TOLES SINAVI HAKKINDA

Danışman Yorumları

TOLES, Avukatlar, hukuk öğrencileri ve hukuk çevirmenleri için dünyanın önde gelen İngilizce sınavıdır.

TOLES Hakkında

Mevcut birçok farklı İngilizce sınavından TOLES, çalışanları seçerken veya tanıtırken birçok hukuk firması ve diğer işverenler tarafından tercih edilmektedir. Yasal İngilizce TOLES sertifikaları sahip olabileceğiniz en doğru ve konuyla ilgili sertifikadır.

  • TOLES ilk uluslararası yasal İngilizce sınavı oldu. Tartışmasız pazar lideridir ve 12 yıllık kanıtlanmış doğruluğa sahiptir. Sertifikaların doğruluğu memnun adaylara, hukuk firmalarına ve diğer işverenlere sahiptir.
  • TOLES% 100 pratiktir. İngilizce öğretmenlerinin teorilerinin hakimiyeti yerine küresel hukuk firmalarının ihtiyaçlarını karşılar. Bu nedenle, alaka düzeyini, pratikliğini ve doğruluğunu kabul eden uluslararası hukuk firmaları tarafından saygı duyulur.
  • TOLES için konuşma sınavı yok. Hukuk firmaları görüşmede bir avukatın sözlü İngilizce becerilerini kolayca değerlendirebileceklerini bildirmektedir. Hukuk firmaları, yazılı sözleşmelerin iyi anlaşılması, güçlü taslak hazırlama becerileri, mektuplarda doğru yazı, görüş ve e-postaların kanıtlarını arıyor.
  • TOLES, hukuk firmaları tarafından kullanılmak üzere pratik, ilgili bir sınav olarak tasarlandığından gereksiz, kontrastlı konuşma öğeleri içermez.
  • TOLES başarısız olunabilen bir sınav değildir. Tüm öğrencilere hukuki İngilizce becerilerini yansıtan bir sertifika ve açıklayıcı beyan verilir.

TOLES

TOLES Advanced Sınavı Hakkında

Adaylar 500 puan üzerinden olası bir puan alır ve renge göre değerlendirilen altı derece grubu vardır. Yeşil en düşük, Altın en yüksek puandır.

Süre: 2 saat

Beceriler: Okuma ve yazma

Odak: Özgün bir bağlamda Hukuk Dili

Gerekli genel İngilizce seviyesi: Orta seviye

Bu prestijli yeterlilik en üst düzey TOLES sınavıdır. Bir adet 2 saatlik okuma ve yazma kâğıdından oluşur. Hukukçunun aktif, doğru bilgi ve kullanımı, bir avukatın günlük yaşamının bir parçası olan becerilerle birlikte test edilir - mektup yazma, karmaşık yasal belgeleri anlama ve açıklama ve modern bir ticari avukat tarafından kullanılan taslağın uygun kullanımı. Avukatlar, çevirmenler, tercümanlar ve hukuk öğrencileri için uygundur.

Notların Açıklanması

TOLES Advanced sınavının amacı, adayların, işverenlerin ve üniversitelerin başarı ve ilerlemeyi ölçebilecekleri bir değerlendirme şeması sağlamaktır. Notlar, bir bireyin pratik hukuki İngilizce becerilerini ölçmekle ilgilenen herhangi bir tarafa sürekli mesleki yeterlilik ölçümü sağlar.

Sınav, yalnızca ilk dili İngilizce olmayan hukukçulara yorum yapmak üzere tasarlanmış, aşamalı olarak derecelendirilen altı sonuç dizisi sunmaktadır. Çok düşük bir yeterlilik seviyesinden (YEŞİL 0-100) yerel seviyedeki yeteneğe (GOLD 451-500) yaklaşan ileri bir yeterlilik seviyesine doğru ilerlerler. Sadece en seçkin adaylar en yüksek üç sınıfa ulaşabilir.

GOLD (451-500) Bu aday mükemmel bir genel İngilizce becerisine sahiptir ve MÜKEMMEL yasal İngilizce becerisine sahip olarak değerlendirilir.

TURUNCU (401-450) Bu adayın genel İngilizce becerileri çok iyidir ve ÇOK İYİ yasal İngilizce becerisine sahip olduğu değerlendirilir.

KIRMIZI (301-400) Bu adayın ortalamanın üzerinde İngilizce becerileri ve İYİ yasal İngilizce becerileri vardır.

MOR (201-300) Bu aday iyi bir genel İngilizce becerisine sahiptir ve Satisfactory (Yeterli) yasal İngilizce becerisine sahip olarak değerlendirilir.

MAVİ (101-200) Bu aday muhtemelen ortalamanın üstünde genel İngilizce seviyesine sahiptir ve Satisfactory YETKİSİNİ YASAL YETERLİLİK olarak değerlendirmektedir.

YEŞİL (0-100) Bu adayın genel İngilizce hakkında iyi bir bilgisi olabilir, ancak YALNIZCA TEMEL Hukuki İngilizceye sahip olduğu değerlendirilir.

TOLES sınavı ile ilgili daha fazla bilgi ve yurtdışında sınava hazırlık kursları için bize ulaşabilirsiniz.

Aslıhan ÇALIŞKAN

Aslıhan ÇALIŞKAN

Yurtdışı Eğitim Danışmanı
T: +90 507 002 71 09@: aslihan@academix.com.tr

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Humber College’de Post Grad Certificate Programı

Şu anda Toronto’da sahil kenarında, şehirde uzun bir yürüyüş yaptıktan sonra, dinlenirken size yazıyorum. Bundan 1 yıl önce yurt dışına çıkma planl...   Devamı

Yüksel Büber
Yüksel Büber
Öğrenci
Kanada Öğrenci Vizesine Eş ile Başvuru

2021 kış döneminde Algonquin College`da 1 yıllık(3 dönemlik) Accounting and Finance Practice programına başladım. Pandemi nedeniyle okul online eği...   Devamı

Emine Arda
Emine Arda
Öğrenci
Yurt Dışında Mühendislik Eğitimi

Necmettin Bey oğlu Abdulkadir için mühendislik eğitimi araştırması sırasında Academix ile tanıştı.   Devamı

Necmettin Kemal
Necmettin Kemal
Öğrenci
Politecnico di Milano'da Uçak Mühendisliği Yüksek Lisans

Politecnico Di Milano'da MSc Aeronautical Engineering eğitimi alan öğrencimizin paylaştığı deneyimleri.   Devamı

Furkan Özkalay
Furkan Özkalay
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

İngiltere’de Hukuk Eğitimi - Yeni Avukatlık Sistemi

Bu yazımızda Eylül 2021’den itibarı ile yürürlüğe girecek olan yeni avukatlık sistemini ele alacağız.   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Kanada'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Düşük şiddet ve suç oranı, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, güvenliği, eşitlikçi eğitim sistemi ve huzurlu ortamıyla Birleşmiş Milletler tarafınd...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler