TOLES SINAVI HAKKINDA

Danışman Yorumları

TOLES, Avukatlar, hukuk öğrencileri ve hukuk çevirmenleri için dünyanın önde gelen İngilizce sınavıdır.

TOLES Hakkında

Mevcut birçok farklı İngilizce sınavından TOLES, çalışanları seçerken veya tanıtırken birçok hukuk firması ve diğer işverenler tarafından tercih edilmektedir. Yasal İngilizce TOLES sertifikaları sahip olabileceğiniz en doğru ve konuyla ilgili sertifikadır.

  • TOLES ilk uluslararası yasal İngilizce sınavı oldu. Tartışmasız pazar lideridir ve 12 yıllık kanıtlanmış doğruluğa sahiptir. Sertifikaların doğruluğu memnun adaylara, hukuk firmalarına ve diğer işverenlere sahiptir.
  • TOLES% 100 pratiktir. İngilizce öğretmenlerinin teorilerinin hakimiyeti yerine küresel hukuk firmalarının ihtiyaçlarını karşılar. Bu nedenle, alaka düzeyini, pratikliğini ve doğruluğunu kabul eden uluslararası hukuk firmaları tarafından saygı duyulur.
  • TOLES için konuşma sınavı yok. Hukuk firmaları görüşmede bir avukatın sözlü İngilizce becerilerini kolayca değerlendirebileceklerini bildirmektedir. Hukuk firmaları, yazılı sözleşmelerin iyi anlaşılması, güçlü taslak hazırlama becerileri, mektuplarda doğru yazı, görüş ve e-postaların kanıtlarını arıyor.
  • TOLES, hukuk firmaları tarafından kullanılmak üzere pratik, ilgili bir sınav olarak tasarlandığından gereksiz, kontrastlı konuşma öğeleri içermez.
  • TOLES başarısız olunabilen bir sınav değildir. Tüm öğrencilere hukuki İngilizce becerilerini yansıtan bir sertifika ve açıklayıcı beyan verilir.

TOLES

TOLES Advanced Sınavı Hakkında

Adaylar 500 puan üzerinden olası bir puan alır ve renge göre değerlendirilen altı derece grubu vardır. Yeşil en düşük, Altın en yüksek puandır.

Süre: 2 saat

Beceriler: Okuma ve yazma

Odak: Özgün bir bağlamda Hukuk Dili

Gerekli genel İngilizce seviyesi: Orta seviye

Bu prestijli yeterlilik en üst düzey TOLES sınavıdır. Bir adet 2 saatlik okuma ve yazma kâğıdından oluşur. Hukukçunun aktif, doğru bilgi ve kullanımı, bir avukatın günlük yaşamının bir parçası olan becerilerle birlikte test edilir - mektup yazma, karmaşık yasal belgeleri anlama ve açıklama ve modern bir ticari avukat tarafından kullanılan taslağın uygun kullanımı. Avukatlar, çevirmenler, tercümanlar ve hukuk öğrencileri için uygundur.

Notların Açıklanması

TOLES Advanced sınavının amacı, adayların, işverenlerin ve üniversitelerin başarı ve ilerlemeyi ölçebilecekleri bir değerlendirme şeması sağlamaktır. Notlar, bir bireyin pratik hukuki İngilizce becerilerini ölçmekle ilgilenen herhangi bir tarafa sürekli mesleki yeterlilik ölçümü sağlar.

Sınav, yalnızca ilk dili İngilizce olmayan hukukçulara yorum yapmak üzere tasarlanmış, aşamalı olarak derecelendirilen altı sonuç dizisi sunmaktadır. Çok düşük bir yeterlilik seviyesinden (YEŞİL 0-100) yerel seviyedeki yeteneğe (GOLD 451-500) yaklaşan ileri bir yeterlilik seviyesine doğru ilerlerler. Sadece en seçkin adaylar en yüksek üç sınıfa ulaşabilir.

GOLD (451-500) Bu aday mükemmel bir genel İngilizce becerisine sahiptir ve MÜKEMMEL yasal İngilizce becerisine sahip olarak değerlendirilir.

TURUNCU (401-450) Bu adayın genel İngilizce becerileri çok iyidir ve ÇOK İYİ yasal İngilizce becerisine sahip olduğu değerlendirilir.

KIRMIZI (301-400) Bu adayın ortalamanın üzerinde İngilizce becerileri ve İYİ yasal İngilizce becerileri vardır.

MOR (201-300) Bu aday iyi bir genel İngilizce becerisine sahiptir ve Satisfactory (Yeterli) yasal İngilizce becerisine sahip olarak değerlendirilir.

MAVİ (101-200) Bu aday muhtemelen ortalamanın üstünde genel İngilizce seviyesine sahiptir ve Satisfactory YETKİSİNİ YASAL YETERLİLİK olarak değerlendirmektedir.

YEŞİL (0-100) Bu adayın genel İngilizce hakkında iyi bir bilgisi olabilir, ancak YALNIZCA TEMEL Hukuki İngilizceye sahip olduğu değerlendirilir.

TOLES sınavı ile ilgili daha fazla bilgi ve yurtdışında sınava hazırlık kursları için bize ulaşabilirsiniz.

Aslıhan ÇALIŞKAN

Aslıhan ÇALIŞKAN

Yurtdışı Eğitim Danışmanı
T: +90 507 002 71 09@: aslihan@academix.com.tr

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Academix ile İrlanda'da Üniversite Eğitimim

academix ile irlanda'da eğitim alan öğrencimiz Dublin City University'deki tecrübelerini bizimle paylaşıyor   Devamı

Can YÜCEL
Can YÜCEL
Öğrenci
Academix'le Brighton'da Genel İngilizce ve Eastbourne'da IELTS Hazı...

Öğrencimiz Mehmet Altay'ın danışmanı Asiye yardımıyla Academix'le Brighton'da Genel İngilizce ve Eastbourne'da IELTS Hazırlık Eğitim süreci   Devamı

Mehmet Altay
Mehmet Altay
Öğrenci
İngilizce Öğrenme Serüvenim: Academix ile Yola Çıktım, Cambridge'de...

İngilizce öğrenme amacıyla Academix danışmanlık şirketiyle çalışmaya karar verdim. Cambridge Stafford House'da eğitim aldım ve Edinburgh'da geçirdi...   Devamı

Merve TEKE
Merve TEKE
Öğrenci
Academix'le Eastbourne'da Dil Okulu Deneyimim

Eastbourne'da dil okulu deneyimim: Sosyal aktiviteler eksik, konaklama ve şehir memnun edici. Yaz dönemi tercih edilmeli. Yemekler zorlayıcı, ekono...   Devamı

Şeyma G
Şeyma G
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Yurtdışında Eğitimle Nasıl Pilot Olunur?

Yurtdışında eğitim alarak pilot nasıl olunur, aşamaları nelerdir, pilotlük lisansları hangi ülkelerde geçerlidir, ne sürede pilot olunur   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
London South Bank Üniversitesi: Geleceğinizi Şekillendirecek Eğitim...

LSBU, Londra'nın kalbinde, Thames Nehri'nin hemen kıyısında yer alıyor. Bu özel konum, öğrencilere kentin kültürüne, iş dünyasına ve sosyal yaşamı...   Devamı

Serpil Gündüz Coşar
Serpil Gündüz Coşar
Danışman
Regent University London: Eğitim ve Lokasyonda Mükemmeliyet

Regent University London, Regent Park'ın içinde muhteşem bir konuma ve kampüse sahip olarak öğrencilere yüksek kalitede eğitim sunan öncü bir kurum...   Devamı

Serpil Gündüz Coşar
Serpil Gündüz Coşar
Danışman
Akdeniz’in En Huzurlu Adası Malta

Yerli halkın ‘görkemli’ olarak adlandırdığı, tüm yapıların adaya özgü sarı taş ile inşa edildiği Malta’nın, doğal limanları, ılıman iklimi ve çok k...   Devamı

Mustafa Fidan
Mustafa Fidan
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler