BİLGİ İSTE İLETİŞİM
ELS Language Centers

ELS Language CentersGeçen 50 yıl boyunca, ELS dünyanın her bir yöresindeki 175 ülkeden 1 100 000’dan fazla öğrencinin İngilizce öğrenmesine yardım etmiştir. ABD ve Kanada’daki 60’ten fazla merkeziyle (50’den fazlası üniversite kampüslerindedir), ELS öğrencilere yoğun İngilizce programları ve üniversite yerleştirme yardımından yöneticiler için ticarî programlara ve tatilde öğrenim opsiyonlarına kadar çeşitli seçenekler sağlar.

ELS, onlarca yıllık deneyimiyle, öğrencilerin İngilizcede uzmanlaşmasına yardım etmek üzere kendi benzersiz müfredat, ders kitapları ve markalı dil öğrenme yazılımını geliştirmiştir. ELS, kanıtlanmış öğretim yöntemleri, yüksek nitelikli öğretmenleri ve 12 düzeyde öğretim sunan dikkatle tasarlanmış müfredatıyla akademik başarı sağlar.

Merkezi New Jersey eyaletinin Princeton şehrinde olan ELS, ABD ve Kanada’daki üniversitelere, yüksek okullara ve lisansüstü programlara en çok sayıda yabancı öğrenci getiren kuruluştur. ABD ve Kanada’daki 600’den fazla üniversite, giriş için gereken İngilizce dil yeterliliğinin kanıtı olarak ELS Düzey 112’yi kabul etmektedir. ELS mezunları, kariyerlerine devam ederek kendi ülkelerinde başarılı eğitmenler, iş adamları, iş kadınları ve devlet liderleri olmaktadır. Ancak, ELS’in başarısının en büyük göstergesi, kendi çocuklarının eğitiminde her yıl ELS’e güvenen eski mezunlarımızdır.


BİRÇOĞU ÜNİVERSİTE KAMPÜSLERİNDE; Kapsamlı Üniversite Yerleştirme Hizmeti, Yoğun İngilizce, Yarı-Yoğun İngilizce, Hızlı Kur, American Explorer, TOEFL iBT’ye Tam Hazırlık Programı, GRE için Hazırlık Programı, GMAT için Hazırlık Programı, İş İngilizcesi, Yöneticiler için İngilizce, Süper Yoğun İngilizce, Gençlik Programları, Staj Deneyimi...

ELS Language Centers ile ilgili kapsamlı bilgiler içeren 2015 yılı broşürünü incelemek için tıklayınız

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce Programları;
Yoğun İngilizce
Yarı-Yoğun İngilizce
Hızlı Kur
TOEFL iBT’ye Tam Hazırlık Programı
ELS Sınav Hazırlık Programları (GRE ve GMAT)
Tatil Eğitim Programları
Yöneticiler İçin İngilizce Programları
Çocuklar ve Gençler için Yaz Okulu Programları

Üniversiteyi Hedefleyen Öğrenciler İçin Programlar;

Üniversiteye Giriş Hakkı Kazanma Yolları
Üniversite Yerleştirme Servisi
Akademik Yıl
Üniversite Eğitim Seçenekleri
Üniversiteye giriş için üç yol:

Yalnızca ELS size Amerikan ve Kanada üniversiteleri ve yüksekokullarına girebilmeniz için gereken İngilizce yeterliliklerini tamamlamanız için 3 kesin yol sunar. ELS Üniversite Yerleştirme Servisi sizin için en uygun okulu bulmaktadır.

1. ELS Yoğun Programı tamamlamak (550’den fazla ELS İşbirliği Ağı üyesi hazırlanmış bir ELS seviyesinin tamamlanmasını İngilizce yeterliliği olarak kabul etmektedir).
2. Herhangi bir ELS merkezinde resmi TOEFL iBT sınavına girmek
3. Birçok ELS IELTS sınav merkezimizden birinde IELTS sınavına girmek.

BECERİ GELİŞTİRME DERSLERİ

Beceri Geliştirme Dersleri, temel gereksinimleri tamamlayan Yoğun İngilizce Programı öğrencileri içindir. Ders seçenekleri merkezden merkeze değişse de, tüm ELS Merkezleri, çeşitli ilgi alanları, yetenekler ve hedeflere hitap eden Beceri Geliştirme Dersleri sunmaktadır:

Başlangıç Seviyesi Öğrencileri için: Konuşma, Kelime Bilgisi ve Dinlediğini Anlama

Orta Seviye Öğrencileri için: Amerikan Deyimleri, Cümle Bilgisi, Amerikan Kültürü ve Amerikan Filmleri

İleri ve Uzmanlık Seviyesi Öğrencileri için: Güncel Olaylar, Araştırma Becerileri, Topluluk Önünde Konuşma, Tartışma, İleri Dilbilgisi ve TOEFL Sınavına Hazırlık

*Tüm ELS merkezleri yetkili TOEFL IBT sınav merkezleridir.

AKADEMİK PROGRAMLAR

YOĞUN İNGİLİZCE PROGRAMI

Eğitim programlarımızdan en popüleri olan ELS Yoğun İngilizce Programı İngilizce becerilerinizi önemli ölçüde geliştirmenize, daha akıcı konuşmanıza ve ABD’deki üniversite eğitiminize hazırlanmanıza yardımcı olacak. 550’den fazla üniversite, yüksekokul ve kariyer okulu, ELS’de tamamlanan İleri Seviyeyi okula kabul için gereken İngilizce yeterliliği olarak kabul etmektedir.

Yoğun Program, üniversiteyi hedefleyen öğrenciler, eğitim için kısıtlı süresi olan profesyoneller ve İngilizceyi çabuk öğrenmek isteyen öğrenciler için uygundur.

Amerikan üniversitelerinde öğrenimlerine devam etmeyi düşünen öğrenciler için akademik danışmanlık programa dâhildir.

Uzmanlık Seviyesine erişen Yoğun İngilizce öğrencileri Amerikan üniversitelerine uygun araştırma ve yazma tekniklerini öğreten bir eğitim alacaklardır.

Seviye: 101’den 112’ye (Başlangıçtan Uzmanlığa)

Haftalık ders sayısı: 30 (her biri 50 dakika)

Her seviye için hafta sayısı: 4 hafta

YARI-YOĞUN İNGİLİZCE PROGRAMI

ELS Yarı-Yoğun Programı, İngilizce öğrenirken ve ayrıca şehirleri ve turistik bölgeleri gezmek için zamanlarının olmasını isteyen öğrenciler için idealdir. Öğrenciler sabahları derslerine girer, öğleden sonralarını gezmek ve gelişen İngilizcelerini kullanmak için değerlendirirler.

Seviye: 101’den 112’ye (Başlangıçtan Uzmanlığa)

Haftalık ders sayısı: 20 (her biri 50 dakika)

Her seviye için hafta sayısı: 4 hafta

HIZLI KUR PROGRAMI

Rekor sürede üniversite kaydına hak kazanın Hızlı Kur, İngilizcede kısa sürede ilerleyerek özel amaçlarına zaman kaybetmeden ulaşmak isteyenler için hızlandırılmış eğitim programıdır.

Yoğunluğu sebebiyle Hızlı Kur, Orta seviyeden İleri seviyeye kadar olan öğrenciler için tasarlanmıştır. Başlangıç seviyesi İngilizce bilgisine sahip öğrencilerin Hızlı Kur Programına katılmaları için öncelikle temel seriyi (seviye 101-103) tamamlamaları gerekir.

Hızlı Kur, ABD’de 2 veya 4 yıllık üniversiteye girmek isteyen Orta seviye öğrencilerine uygundur. 550’den fazla üniversite, yüksekokul ve kariyer okulu, ELS’de tamamlanan İleri Seviyeyi okula kabul için gereken İngilizce yeterliliği olarak kabul etmektedir. Amerikan üniversitelerinde öğrenimlerine devam etmeyi düşünen öğrenciler için akademik danışmanlık program ücretine dahildir.

Öğrencinin Avantajları:

Eğitim sürecinde %25 oranında zaman tasarrufu – her seviye 4 haftada tamamlanır. 
Kursları bitirme süresi daha hızlı olduğu için konaklama ve yaşam giderlerinde %25 tasarruf
Yıl boyunca daha sık programa başlama tarihleri
Daha az sınıf mevcudu – daha fazla dikkat
Seviye: 104’ten 112’ye (Orta Seviyeden Uzmanlığa)
Haftalık ders sayısı: 40 (her biri 50 dakika)
Her seviye için hafta sayısı: 3 hafta

TOEFL iBT’ye TAM HAZIRLIK Programı

ABD’de kampüs bazlı İngilizce eğitiminde lider olan ELS Dil Merkezleri, artık 3 dönemlik TOEFL® iBT’ye Tam Hazırlık Programı sunuyor. Öğrenciler birleştirilmiş okuma ve dinleme becerilerini uygulayacak, yazma ve konuşma becerilerini geliştirecek, aynı zamanda da TOEFL iBT‘de gereken puanı almalarını sağlayacak olan test tekniği stratejilerini öğrenecekler. Haftada 30 derslik yoğun TOEFL hazırlık çalışmalarıyla, TOEFL sınavı için 12 haftalık bir hazırlık kursu

TOEFL iBT‘yi hazırlayan ETS tarafından yetiştirilmiş ve lisans verilmiş uzman öğretmenler Kurs sonunda tanıdık bir yerde, ELS merkezinde sizin için ayrılmış bir TOEFL iBT sınavı koltuğu TOEFL ve üniversite eğitiminde başarılı olmak için gereken tüm İngilizce becerilerini kapsayan bir akademik eğitim programdır.

Önemli Not: 8 ve 4 haftalık programlar da tüm merkezlerde mevcuttur ancak resmi sınav için ayrılmış bir koltuk içermez.

Gereken en düşük seviye (İleri orta seviye) 

ELS Dil Okullarının Fiyat Listesine ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

Fiyat Listesi 2017
Broşür 2017
Fiyat Listesi 2018

Lokasyon: Toronto, Vancouver
 
ELS Language Centers dil okulunun Türkiye yetkili temsilcisi ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık öğrencilere program ve konaklama çeşitleri, başvuru işlemleri, vize ve uçak bileti vs… konularında ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Lütfen okulla ilgili detaylı bilgi ve başvurular için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız 

İletişime geçmek için tıklayınız 

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık 

İlgili Linkler: