İNGİLTERE'NİN TERCİH EDİLEN DİL OKULLARI VE ŞEHİRLERİ

Danışman Yorumları

İngiltere Dil Okulları, İngilizce öğrenmek isteyen ya da var olan İngilizce seviyesini daha ileri taşımak isteyen herkes için ideal bir seçenektir. İngiltere, Birleşik Krallığı oluşturan 4 adadan (İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda) en büyüğü ve en gelişmiş olanıdır. Eğitim konusunda öncü ülkelerden biri olup, dil eğitimi açısından öğrencilerin en başlarda tercih ettiği ülkelerin başında gelir. İngilizcenin doğduğu yer olarak İngiltere kabul edilir ve herkesin ana dilini konuştuğu bir ülkede kendinizi kısa sürede geliştirip, dil seviyenizi daha üste taşıyabilirsiniz.

İngiltere Dil Okulları köklü geçmişiyle, kaliteli eğitim yapısıyla ve modern öğretim sistemiyle tüm dünyanın saygı duyduğu ve tercih ülkelerin başında gelmektedir. Okul dışında, İngiltere’deki dil okulları düzenlediği sosyal aktiviteler ve etkinlikler sayesinde hem gezip görme hem de kendinizi kültürel açıdan geliştirme fırsatı sunar. 

İngiltere’de dil okulları, British Council tarafından denetlenmektedir. Ders veren öğretmenlerin Celta / Delta belgelerine sahip olması, verilen eğitimlerin daha verimli olmasına etkendir.

İngiltere’de dil okulu başlangıç tarihleri okuldan okula ve programdan programa değişmektedir (Genelde ayın her Pazartesi ders başlangıç olarak düşünülebilir). Dil okuluna başlamadan önce gireceğiniz “Seviye Belirme” sınavı ile seviyenize uygun bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Öğrencilerin seviyesine uygun eğitim alması konusuna özen gösterilir.

İngiltere’de ulaşım, toplu taşıma ve bisikletle yapılır. Öğrencilerin eğitim aldığı dil okullarına toplu taşıma araçları ile ulaşımı mümkündür. İngiltere’de dil eğitimi alan bir öğrenci, birçok farklı konaklama seçeneğine sahiptir. Aile Yanı Konaklama ile İngiliz kültürünü daha yakından deneyimleme fırsatına sahip olup, aynı zamanda günlük konuşma dilinizi geliştirebilirsiniz. En çok tercih edilen konaklama seçeneğidir.

İngiltere'nin Tercih Edilen Dil Okulları ve Şehirleri

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin farklı lokasyon ve dil okulu seçenekleri fazladır. Deneyimli öğrenciler tarafından en çok tercih edilen 5 şehir ise: Londra, Brighton, Cambridge, Oxford ve Bournemouth.

Londra: İngiltere’nin başkenti. Türk öğrencilerin dil eğitimi için en çok tercih ettiği şehir. Çok çeşitli kültürleri misafir eden bir şehir. Dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinden biridir. Yeşilliği bol olan Londra’yı Thames Nehri iki yakaya bölmektedir. Londra dil okulları: Kaplan International English, EC English, St. Giles, Kings Colleges, LSI, The London School of English, Regent, International House of Londra, Oxford House of English, Centre of English Studies, Eurocenters..

Brighton: Deniz ile şehir hayatının iç içe geçtiği bir şehir olup, tatil ve eğlence merkezidir. Londra şehir merkezine sadece 1 saat uzaklıktadır. Brighton halkı misafirperver ve anlayışlı bir toplum olarak bilinirler. Yıl içinde çeşitli festivallere ev sahipliği yapar. İngilizce dil eğitimi ve eğlenceyi bir arada isteyenler için idealdir. Brighton dil okulları: EC English, St. Giles, Kings Colleges, Stafford House, Regent, British Study Centres, Oxford International Group, Eurocenters.

İngiltere'nin Tercih Edilen Dil Okulları ve Şehirleri

Cambridge: Londra’ya uzaklığı trenle 2 saat mesafededir. Dünyanın en iyi beş üniversitesinden biri olan Cambridge Üniversitesi bu şehirdedir. Nüfusunun çoğunluğu öğrenciler oluşturmaktadır. Oldukça canlı ve hareketli bir şehir. Şehir içi ulaşım öğrenciler tarafından bisikletle yapılmaktadır. Yaşam masrafı Londra’ya göre daha uygundur. Cambridge dil okulları: Kaplan International English, EC English, St. Giles, LSI, Stafford House, Regent, Bell, Studio Cambridge, Eurocenters.

İngiltere'nin Tercih Edilen Dil Okulları ve Şehirleri

Oxford: Londra’nın merkezinden trenle sadece 1 saat uzaklığındadır. Dünyanın en iyi beş üniversitesinden biri olan Oxford Üniversitesi bu şehirdedir. Oxford ayrıca kültürel aktiviteleri, tarihi pubları ve canlı pazarlarıyla ünlüdür. Şehir içi ulaşım öğrenciler tarafından genellikle bisiklet ve otobüsle yapılmaktadır. Oxford dil okulları: Kaplan International English, EC English, Kings Colleges, Regent, British Study Centres, Oxford International Group, Oxford House College.

Bournemouth: Bournemouth, uzun kum plajları ve parklarıyla ünlü yeşil İngiliz sahil kasabasıdır. Tam bir öğrenci şehirdir, ulaşım genellikle otobüsle yapılmaktadır. Londra şehir merkezine sadece 2 saat uzaklıktadır ve ulaşımı kolaydır. İngiltere’nin en fazla güneş alan ve en ılıman iklimine sahip şehirlerinden birisidir. Bournemouth dil okulları: Kaplan International English, Kings Colleges, Beet, Regent, Eurocenters, Sprachcaffe, Anglo-Continental, Capital School of English.

Umut ÜNALAN

Umut ÜNALAN

Yurtdışı Eğitim Danışmanı
T: +90 530 343 60 88@: umut@academix.com.tr

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

İtalya, University Of Padua'da Eğitim

Padova Üniversitesi İnsan Hakları bölümüne yüksek lisans için başvurumu yaptım ve 2020 Haziran’da kabul mektubumu almıştım.   Devamı

Elif Bakar
Elif Bakar
Öğrenci
Kanada VanWest College

Merhabalar Sevgili Academix Ailesi, Sizlere Kanada yolculuğumun nasıl başladığı ve sürecin nasıl gittiğini anlatmak istiyorum   Devamı

Türkan Berfin Dişikitli
Türkan Berfin Dişikitli
Öğrenci
Mükemmel İki Yıl İçin İtalya’da Master: Politecnico Di Milano Maceram

2018’de İzmir Yaşar Holding’te çalışırken tamamen tesadüf eseri, bir gideyim ne varmış bir bakayım diyerek gittiğim yurtdışı eğitim fuarında tanışt...   Devamı

Emre Danışan
Emre Danışan
Öğrenci
Ücretsiz Master Danışmanlığı ile İskoçya'da Eğitim

Hayatımın en önemli kararlarından birini verirken küçük bir araştırma yapıp bir eğitim danışmanı ile çalışmaya karar verdim. Böylece Academix aile...   Devamı

Gizem Kılıçarslan
Gizem Kılıçarslan
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Kanada'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Düşük şiddet ve suç oranı, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, güvenliği, eşitlikçi eğitim sistemi ve huzurlu ortamıyla Birleşmiş Milletler tarafınd...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Online Eğitimin Faydaları

Online eğitimler örgün eğitimin aksine zamandan ve mekândan bağımsız olarak öğrencilerin istediği zaman istediği yerde eğitim almasını mümkün kılar.   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler