İNGİLTERE'NİN TERCİH EDİLEN DİL OKULLARI VE ŞEHİRLERİ

Danışman Yorumları

İngiltere Dil Okulları, İngilizce öğrenmek isteyen ya da var olan İngilizce seviyesini daha ileri taşımak isteyen herkes için ideal bir seçenektir. İngiltere, Birleşik Krallığı oluşturan 4 adadan (İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda) en büyüğü ve en gelişmiş olanıdır. Eğitim konusunda öncü ülkelerden biri olup, dil eğitimi açısından öğrencilerin en başlarda tercih ettiği ülkelerin başında gelir. İngilizcenin doğduğu yer olarak İngiltere kabul edilir ve herkesin ana dilini konuştuğu bir ülkede kendinizi kısa sürede geliştirip, dil seviyenizi daha üste taşıyabilirsiniz.

İngiltere Dil Okulları köklü geçmişiyle, kaliteli eğitim yapısıyla ve modern öğretim sistemiyle tüm dünyanın saygı duyduğu ve tercih ülkelerin başında gelmektedir. Okul dışında, İngiltere’deki dil okulları düzenlediği sosyal aktiviteler ve etkinlikler sayesinde hem gezip görme hem de kendinizi kültürel açıdan geliştirme fırsatı sunar. 

İngiltere’de dil okulları, British Council tarafından denetlenmektedir. Ders veren öğretmenlerin Celta / Delta belgelerine sahip olması, verilen eğitimlerin daha verimli olmasına etkendir.

İngiltere’de dil okulu başlangıç tarihleri okuldan okula ve programdan programa değişmektedir (Genelde ayın her Pazartesi ders başlangıç olarak düşünülebilir). Dil okuluna başlamadan önce gireceğiniz “Seviye Belirme” sınavı ile seviyenize uygun bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Öğrencilerin seviyesine uygun eğitim alması konusuna özen gösterilir.

İngiltere’de ulaşım, toplu taşıma ve bisikletle yapılır. Öğrencilerin eğitim aldığı dil okullarına toplu taşıma araçları ile ulaşımı mümkündür. İngiltere’de dil eğitimi alan bir öğrenci, birçok farklı konaklama seçeneğine sahiptir. Aile Yanı Konaklama ile İngiliz kültürünü daha yakından deneyimleme fırsatına sahip olup, aynı zamanda günlük konuşma dilinizi geliştirebilirsiniz. En çok tercih edilen konaklama seçeneğidir.

İngiltere'nin Tercih Edilen Dil Okulları ve Şehirleri

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin farklı lokasyon ve dil okulu seçenekleri fazladır. Deneyimli öğrenciler tarafından en çok tercih edilen 5 şehir ise: Londra, Brighton, Cambridge, Oxford ve Bournemouth.

Londra: İngiltere’nin başkenti. Türk öğrencilerin dil eğitimi için en çok tercih ettiği şehir. Çok çeşitli kültürleri misafir eden bir şehir. Dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinden biridir. Yeşilliği bol olan Londra’yı Thames Nehri iki yakaya bölmektedir. Londra dil okulları: Kaplan International English, EC English, St. Giles, Kings Colleges, LSI, The London School of English, Regent, International House of Londra, Oxford House of English, Centre of English Studies, Eurocenters..

Brighton: Deniz ile şehir hayatının iç içe geçtiği bir şehir olup, tatil ve eğlence merkezidir. Londra şehir merkezine sadece 1 saat uzaklıktadır. Brighton halkı misafirperver ve anlayışlı bir toplum olarak bilinirler. Yıl içinde çeşitli festivallere ev sahipliği yapar. İngilizce dil eğitimi ve eğlenceyi bir arada isteyenler için idealdir. Brighton dil okulları: EC English, St. Giles, Kings Colleges, Stafford House, Regent, British Study Centres, Oxford International Group, Eurocenters.

İngiltere'nin Tercih Edilen Dil Okulları ve Şehirleri

Cambridge: Londra’ya uzaklığı trenle 2 saat mesafededir. Dünyanın en iyi beş üniversitesinden biri olan Cambridge Üniversitesi bu şehirdedir. Nüfusunun çoğunluğu öğrenciler oluşturmaktadır. Oldukça canlı ve hareketli bir şehir. Şehir içi ulaşım öğrenciler tarafından bisikletle yapılmaktadır. Yaşam masrafı Londra’ya göre daha uygundur. Cambridge dil okulları: Kaplan International English, EC English, St. Giles, LSI, Stafford House, Regent, Bell, Studio Cambridge, Eurocenters.

İngiltere'nin Tercih Edilen Dil Okulları ve Şehirleri

Oxford: Londra’nın merkezinden trenle sadece 1 saat uzaklığındadır. Dünyanın en iyi beş üniversitesinden biri olan Oxford Üniversitesi bu şehirdedir. Oxford ayrıca kültürel aktiviteleri, tarihi pubları ve canlı pazarlarıyla ünlüdür. Şehir içi ulaşım öğrenciler tarafından genellikle bisiklet ve otobüsle yapılmaktadır. Oxford dil okulları: Kaplan International English, EC English, Kings Colleges, Regent, British Study Centres, Oxford International Group, Oxford House College.

Bournemouth: Bournemouth, uzun kum plajları ve parklarıyla ünlü yeşil İngiliz sahil kasabasıdır. Tam bir öğrenci şehirdir, ulaşım genellikle otobüsle yapılmaktadır. Londra şehir merkezine sadece 2 saat uzaklıktadır ve ulaşımı kolaydır. İngiltere’nin en fazla güneş alan ve en ılıman iklimine sahip şehirlerinden birisidir. Bournemouth dil okulları: Kaplan International English, Kings Colleges, Beet, Regent, Eurocenters, Sprachcaffe, Anglo-Continental, Capital School of English.

Umut ÜNALAN

Umut ÜNALAN

Yurtdışı Eğitim Danışmanı
@: umut@academix.com.tr

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Kings London'da 4 Hafta Hukuk İngilizcesi

Bu süreçte aklımdaki her soruyu cevaplayan, hiçbir zaman ilgisini eksik etmeyen Serdal Bey’e ve Academix’e çok teşekkür ederim.   Devamı

Zelal ÜZEL
Zelal ÜZEL
Öğrenci
Griffith College Master Eğitimimi Birincilikle Tamamladım

Eylül 2018'de Academix'in yönlendirmesiyle başladığım Dublin'deki master serüvenim geçtiğimiz çarşamba günü son buldu.   Devamı

Mert ALTINTAŞ
Mert ALTINTAŞ
Öğrenci
ESERP Business School Marketing and Commercial Management Master Pr...

Üniversitenin son sınıfı ve bitirdiğim sıralarda uzun dönem trainee olarak çalışırken, Taksim’de bulunan Academix şubesine gittim ve danışmanım İla...   Devamı

Berk ALTIÇİFTLİK
Berk ALTIÇİFTLİK
Öğrenci
ILSC Toronto'da 5 Ay Genel İngilizce Yorumlarım

Bu süreçlerde inanılmaz destek ve çabalarından dolayı tekrardan Serpil Hanım ve tüm Akademix Kadiköy ailesine tekrardan çok teşekkür ediyorum.   Devamı

Mertcan ERDOĞAN
Mertcan ERDOĞAN
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Kanada'nın Tercih Edilen Dil Okulları ve Şehirleri

Kanada, iki resmi dili olan bir ülkedir. Montreal’de İngilizce dışında Fransızca öğrenmek de mümkündür. Quebec bölgesindeki dil okullarında hem İng...   Devamı

Umut ÜNALAN
Umut ÜNALAN
Danışman
İngiltere'nin Tercih Edilen Dil Okulları ve Şehirleri

Deneyimli öğrenciler tarafından en çok tercih edilen 5 şehir ise: Londra, Brighton, Cambridge, Oxford ve Bournemouth.   Devamı

Umut ÜNALAN
Umut ÜNALAN
Danışman
Avustralya Dil Okulları

İngilizce bilindiği üzere Avustralya’da ana dil olarak konuşulmaktadır ve Avustralya’daki dil okulu fiyatları, anadili İngilizce olan diğer ülkeler...   Devamı

Fatma Gül ARTIK
Fatma Gül ARTIK
Danışman
İrlanda Dil Okulları

Eğitim sistemi oldukça gelişmiş olan İrlanda’da dil okulları, popüler eğitim sistemi ile dünyaya adını duyurmuştur.   Devamı

Fatma Gül ARTIK
Fatma Gül ARTIK
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler