BİLGİ İSTE İLETİŞİM
UCLA

UCLA

UNIVERSITY OF CALIFORNIA LOS ANGELES (UCLA) SUMMER SESSION

Bu yazı Amerika’nın Los Angeles şehrinde bulunan dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan University of California Los Angeles (UCLA) bünyesinde yaz okulu alarak geçirmek ister misiniz? UCLA Summer Session programı Türk öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye’de kredi olarak saydırabildikleri nadir programlardan biridir. 

UCLA Summer Session programlarına Türkiye'de üniversitede okuyan öğrencilerin yanı sıra, 16 yaş ve üzerindeki lise öğrencileri de katılabilmektedirler. Lise öğrencileri sadece okulun yurtlarında kalabilirken, 18 yaş ve üzerindeki üniversite öğrencileri dilerlerse okulun yurtlarında dilerlerse off-campus öğrenci evlerinde konaklayabilmektedirler.  


2017 yılı UCLA Summes Session tarihlerini aşağıda bulabilirsiniz.
 

  Başlangıç Bitiş Tarihi
Session A 6-week Haziran 26 Ağustos 4
Session A 8-week Haziran 26 Ağustos 18
Session A 10-week Haziran 26 Eylül 1
Session C 6-week Ağustos 7 Eylül 15
     

15 Şubat 2017 tarihi itibariyle International öğrenciler için UCLA Summer Session 2017 başvuruları açılmaktadır.


Son Başvuru Tarihleri:


Session A - 1 Mayıs 2017
Session C - 1 Haziran 2017


Summer Session öğrencilerinin minimum 8 kredi alma zorunluluğu vardır. Alanlara göre seçilebilecek olan derslerin listesine ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

UCLA 2017 Summer Ders Listesi

UCLA Ders Açıklamaları için tıklayınız.

Seçeceğiniz derslere karar vermeden önce mutlaka okulunuzdaki advisor’ınızdan dersleri saydırabileceğinize dair onay almanızı tavsiye ederiz.

Derslerin ücretlerini ve diğer ek ücretleri aşağıda görebilirsiniz.

International Students

2017 Unit Fees

$342 per unit

Registration Fee

$790 for international students

iStart@UCLA

$59

Instructional Enhancement Initiative (IEI) Fees

$61 per summer

Health Insurance

$375

   

* Dersler tamamlandıktan sonra öğrencilerin UCLA'den ömür boyu transkriptlerine erişebilmeleri için $50 Document fee ödemeleri gerekmektedir.   


University of California Los Angeles Türkiye'deki üniversitelere %100 İngilizce eğitim alan öğrencilerden TOEFL/IELTS skoru istenmemektedir. Bu koşulun sağlanamaması durumunda aşağıdaki test skorlarından biri sunulmalıdır. 
  • TOEFL(Test of English as a Foreign Language): minimum score of 550 for the paper-based test; 213 for the computer-based; 79 or for the internet-based test. 

  • IELTS: minimum score of 6.5

  • iTEP: a score of 5.0
     

UCLA Summer Session Konaklama Alternatifleri

UCLA ‘de 2 tür konaklama mevcuttur.

On Campus

On campus konaklamalar üniversite içerisinde olan konaklama türüdür ve bir çok avantajı vardır. Üniversite öğrencilere yüzme havuzu, kütüphane ve dersliklere yürüme mesafesinde konforlu mobilyalı konaklama sunmaktadır.

Off Campus

Off campus konaklamalar üniversite dışında üniversiteden bağımsız konaklamalardır. Bütün daireler kampüse yürüme mesafesindedir.

UCLA 2017 Summer Session kataloguna ulaşmak için tıklayınız
 


UCLA Summer Session programı ile ilgili daha detaylı bilgiler için lütfen tıklayınız
UCLA Summer Session 


UCLA Summer Session programına katılacak olan öğrencilerin mutlaka UCLA Summer Session 2016 Guide'i okumasını tavsiye ediyoruz. Lütfen tıklayınız
 

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık University of California Los Angeles Summer Session programının Türkiye resmi kayıt ofisidir.

 

İlgili Linkler: