayfun Bey ben sizin gideceğinize inanmıyordum 2 yıl önce karar alıp bunu gerçekleştirdiniz’ demişti. Gitmemde kendisinin emeği çok büyük çünkü çok titizce çalışıp beni her konuda uyardı, üstüne üstlük Toronto’dayken belirli periyotlarla memnun olup olmadığımı bile sordu. Son olarak Serdal beyle konuşun ve arkanıza rahatça yaslanın o sizi gitmek istediğiniz yere gönderir.

Tayfun Can
ILSC Dil Okulları - Toronto, Kanada
2019 Yurtdışı Dil Okulu Öğrencisi
Academix Danışmanı: Serdal Gezer
serdal@academix.com.tr
+90 216 345 06 05 | +90 553 699 18 00

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Dublin'de 6 Hafta Genel İngilizce Emerald Cultural Institute

Okulumda Türk sayısı çok azdı böylece hiçbir zaman Türkçe konuşmuyordum ve İngilizcem her gün gelişiyordu.   Devamı

Ceyda KÖRPE
Ceyda KÖRPE
Öğrenci
London School of English'de 7 Ay Genel İngilizce

Özge Hanım’ın desteğiyle dil okulu programımı London School Of English’de 7 aylık general english kursu olarak belirledik.   Devamı

Buse Arslançeri
Buse Arslançeri
Öğrenci
İngiltere'de Sertifika London School of Business and Finance

Bu noktada Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık kendi alanında en iyisi olduğuna karar verdim.   Devamı

Fatma ERDEM
Fatma ERDEM
Öğrenci
Londra'da 1 Ay Dil Eğitimi St. Giles Dil Okulu

Umarım merak edenler için faydalı bir yazı olmuştur. Academix ve İlayda Hanım'a tekrar teşekkürlerimi sunuyor herkese hayatta başarılar, iyi şansl...   Devamı

Ece KARABACAK
Ece KARABACAK
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Berlin School of Business And Innovation Gezim ve Gözlemlerim

Okul yetkilisi Ms. Sofia de Nadia eşliğinde okulun derslikleri, öğrenci salonu, ibadethane vb yerleri görme imkanı buldum.   Devamı

Mehmet KANTARCI
Mehmet KANTARCI
Danışman
Cultus Schools Polonya'da Üniversite Öncesi Dil Eğitimi

Polonya’daki bir çok üniversiteden kabul almanız için ya IELTS sınavından min. 6.0 skoru elde etmeniz ya da bir yıl hazırlık okumanız gerekiyor.   Devamı

Tugay İBİŞ
Tugay İBİŞ
Danışman
Polonya'da Eğitim Yaşam ve Çalışma İzni

Öğrenci kartlarına tanımlanan dönemlik yüklemeler ile şehir içi ulaşım sınırsınız kullanılabiliyor. Polonya’nın geneli çok dağlık bir coğrafya olma...   Devamı

Tugay İBİŞ
Tugay İBİŞ
Danışman
Dublin, Galway ve Cork'ta Eğitim Tavsiyeleri

Dublin’e göre yaşam giderleri daha uygun olduğu için Cork tercih edilebilir bir lokasyon olarak öne çıkıyor. Galway’den daha fazla yapılacak bilece...   Devamı

Kaan ÜNVERDİ
Kaan ÜNVERDİ
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler