BİLGİ İSTE İLETİŞİM
CLLC

CLLC

Kanada’nın birbirinden güzel 3 farklı şehrinde, 4 farklı kampüsü bulunan CLLC; eğitim merkezlerini seçerken, uluslararası öğrencilere İngilizce dilini ve Kanada kültürünü yoğun bir şekilde yaşayabilecekleri en ideal eğitim ortamını sunmayı hedeflemiştir. Bu şehirlerden ilki; dünyanın en meşhur şehirlerinden biri olan, eğlence ve finans merkezi Toronto; ikincisi güvenilir, misafirperver bir öğrenci şehri olan Halifax; üçüncüsü ise Kanada’nın başkenti , eğlence, kültür ve sanatın merkezi Ottawa’dır.

CLLC ; dünya standartlarındaki üstün kaliteli eğitimi, öğrencilerin kendilerini evlerinde hissedecekleri sıcak bir okul ortamında sunmayı başaran ,Kanada’nın en iyi İngilizce dil eğitim merkezlerinden biridir.

Halifax Ticaret Odası tarafından “Gold Business Award”a layık görülerek Halifax’ın en iyi okulu, Ernst & Young kurumu tarafından en iyi ilk 20 Atlantik şirketinden biri seçilen CLLC; sunduğu üstün kalitedeki eğitim olanakları, Kanada’nın seçkin üniversitelerine sınavsız geçiş imkanı sunan hazırlık programları ile öğrencilerin beklentilerinin bile ötesine geçmeyi başarmıştır. Eğer siz de İngilizceyi yaşayarak öğrenmek ve unutulmayacak bir deneyim yaşamak istiyorsanız, CLLC hedeflerinize ulaşmanız için en doğru yoldur.

Sunulmakta Olan Programlar:

Genel İngilizce: CLLC’nin esnek ve öğrenci merkezli Genel İngilizce Programı öğrencilere, her hafta 26 saatlik eğitim imkânı sunar . Bu program, öğrencilerin bireysel öğrenme hızına uygun olarak her hafta programa başlama, haftalık seviye atlama ve mezuniyet olanağı ile esnek kurs programı seçeneği sunmaktadır .

Final 45: CLLC’nin tescilli programı olan Final 45, öğrencilere kendi öğrenme süreçlerini belirleme fırsatı vermek için tasarlanmıştır . Öğrenciler, bireyselleştirilmiş eğitim planlarını kendi akademik ihtiyaçları ve ilgi alanlarına uygun olarak düzenleme fırsatına sahiptirler. Her Final 45 konu başlığı iki hafta sürmektedir, bu nedenle her öğrenci eğitim süresi boyunca, pek çok farklı konuda İngilizcesini geliştirme şansı elde eder . Öğrenciler ister eksiklik duydukları bir alanda ( okuma, yazma, konuşma, dinleme vb), isterlerse de ilgi duydukları bir alanda ( işletme, edebiyat, futbol, fotoğrafçılık, film yapımı vb) ücretsiz seçmeli derslerimize katılabilir, İngilizce kelime haznelerini çok farklı alanlarda geliştirme fırsatı elde ederler.

Gençler İçin Yaz Okulu: CLLC Yaz Okulu Programı, İngilizcesini ilerletirken, dünyanın farklı ülkelerinden yeni arkadaşlar edinmek; farklı yerler, kültürler keşfetmek ve unutulmaz bir yaz tatili geçirmek isteyen 15-18 yaş arasındaki öğrenciler için hazırlanmıştır . Öğrenciler Kanada’nın en heyecan verici 3 şehrinden birini seçebilir: Halifax, Ottawa ve Toronto. Her şehir , yaz ve kış tatilleri boyunca öğrencilere unutulmaz bir macera ve sosyal aktivite olanağını, güvenilir ve kaliteli eğitim ile birlikte sunmaktadır.

IELTS Sınav Hazırlık Programı: Başarısı her yıl sınava giren yüzlerce öğrencimiz tarafından kanıtlanmış olan IELTS Sınav Hazırlık Programı, öğrencileri sınav hedeflerini aşmak için gereken beceri, test tekniği ve akademik bilgi ile donatmak üzere dizayn edilmiştir . Deneyimli öğretmenlerimiz, öğrencilerin IELTS test yapısına hazırlıklı olması ve IELTS sınavı modülleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olması üzerine odaklanarak başarı oranlarını katlamaktadır.

Genel Sınav Hazırlık Programı (Standardized English Exam Skills - SEES) : Bu program, IEL TS / TOEFL / Cambridge Sınavları gibi birçok farklı sınava genel olarak hazırlanmak için gerekli temel bilgileri içermektedir.

İş İngilizcesi Programı: Bu programda, öğrencilerin iş dünyasına alışması ve iş hayatında kullanacakları yazılı ve sözlü İngilizceye sahip olmaları amacı ile gerçek iş dünyasıyla direkt bağlantılı örnek vaka çalışmaları yapılmaktadır . Bu programa katılan öğrencilere, global dünyanın rekabetçi piyasasında öne çıkabilmeleri için gerekli İngilizce temeli verilmektedir. Bu program sadece Halifax merkezimizde sunulmaktadır.

Üniversite Hazırlık Programı( University Pathway Program -UPP) : Bu program, öğrencilerin Kanada’daki üniversite hayatına en iyi şekilde hazırlanmalarını hedeflemektedir. Öğrencilere İngilizcelerini akademik anlamda ilerletme olanağı sunarken; üniversite eğitimleri süresince ihtiyaç duyacakları; zaman yönetimi, akademik sunum hazırlama ve makale yazma, araştırma yapma, sınavlara hazırlık ve not alma gibi temel dersleri de içermektedir . CLLC kampüslerinden herhangi birinde UPP programını tamamlayan öğrenciler , TOEFL veya IELTS sınavına gerek olmadan direkt anlaşmalı üniversite veya kolejlerimizden birinde  akademik eğitimlerine devam etme şansına sahiptirler . Anlaşmalı üniversitelerimizin listesi için lütfen acentanızla iletişime geçiniz.Konaklama: Aile Yanı, Ev Arkadaşı Programı, Üniversite Kampüs Yurtları.

Lokasyonlar: Halifax, Toronto, Ottawa.

Fiyat Listesi 2018


CLLC dil okulunun Türkiye yetkili temsilcisi ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık öğrencilere program ve konaklama çeşitleri, başvuru işlemleri, vize ve uçak bileti vs… konularında ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Lütfen okulla ilgili detaylı bilgi ve başvurular için bizimle iletişime geçiniz. 

Bilgi İstek Formu için tıklayınız 

İletişime geçmek için tıklayınız 

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

İlgili Linkler: