CAMBRIDGE'DE BURSLU LİSANS EĞİTİMİ ANGLİA RUSKİN UNIVERSITY

Öğrenci Yorumları

Sevgili Nazlı Ablacığım,

2019 yılı hayatımın dönüm noktası oldu. Üniversite dönemi her gencin hayali olduğu gibi en çok stres yaşadığı bir dönem aslında. İşte böyle önemli ve kritik bir zamanda sizinle tanışma fırsatımız oldu. İyi ki olmuş. Sizin yardımlarınız bu zor süreci hafiflettiği gibi bana güven ve güç kazandırdı. Her zaman sabırla, anlayışla ve empati ile beni dinlediniz, sorularıma süratle cevap verdiniz ve beni rahatlattınız. Sizi tanıdığım için çok şanslıyım. Size kısaca Cambridge şehrinde beni bir üniversite öğrencisi yapan bu serüveni anlatmak istiyorum. Belki benim yaşadığım tecrübeler başka genç arkadaşların yolunu aydınlatan bir mum misali rehber olur. 

İlk olarak, üniversite seçimimi yapmadan önce, doğru bölümü seçmem çok önemliydi. Bende okumak istediğim alan olarak “Bilgisayar Bilimleri” bölümünü belirledim. Bu nedenle, lise dönemimde “Bilgisayar Bilimleri” (Computer Science) ile ilgili ön dersler (AP-Advanced Placement) alarak o bölümü okumaya hak kazanmamı sağlayacak yeterlilik seviyemi artırmaya çalıştım. Aldığım ön dersler arasında “Bilgisayar Bilimleri Prensipleri”, “Programlamaya Giriş “ve “Robot Bilimleri “bulunuyordu. Bu dersleri almamın üniversitede okuyacağım “Bilgisayar Bilimleri” bölümüne uyum sağlamamda çok yardımcı olacağına inanıyorum.

Cambridge'de Burslu Lisans Eğitimi Anglia Ruskin University

Bölüm seçimimden sonra Amerika ve İngiltere’de mevcut birçok üniversiteye başvuruda bulundum. ABD’nin yüksek rankingli birkaç üniversitesi bana kabul verdi, birkaçı %50 burslu kabul gönderdi. Ayrıca Nazlı Abla sayesinde İngiltere’de Cambridge Anglia Ruskin Üniversitesi dahil olmak üzere birkaç üniversiteden kabul aldım. Şu an okumakta olduğum üniversitem olan Anglia Ruskin Üniversitesi not ortalamamın yüksek olması, öğretmenlerimden almış olduğum övgü dolu referans mektupları, yüksek IELTS ve SAT puanım sebebi ile temel eğitim senesi olarak adlandırılan Foundation Year’dan beni muaf tuttu. Aynı zamanda başarımın uluslararası alanda kabul görmesi anlamına gelen ve bu yüzden benim için ayrı bir anlamı olan 4000 GBP değerindeki “Uluslararası Mükemmellik“ (International Excellence Scholarship) bursuna hak kazandım.

Cambridge’nin içinde 30’dan fazla üniversiteyi barındıran huzurlu ama aynı zamanda dinamik bir üniversite şehri olması da seçimimi olumlu etkiledi. Henüz buraya yerleşeli 1 ay bile olmadı. Günlerimi daha çok derslerime odaklanarak geçiriyorum. Bu arada şehri tanıyarak uyum sağlamaya çalışıyorum. Burada hayat farklı, iklim farklı ama hem kampüste hem sokaklarda dünyanın çeşitli ülkelerinden öğrenciler görmeniz mümkün. Ben küçüklüğümden beri uluslararası ortamda okuduğum için bu duruma alışmak bana daha kolay gelmiş olabilir. Bu ortamda herkes birbiri ile tanışmaya ve birbirine elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor. Fakat aynı zamanda dersler oldukça zor ve bireysel çalışma ve araştırmaya dönük ödevler verilirken bazı projelerde takım çalışması gerekiyor. 

Üniversiteye hazırlanan tüm arkadaşlarıma bu zorlu süreçte profesyonel bir danışman ile iletişime geçmelerini ve destek almalarını tavsiye ediyorum. Benim açımdan çok faydalı olduğunu, farklı bir bakış açısı kazandırdığını ve alternatif olanaklar sağladığını söyleyebilirim. Özellikle Nazlı Ablamın profesyonel tutumu, hızlı, etkin ve başarılı iletişimi gelecekteki iş yaşamım açısından bana çok güzel bir rol model oldu. Bu sebepten Nazlı Ablama ve onun nezdinde tüm Academix çalışanlarına teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

Emir Kaan AYDAR
Anglia Ruskin University - Cambridge, İngiltere
2019 Yurtdışı Üniversite Öğrencisi
Academix Danışmanı: Nazlı Deniz ÖZKUNDAKÇI, Çorlu Şube
nazli@academix.com.tr
+90 282 652 12 00 | +90 553 698 18 00

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

İrlanda'da Dil Eğitimi Alırken Çalışmak

Çalışmaya başlamak için öncelikle GNIB kartını almanız gerekiyor.   Devamı

Tarık KURUCU
Tarık KURUCU
Öğrenci
EC English Dublin'de 25 Hafta Genel İngilizce ve Aile Yanı Konaklaması

Bu noktada internetten yaptığım araştırmalarda Academix'in bu kapsamda Türkiye'nin en iyi hizmet veren firmalarından biri olduğunu gördüm.   Devamı

Mehmet Serhat KARA
Mehmet Serhat KARA
Öğrenci
Kanada ILAC Dil Okulu Yorumları

yurt dışı eğitim hakkında soru ve tedirginliğiniz var ise Academix Antalya ofisi ziyaret etmenizi öneriyorum   Devamı

Burhan BOSTAN
Burhan BOSTAN
Öğrenci
PDM Öğrencisinden İtalya'da Oturum İzni Tavsiyeleri

Oturma iznine başvurabilmek için Poste Italiane yani postahaneden kit alınması gerekiyor   Devamı

Dilara ÇAŞKA
Dilara ÇAŞKA
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

EC Young Learners Yaz Okulu Programları

EC Young Learners, tecrübesi ve kalitesi ile Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda ve Malta gibi ülkelerde öğrencilere oldukça çeşitli aktivite imkan...   Devamı

Tugay İBİŞ
Tugay İBİŞ
Danışman
TOLES Sınavı Hakkında

Avukatlar, hukuk öğrencileri ve hukuk çevirmenleri için dünyanın önde gelen İngilizce sınavıdır.   Devamı

Aslıhan ÇALIŞKAN
Aslıhan ÇALIŞKAN
Danışman
Yurtdışında IELTS Hazırlık Eğitimi

Anadili İngilizce olan bir ülkede IELTS hazırlık kursuna katılmak öğrenciyi derslerde yoğun bir şekilde sınava hazırlarken ders dışında da günlük İ...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Portsmouth’ta Dil Okulu ve Yaşam

İngiltere’de Dil Eğitimi almaya karar verdiğimde, Türk oranının az olduğu, fiyatların daha uygun olduğu ve İngiliz kültürünü de yaşayabileceğim bir...   Devamı

Cansu BULGUR
Cansu BULGUR
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler