İNGİLTERE'NİN TERCİH EDİLEN DİL OKULLARI VE ŞEHİRLERİ

Danışman Yorumları

İngiltere Dil Okulları, İngilizce öğrenmek isteyen ya da var olan İngilizce seviyesini daha ileri taşımak isteyen herkes için ideal bir seçenektir. İngiltere, Birleşik Krallığı oluşturan 4 adadan (İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda) en büyüğü ve en gelişmiş olanıdır. Eğitim konusunda öncü ülkelerden biri olup, dil eğitimi açısından öğrencilerin en başlarda tercih ettiği ülkelerin başında gelir. İngilizcenin doğduğu yer olarak İngiltere kabul edilir ve herkesin ana dilini konuştuğu bir ülkede kendinizi kısa sürede geliştirip, dil seviyenizi daha üste taşıyabilirsiniz.

İngiltere Dil Okulları köklü geçmişiyle, kaliteli eğitim yapısıyla ve modern öğretim sistemiyle tüm dünyanın saygı duyduğu ve tercih ülkelerin başında gelmektedir. Okul dışında, İngiltere’deki dil okulları düzenlediği sosyal aktiviteler ve etkinlikler sayesinde hem gezip görme hem de kendinizi kültürel açıdan geliştirme fırsatı sunar. 

İngiltere’de dil okulları, British Council tarafından denetlenmektedir. Ders veren öğretmenlerin Celta / Delta belgelerine sahip olması, verilen eğitimlerin daha verimli olmasına etkendir.

İngiltere’de dil okulu başlangıç tarihleri okuldan okula ve programdan programa değişmektedir (Genelde ayın her Pazartesi ders başlangıç olarak düşünülebilir). Dil okuluna başlamadan önce gireceğiniz “Seviye Belirme” sınavı ile seviyenize uygun bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Öğrencilerin seviyesine uygun eğitim alması konusuna özen gösterilir.

İngiltere’de ulaşım, toplu taşıma ve bisikletle yapılır. Öğrencilerin eğitim aldığı dil okullarına toplu taşıma araçları ile ulaşımı mümkündür. İngiltere’de dil eğitimi alan bir öğrenci, birçok farklı konaklama seçeneğine sahiptir. Aile Yanı Konaklama ile İngiliz kültürünü daha yakından deneyimleme fırsatına sahip olup, aynı zamanda günlük konuşma dilinizi geliştirebilirsiniz. En çok tercih edilen konaklama seçeneğidir.

İngiltere'nin Tercih Edilen Dil Okulları ve Şehirleri

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin farklı lokasyon ve dil okulu seçenekleri fazladır. Deneyimli öğrenciler tarafından en çok tercih edilen 5 şehir ise: Londra, Brighton, Cambridge, Oxford ve Bournemouth.

Londra: İngiltere’nin başkenti. Türk öğrencilerin dil eğitimi için en çok tercih ettiği şehir. Çok çeşitli kültürleri misafir eden bir şehir. Dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinden biridir. Yeşilliği bol olan Londra’yı Thames Nehri iki yakaya bölmektedir. Londra dil okulları: Kaplan International English, EC English, St. Giles, Kings Colleges, LSI, The London School of English, Regent, International House of Londra, Oxford House of English, Centre of English Studies, Eurocenters..

Brighton: Deniz ile şehir hayatının iç içe geçtiği bir şehir olup, tatil ve eğlence merkezidir. Londra şehir merkezine sadece 1 saat uzaklıktadır. Brighton halkı misafirperver ve anlayışlı bir toplum olarak bilinirler. Yıl içinde çeşitli festivallere ev sahipliği yapar. İngilizce dil eğitimi ve eğlenceyi bir arada isteyenler için idealdir. Brighton dil okulları: EC English, St. Giles, Kings Colleges, Stafford House, Regent, British Study Centres, Oxford International Group, Eurocenters.

İngiltere'nin Tercih Edilen Dil Okulları ve Şehirleri

Cambridge: Londra’ya uzaklığı trenle 2 saat mesafededir. Dünyanın en iyi beş üniversitesinden biri olan Cambridge Üniversitesi bu şehirdedir. Nüfusunun çoğunluğu öğrenciler oluşturmaktadır. Oldukça canlı ve hareketli bir şehir. Şehir içi ulaşım öğrenciler tarafından bisikletle yapılmaktadır. Yaşam masrafı Londra’ya göre daha uygundur. Cambridge dil okulları: Kaplan International English, EC English, St. Giles, LSI, Stafford House, Regent, Bell, Studio Cambridge, Eurocenters.

İngiltere'nin Tercih Edilen Dil Okulları ve Şehirleri

Oxford: Londra’nın merkezinden trenle sadece 1 saat uzaklığındadır. Dünyanın en iyi beş üniversitesinden biri olan Oxford Üniversitesi bu şehirdedir. Oxford ayrıca kültürel aktiviteleri, tarihi pubları ve canlı pazarlarıyla ünlüdür. Şehir içi ulaşım öğrenciler tarafından genellikle bisiklet ve otobüsle yapılmaktadır. Oxford dil okulları: Kaplan International English, EC English, Kings Colleges, Regent, British Study Centres, Oxford International Group, Oxford House College.

Bournemouth: Bournemouth, uzun kum plajları ve parklarıyla ünlü yeşil İngiliz sahil kasabasıdır. Tam bir öğrenci şehirdir, ulaşım genellikle otobüsle yapılmaktadır. Londra şehir merkezine sadece 2 saat uzaklıktadır ve ulaşımı kolaydır. İngiltere’nin en fazla güneş alan ve en ılıman iklimine sahip şehirlerinden birisidir. Bournemouth dil okulları: Kaplan International English, Kings Colleges, Beet, Regent, Eurocenters, Sprachcaffe, Anglo-Continental, Capital School of English.

Umut ÜNALAN

Umut ÜNALAN

Yurtdışı Eğitim Danışmanı
T: +90 530 343 60 88@: umut@academix.com.tr

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

İrlanda'da Dil Eğitimi Alırken Çalışmak

Çalışmaya başlamak için öncelikle GNIB kartını almanız gerekiyor.   Devamı

Tarık KURUCU
Tarık KURUCU
Öğrenci
EC English Dublin'de 25 Hafta Genel İngilizce ve Aile Yanı Konaklaması

Bu noktada internetten yaptığım araştırmalarda Academix'in bu kapsamda Türkiye'nin en iyi hizmet veren firmalarından biri olduğunu gördüm.   Devamı

Mehmet Serhat KARA
Mehmet Serhat KARA
Öğrenci
Kanada ILAC Dil Okulu Yorumları

yurt dışı eğitim hakkında soru ve tedirginliğiniz var ise Academix Antalya ofisi ziyaret etmenizi öneriyorum   Devamı

Burhan BOSTAN
Burhan BOSTAN
Öğrenci
PDM Öğrencisinden İtalya'da Oturum İzni Tavsiyeleri

Oturma iznine başvurabilmek için Poste Italiane yani postahaneden kit alınması gerekiyor   Devamı

Dilara ÇAŞKA
Dilara ÇAŞKA
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

EC Young Learners Yaz Okulu Programları

EC Young Learners, tecrübesi ve kalitesi ile Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda ve Malta gibi ülkelerde öğrencilere oldukça çeşitli aktivite imkan...   Devamı

Tugay İBİŞ
Tugay İBİŞ
Danışman
TOLES Sınavı Hakkında

Avukatlar, hukuk öğrencileri ve hukuk çevirmenleri için dünyanın önde gelen İngilizce sınavıdır.   Devamı

Aslıhan ÇALIŞKAN
Aslıhan ÇALIŞKAN
Danışman
Yurtdışında IELTS Hazırlık Eğitimi

Anadili İngilizce olan bir ülkede IELTS hazırlık kursuna katılmak öğrenciyi derslerde yoğun bir şekilde sınava hazırlarken ders dışında da günlük İ...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Portsmouth’ta Dil Okulu ve Yaşam

İngiltere’de Dil Eğitimi almaya karar verdiğimde, Türk oranının az olduğu, fiyatların daha uygun olduğu ve İngiliz kültürünü de yaşayabileceğim bir...   Devamı

Cansu BULGUR
Cansu BULGUR
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler