FLS INTERNATIONAL DİL OKULLARI

Danışman Yorumları


FLS Dil okulları 1986 yılında kurulmuş 30 yılı aşkın süredir yalnızca Amerika’da  egitim veren bir kurumdur. FLS Dil okulları, Amerika’nın en çok tercih edilen lokasyonlarında, bir çoğu anlaşmalı olduğu unversite ya da college içerisinde eğitim sunmaktadır. Ana merkezi Los Angelas’ta, Pasadena’dadır. Ogrenci hizmetini her ofiste en üstün seviyede tutmayı benimsiyorlar.
FLS International, öğrencilere yalnızca dil eğitimi sunmuyor, her seviyeye ve bireyin  ihtiyaçlarına yönelik eğitim programı sunuyor. Suan aktif olarak  eğitim verdiği kampüs ve lokasyonlar : Saint Peters University, Chestnut Hill College, Boston Commons &Fisher College, Citrus College, Saddleback College, Cal State University, Fullerton ( yalnızca junior program ,3 hafta )

Okulun sunduğu tüm programlar:

  •  Tatilde İngilizce,
  •  Genel Ingilizce, Yogun Ingilizce,
  •  Akademik İngilizce eğitimi
  •  Iş ingilizcesi
  •  Sınavlara Hazırlık Programları: TOEFL/IELTS/SAT/GRE/GMAT/TOEIC
  •  UPP ile Üniversite Yerleştirme Hizmeti
  •  Okul lokasyonlarına göre değişen Specialty Tour planları
  •  Kamp programları ,
  •   +30,  +50 yas özel programlar
Saint Peter’s University

St. Peters University, Manhattan’ın iki buçuk km batısında, Jersey City’de yer almaktadır. Ögrenciler toplu taşıma ile kolay bir şekilde 30-45 dk Manhattan’a ulaşabilirler. St Peter Uni. Lisans eğitimin yanı sıra master ve doktora programları da sunan özel bir okuldur. Çok büyük olmamakla birlikte güzel, yeşil bir kampüsü var. Fls öğrencileri kampüste ayrı bir binada değil ana binada yer alan sınıflarda egitim alıyorlar. Bunun en büyük avantajı ders aralarında ya da dersten sonra diğer öğrencilerle vakit geçirme şanslarının olması. Yine aynı binada yemekhane ve kafeteryanın da olması öğrencilerin sosyalleşmesi için diğer avantajlardan biri. İki kat yemekhane ve kafeteryadan oluşuyor. Kampüs içerisinde öğrenci yurtları da mevcut ancak FLS öğrencileri bu yurtlarda kalamıyor, lisans ve master öğrencileri öncelikli yurtlar için, yalnızca dil eğitimi alan öğrencilere aile yanı ayarlanabiliyor. Aileler genelde kampüse yakın, ya yürüme ya da bisiklet mesafesinde oluyor. Türk öğrenci hiç yoktu, international olarak ağırlıklı uzakdogu ülkelerinden öğrenciler vardı. New York’a yakın ve uygun bütçeli eğitim arayan ögreciler için sunulabilir.
Ayrıca lisans ya da master isteyen öğrenciler FLS dil  kursunu  tamamladıktan sonra Saint Peters Universitesinde de eğitime devam edebilirler.

    
    
Chestnut Hill College

Chestnut Hill College,1924 yılında kurulmuş olan özel bir Katolik okuludur.  Philadelphia’ nın kuzeybatısında, (20dk uzaklıkta ) en güzel bölgelerinden biri olan Chesnut Hill bölgesinde yer almaktadır. Yaklaşık 300 dönümlük bir arazi üzerinde yer alan büyük ve büyüleyici bir kampüse sahip. Kampüs içerisinde okul binası da dahil Gotik yapılar hakim. Kampüs içerisinde ve girişinde otobüs durağından şehir merkezine 15-20 dk ulaşılabilir. FLS öğrencileri ana binada international admissionın da bulunduğu ayrı bir katta bulunan sınıflarda egitim alıyor. Yine ana bina içerisinde büyük bir kütüphane, yemek salonu, spor salonu ve bir de minik kilise mevcut.  Her ne kadar dışarıdan büyüleyici, rengarenk bir havası olsa da diğer okulların aksine bu okulda sessizlik ve kasvet hakim. Lisans ve master öğrencileri için eğitim henüz başlamadığından da sessiz sakin olabilir. Konaklama olarak yine kampüs çevresinde bulunan aile yanları ayarlanıyor. Özellikle, tamamen eğitim için ailelerin güvenli bir yer arayışı için ideal olabilir.
    

  
Boston Commons & Fisher College

FLS Boston, sehir merkezinin göbeğinde, sehrin ünlü parkı Boston Commons’ı tepeden gören bir manzaraya sahip. FLS binasının hemen yanında bulunan metro ile öğrenciler iki durak sonra max. 12 dk  Harvard’a gidebilirler. Binanın iki katını kullanıyor FLS, her ki katında da derslikler var. Admissson’ın bulunduğu katta daha cok 10-12 level öğrencileri ders alıyordu. Orada yaklaşık bir yıldır dil eğitimi alan öğrencimle biraz muhabbet etme fırsatım oldu. Tunahan, okulda ondan başka bir Türk daha varmış ama sadece adını duymuş, Türk öğrenci yok denecek kadar az. Egitimden oldukça memnun benim öğrencim, özellikle admissionın hemen yanlarında olması büyük bir avantaj, özellikle dil eğitiminden sonra lisans düşünen öğrencilere birebir danışmanlık sağlıyorlar, her öğrencilerle ayrı ayrı ilgileniyorlar.  Sehir merkezinde olması bir çok restoran, alışveriş merkezine yakın olması öğrenciler için cok büyük bir avantaj. Özellikle ders aralarında ya da ögle aralarında öğrenciler okula yakın yerlerde ya da parkta zaman geçirebiliyorlar.
Parkın sonunda da Fisher College yer alıyor. Fisher College da yine sehir merkezinde bir bina, kampüs içerisinde değil. Yine Boston Commons parkının tam karsısında yer alıyor, öğrenciler isterlerse burda da dil eğitimi alabiliyorlar.
Öğrenciler yıl boyunca FLS International Boston Common Dil Okulu Merkezi’nde Genel İngilizce Programı, Akademik İngilizce Programı, GMAT ve GRE Hazırlık Programları, SAT Hazırlık Programı, TOEFL Hazırlık Programı, Boston Keşif Kampına ve yazları da Yaz Kamplarına katılabilirler. FLS International öğrencilerine Boston Commons merkezinde eğitim gördükleri süre boyunca Aile Yanı konaklama ve Yurt Konaklama seçenekleri sunmaktadır. Yurt FLS in kendi yurdu , ‘International Guest House’ . Fisher College’a 5 dk yürüme mesadefinde. Burada yalnızca FLS öğrencileri kalmıyor, FLS bu yurdu farklı üniversitelerden öğrencilere de sunuyor, genellikle çift kişilik ya da 4 kişilik odaları mevcut. Tek kişilik seçeneği yok, ancak pahalı, bu nedenle paylaşımlı daha avantajlı olur öğrenciler için. Özelikle daha international öğrencilerle aynı ortamda bulunmak isteyen öğrenciler için ideal olur. Aile yanları da oldukça güvenli ve rahat. Benim öğrencim 1 yıldır hala ilk ailesinin yanında kalıyor, oldukça memnun.
  
    

Citrus College

Citrus College, FLSin belki de en güzel lokasyonu diyebilirim, Bostondan sonra. 1915’te kurulan Citrus College, Kaliforniya’nın en köklü okullarından biridir. San Gabriel Daglarını’nın eteklerinde yer alan Citrus College, Los Angeles sehir merkezine max. 30 dk, Pasadena sehir merkezine 15 dk uzaklıkta Glendora ‘da bulunuyor.
Kolej, California sahillerinde, dağlarına ve çöllerine yakın bir alanda yer almaktadır. Popüler yerler arasında Disneyland, Universal Studios, Hollywood ve Beverly Hills bulunmaktadır
Burada dil eğitimi aldıktan sonra Citrus College’da 2 yıl önlisans derecesini tamamlayan öğrenciler UCLA gibi saygın okullara geçiş yapabilmektedirler. FLS öğrencileri kampüste ayrı bir binada eğitim alırken, kampüsün tüm imkanlarından faydalanabilmektedirler. Kampüse 2 dk uzaklıkta olan metro ile ( underground değil, banliyö ) bir çok yere kısa mesafede ulaşabiliyorlar.
Okulda bilgisayar labarotuarı, büyük bir kütüphane, dil labarotuarı,  sanat merkezi, tenis kortları,yüzme havuzu , jimnastik salonu ve kayıt stüdyosu bulunmaktadır.
Konaklama yalnızca aile yanında sunuluyor. Ancak genelde aileler kampüs çevresinde ya da kısa bisiklet mesafesinde yer alıyor. Pasedena sehri, zengin ailelerin yaşadığı, iş merkezlerinin bulunduğ, sakin, huzurlu, oldukça güvenli ve güzel bir yer. Hatta FLS’in ana merkezi de burada yer alıyor.

      

Saddleback College

Saddleback College, 1968’den bu yana South Orange Country’de yüksek öğrenim konusunda ilk tercihlerden biri olmuştur. College, Los Angeles dışında bulunmaktadır ve Amerika'daki en popüler okullardan biridir. 1987 yılından beri hizmet vermektedir. Los Angeles'a bir saatten az, dünyaca ünlü Laguna Beach'e ise sadece 25 dakika uzaklıktadır. Amerika Birleşik Devletleri'nin en güvenli şehri olarak adlandırılan Mission Viejo'da yer almaktadır. Orange County'nin güzel sahillerini ve mükemmel havası, öğrenciler için çok çekici olabilir. Saddeback College kampüsü oldukça büyüktü ancak hava sıcaklığının aşırı olması nedeni ile kampüsü gezme fırsatımız olmadı. FLS öğrencileri ana kampüste değil, kampüs girişinde prefabriklerde (fotoğraflarda da görebilirsiniz) egitm alıyor. Yine de kampüsün tüm imkanlarından faydalanabiliyorlar. FLS öğrencilerine kampüs içerisinde değil, yine aile yanlarında konaklama ayarlanıyor. Sehre uzaklığından ve toplu tasıma yaygın olmadığından buraya gitmek isteyen öğrencilerin daha cok 18  ve 20 yaş üstü olması daha uygun olur.

 

Asiye SOYDEĞER

Asiye SOYDEĞER

Yurtdışı Eğitim Danışmanı
T: +90 552 206 17 00@: asiye@academix.com.tr

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

İtalya, University Of Padua'da Eğitim

Padova Üniversitesi İnsan Hakları bölümüne yüksek lisans için başvurumu yaptım ve 2020 Haziran’da kabul mektubumu almıştım.   Devamı

Elif Bakar
Elif Bakar
Öğrenci
Kanada VanWest College

Merhabalar Sevgili Academix Ailesi, Sizlere Kanada yolculuğumun nasıl başladığı ve sürecin nasıl gittiğini anlatmak istiyorum   Devamı

Türkan Berfin Dişikitli
Türkan Berfin Dişikitli
Öğrenci
Mükemmel İki Yıl İçin İtalya’da Master: Politecnico Di Milano Maceram

2018’de İzmir Yaşar Holding’te çalışırken tamamen tesadüf eseri, bir gideyim ne varmış bir bakayım diyerek gittiğim yurtdışı eğitim fuarında tanışt...   Devamı

Emre Danışan
Emre Danışan
Öğrenci
Ücretsiz Master Danışmanlığı ile İskoçya'da Eğitim

Hayatımın en önemli kararlarından birini verirken küçük bir araştırma yapıp bir eğitim danışmanı ile çalışmaya karar verdim. Böylece Academix aile...   Devamı

Gizem Kılıçarslan
Gizem Kılıçarslan
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Kanada'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Düşük şiddet ve suç oranı, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, güvenliği, eşitlikçi eğitim sistemi ve huzurlu ortamıyla Birleşmiş Milletler tarafınd...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Online Eğitimin Faydaları

Online eğitimler örgün eğitimin aksine zamandan ve mekândan bağımsız olarak öğrencilerin istediği zaman istediği yerde eğitim almasını mümkün kılar.   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler