ELC BRIGHTON'DA GENEL İNGİLİZCE VE IELTS HAZIRLIK

Öğrenci Yorumları

Merhaba ben Gizem Zincirci. Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Yönetimi mezunuyum. 2019 yılının Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında Ingilizce dil eğitimi almak amacıyla İngiltere Brighton ELC dil okuluna gittim. İlk olarak bu sürecin nasıl başladığını anlatmak isterim. İstanbulda fazla sayıda danışmanlık acenteleri olduğundan dolayı birçok danışmanlık şirketi ile görüşmüştüm. Aynı zamanda her sene düzenlenen ve Academix’in de bulunduğu Yurtdışı Eğitim Fuarlarına katılım göstermiştim. En sonunda kendilerinden aldığım pozitiflik ve içtenlikten dolayı Academix Taksim şubesi ile anlaşmaya karar verdim. Danışmanım Hasan Ebcim’e ne kadar teşekkür etsem az. Kendisi ülke ve okul seçiminde, vize sürecinde, eğitimimin başlangıç tarihinden bitiş tarihine kadar benimle çok yakından ilgilendi.

ELC Brighton'da Genel İngilizce ve IELTS Hazırlık

Senelerdir okuduğum okullarda ve gittiğim kurslarda ingilizceyi ikinci dil olarak kullanıyordum fakat bir şey vardı ki insanlar ile konuşma halindeyken çok fazla çekiniyordum ve kendimi bu konuda özgüvensiz hissediyordum. Üniversiteden mezun olduktan hemen sonra çalıştığım şirkette aktif olarak İngilizcemi kullanmam gerekiyordu. Hem bu yönümü geliştirmek hem de kendi ayaklarımın üzerinde durabilmeyi öğrenmek için ,aynı zamanda hayalimde olan, yurt dışında 3 aylık dil eğitimi almaya karar verdim.  Ailemin tek kız çocuğu olduğum için annem ve babamın çok fazla tereddütleri vardı aynı şekilde benimde. Gitmeden önce her şeyi araştırıyordum ve acaba tek başıma yapabilecek miyim, vize alabilecek miyim, kültürlerine uyum sağlayabilecek miyim gibi bir çok endişelerim vardı. Hasan Bey ile fikir alışverişinde bulunurken benim için önemli olan kriterler gideceğim yerin ana dili İngilizce olması, Türkiye’den uzak bir yerde olmaması, kültürü ile kendimi güvende hissedebileceğim ve o kültürü yakından tanıyabileceğim bir Ülke olmalıydı.

ELC Brighton'da Genel İngilizce ve IELTS Hazırlık

İngiltere seçiminden sonra Londra'mı olsun yoksa Brighton'mı olsun ikiliminde çok fazla kaldım ve İngiliz bir ailenin yanında kalabileceğim, ulaşımın oldukça kolay ve her yerin birbirine yakın olması, denizi çok seven biri olarak  Brighton’ın en güzel sahillerden birine sahip olması ve uluslararası öğrencilerin tercih ettiği bir şehir olması, zaten İstanbul’da yaşayan biri olarak Londra’nın kalabalık oluşu nedeniyle Brighton’ı seçtim. Okul kısmına gelince bilindiği gibi bir çok zincir okullar ve butik okullar bulunmakta. Okul seçimim yaparkende okulları internet sitelerinden hem sosyal aktivite programları, öğrencilerin hangi ülkelerden çoğunlukla geldiği, hem eğitim saatleri hem de bütçelerini araştırdım ve ELC The English Language Centre dil okuluna gitmeyi karar verdim.

ELC Brighton'da Genel İngilizce ve IELTS Hazırlık

Hiçbir şey korktuğum gibi olmadı özellikle Brighton’a geldiğim ilk günden etrafa alıştım. Ev sahibim beni oldukça tatlı karşıladı ve 1 hafta sonra da Güney Koreli kız ev arkadaşım geldi ve her akşam birlikte yemek yerken uzun uzun sohbet ediyorduk. Ayrıca okul evime otobüs ile 15 dakikalık mesafedeydi zaten çok büyük bir şehir olmadığı için  yürüyerek bile her yer birbirine çok yakındı. Okulun ilk günü seviye tespit sınavından sonra İngilizcem ileri seviye çıktı 2 ay genel Ingilizce ileri seviye kursu aldıktan sonra 1 ay IELTS kurs programına katıldım. Okulun öğretmenleri, sosyal aktivite sorumlusu, konaklama sorumlusu herkes çok profesyonel, sevecen ve bir durum olduğunda çekinmeden destek alabileceğim kişilerdi. Dünyanın her yerinden gelen kalabalık bir arkadaş grubu edindim okul içinde, okul çıkışlarında, akşamları ve hafta sonları sahilde barbekü yapıyorduk, farklı mutfaklardan yemekler yiyorduk, publara gidiyorduk, okulun sosyal etkinliklerine katılıyorduk, Londra, Oxford ve diğer yerlere gezilere gidiyorduk.

ELC Brighton'da Genel İngilizce ve IELTS Hazırlık

İngilizceyi sadece okulda derslerde değil, günlük hayatımda aktif bir şekilde kullanmış oldum ve 3 ayda çok hızlı bir şekilde her şeye alıştım diyebilirim. Tek yaşadığım sorun Türk yemeklerine alışmış olduğum için yemek kültürleri, içme suyu ve değişken havası oldu. Bu yüzden Brighton’ı yaz aylarında gitmek için tercih edebilirsiniz. Türkiye’ye dönmüş olmama rağmen arkadaşlarımla sanki bir aradaymış gibi her gün konuşuyoruz ve birbirimizi ziyaret etmek için planlar yapıyoruz. Almış olduğum bu eğitimin bana en güzel geri dönüşü de şuan da kurumsal bir hastanede istediğim pozisyonda işe girmem ve kendi sorumluluklarımı görebilmem oldu. İyi ki bu yolda Academix ailesini ve Hasan Bey’i tanımışım bir kez daha ne kadar doğru bir karar verdiğimi görebiliyorum.

Gizem ZİNCİRCİ
The English Language Centre Dil Okulu- Brighton, İngiltere
2019 Yurtdışı Dil Okulu Öğrencisi
Academix Danışmanı: Hasan Ebcim, Taksim Şube
hasan@academix.com.tr
+90 212 249 9489 | +90 552 207 17 00

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Yurt Dışında Mühendislik Eğitimi

Necmettin Bey oğlu Abdulkadir için mühendislik eğitimi araştırması sırasında Academix ile tanıştı.   Devamı

Necmettin Kemal
Necmettin Kemal
Öğrenci
Politecnico di Milano'da Uçak Mühendisliği Yüksek Lisans

Politecnico Di Milano'da MSc Aeronautical Engineering eğitimi alan öğrencimizin paylaştığı deneyimleri.   Devamı

Furkan Özkalay
Furkan Özkalay
Öğrenci
ILAC College Vancouver Business Administration

Bu mesajı size Vancouver’dan yazıyorum. Buraya kadar gelmemde büyük emeği olan Academix Kadıköy Şubesi’nden Deniz Hanım’a da teşekkürlerimi iletmek...   Devamı

Eşref Furkan Karaoğlan
Eşref Furkan Karaoğlan
Öğrenci
İtalya, University Of Padua'da Eğitim

Padova Üniversitesi İnsan Hakları bölümüne yüksek lisans için başvurumu yaptım ve 2020 Haziran’da kabul mektubumu almıştım.   Devamı

Elif Bakar
Elif Bakar
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

İngiltere’de Hukuk Eğitimi - Yeni Avukatlık Sistemi

Bu yazımızda Eylül 2021’den itibarı ile yürürlüğe girecek olan yeni avukatlık sistemini ele alacağız.   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Kanada'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Düşük şiddet ve suç oranı, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, güvenliği, eşitlikçi eğitim sistemi ve huzurlu ortamıyla Birleşmiş Milletler tarafınd...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler