DİL EĞİTİMİ SONRASI KING’S COLLEGE LONDON'DA YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ

Öğrenci Yorumları

Merhaba ben Fatma, Academix ile hedefime nasıl kavuştuğumu anlatmak istiyorum!

Üniversite eğitimi alırken yüksek lisansımı yurtdışında yapmaya karar verdim. Bana en uygun seçeneği bulmak için internetten araştırdığım danışmanlık merkezleriyle görüşmeye başladım. Görüştüğüm yerler arasında bana en çok güven veren yer Academix oldu. Nil hanımla ilk tanıştığımızda henüz üniversite öğrencisiydim ve elimde somut bir girişim yoktu. Buna rağmen Nil hanım oldukça ilgili ve samimi yaklaştı.

Tanışmamızdan itibaren her zaman destekleyici ve pozitif olan Nil Hanım sayesinde hedefime nasıl ulaştığımı anlatacağım.

İlk ziyaretimde sorduğum tüm okullar hakkında detaylı bilgi aldım hatta o zamanlar bana uzak olan idealimden bahsettim. King’s College London’da yüksek lisans yapmayı istediğimi ancak okulun kriterlerini karşılayamayacağımı düşündüğümü söylediğimde Nil hanım önümde 1 yıl olduğunu, umutsuz olmamamı söyledi. Açıkçası bu tutumu beni çok etkiledi. Çünkü görüştüğüm diğer danışmanlık merkezleri önce not ortalamamı sorup daha sonra bana uygun başka okulların da olduğunu belirtip benim isteğimin pek üzerinde durmamışlardı.

1 yıl sonunda Nil hanımla yeniden görüşmeye geldiğimde beni aynı sıcaklıkta karşıladı ve sürece başladık. King’s College London için gerekli evrakları tamamlayıp başvurumu yaptıktan sonra okulun istediği IELTS skoru için dil okuluna da gitmek istediğimi söylediğimde beraber başka bir serüvene daha başladık:) Benim isteklerimi ve önceliklerimi gözeterek bana en uygun olan dil okulunu seçtik. Bu süreçler olurken defalarca görüştük ve ben her seferinde o kapıdan çıktığımda pozitif ve güvenle ayrıldım. Bir kuruma güven duymak çok önemli, attığımız her adımda içim rahattı.

İletişimimiz Londra’da da devam etti, okula ilk geldiğim andan itibaren herhangi bir soru işaretinde veya olası bir sorunda her zaman Nil hanımla iletişim kurabileceğimi biliyordum. Hatta İngiltere’ye geldiğim ikinci gün King’s College London'dan kabul aldığımı öğrendim bu yüzden bu süreci uzaktan beraber ilerlettik.

Dil okulu deneyimimden bahsedecek olursam; Okulun düzenlediği sosyal aktivitelerin, okuldaki çalışanların ve öğretmenlerin sıcakkanlılığı sayesinde buraya uyum sağlamakta hiç zorluk yaşamadım. Dil okulu oldukça merkezi bir lokasyonda bulunduğu için de toplu taşımanın yanında birçok yere yürüyerek ulaşmak mümkün. St. Giles International haftaiçi her gün planlanan sosyal aktivitelerle dil eğitiminin yanında Londra’da popüler olan aktiviteleri, bulunduğunuz ülkenin kültürünü öğrenmeyi keyifli hale getirmekte. Aynı zamanda bunları yaparken farklı kültürlerden insanlarla da sosyalleşme olanağı sunuyor. Okuldaki 12 hafta IELTS eğitimimi tamamladım ve eğitimimden de çok memnun kaldım hatta daha eğitimim bitmeden Londra’da girdiğim IELTS sınavından isteğimin üzerinde bir puanı elde ettim. Hem hedefime ulaştım hem de bu sürede muhteşem anılar biriktirdim. Hayatımızda unutamayacağımız, iz bırakan dönemler olur; kesinlikle bu deneyim onlardan biri.

Üniversite ve dil okulu hakkında sayısız sorumu yanıtlayan ve çözüme kavuşturan; yaşadığım her duygu durumunda yanımda olan Nil hanıma minnettarım.

Benden sonra birçok yakınım Nil hanımla iletişime geçti, herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir kurum Academix.

Nil Sahindogan Education Counselor İzmir Alsancak Office
a : Kıbrıs Şehitleri Cad. No:43 D:6 Konak İzmir/35220
t : +90 232 464 60 70 | c: +90 544 464 7864

 

Fatma Yusein

Fatma Yusein

Öğrenci

Kings College London'da MSc in Organisational Psychiatry & Psychology

Diğer Öğrenci Yorumları

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Corona Sonrası Dublin'de İngilizce Eğitimi

İyi bir üniversitede eğitim almak ve sonrasında iyi bir firmada işe girebilmek için ilk ve önde gelen şartın İngilizce yeterliliği olduğu kanısında...   Devamı

Ethem Onur Alabaş
Ethem Onur Alabaş
Öğrenci
Dil Eğitimi Sonrası King’s College London'da Yüksek Lisans Eğitimi

Birden fazla yerle görüştüm ancak bana en çok güven veren yer Academix oldu.   Devamı

Fatma Yusein
Fatma Yusein
Öğrenci
Study International Relations at University of Venice in Italy

I’m Nigerian, currently studying and residing in Italy. I got to know about Academix Agency through the expo that was help in Hilton hotel in Ankar...   Devamı

Elyon Krimshap Kanto
Elyon Krimshap Kanto
Öğrenci
Kızım Doğa Hayal Ettiği Yerde, İtalya'da

Ben Nurten Korkem, kızım Doğa üniversite eğitimini yurt dışında almak isteyince ilk olarak uzun bir araştırma ve bilgi edinme dönemi yaşadık.   Devamı

Nurten Korkem
Nurten Korkem
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Kore'de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Kore’de Korece dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Türkiye’ye özel uygulanan vize muafiyetinden yararlanarak 90 güne kadar vizesiz bir şekilde Kor...   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
İngiltere’de Hukuk Eğitimi - Yeni Avukatlık Sistemi

Bu yazımızda Eylül 2021’den itibarı ile yürürlüğe girecek olan yeni avukatlık sistemini ele alacağız.   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler