BİLGİ İSTE İLETİŞİM
Güney Afrika

Güney Afrika'da Dil Okulu

Güney Afrika'da Dil Eğitimi:

Ilıman iklimiyle hem dil öğrenmek hem de daha önce hiç yaşamadığı deneyimleri yaşamak isteyenler için en doğru adres Güney Afrika’dır. İngiltere’nin en eski sömürgelerinden biri olan Güney Afrika günümüzde bu sürecin izlerini özellikle eğitim alanında avantaja dönüştürüyor. Güney Afrika’da dil okulları genellikle İngiliz dil okullarının şubesi olarak faaliyet gösteriyorlar ve eğitim içerikleri ve kadroları İngilitere’deki merkezlerce şekillendiriliyor. Bu nedenle alacak olduğunuz eğitimin içerik ve kalitesi konusunda endişelenmenize gerek yok.

En çok tercih edilen şehirleri; Güney Afrika’da başkent Cape Town ve Juannessburg dil okullarının bulunduğu ve öğrencilerin dil eğitimi almak için tercih ettikleri iki önemli merkezdir.

En çok tercih edilen programlar; Tatilde İngilizce, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Pratik İngilizcesi, Bire-bir İngilizce, IELTS ve Cambridge sınav hazırlık gibi programlardır.

Türkiye temsilciliğini yaptığımız okulların listesi :

1. Cape Town

2. Johannesburg

Güney Afrika'da dil okulları:

Güney Afrika öğrenci olmak için en heyecan verici yerlerden birisidir. Burası dünyanın en acil problemlerine, derin araştırmalara dayanan ileri teknoloji çözümlerin geliştirildiği, değişimin doruğundaki bir ülkedir. Güney Afrika’ da ki kurslar sadece bir Eğitim kurumu gibi hizmet vermezler. Ülkenin turistik rağbeti dikkate alınarak, öğrencilere derslerin yanı sıra turistik hizmetlerde vererek eğitim ile turizmi bir arada götürürler. Dersler her zaman klasik şekilde sınıflarda işlenmez. Ülkenin günlük güneşlik güzellikleri göz önüne alarak eğitimlerini dış aktivitelerle klasik eğitim anlayışının dışında vermekte ve bu aktivite içerikli eğitimlerle konuşma pratiğini en üst düzeye çıkartmaktadırlar. Böylece almış olduğunuz eğitimi en keyifli hale getirecek ve hedeflenen dil seviyesine farkında olmadan varacaksınız.

Güney Afrika'da Dil Eğitimi Almanın Avantajları:

Diğer ülkelerden farklı olarak Güney Afrika sunmuş olduğu doğal çevre koşulları ile öğrencilere bambaşka bir deneyim imkanı sunuyor. Doğal yaşamın tadını çıkarmak, rafting, deve yarışları, golf turnuvaları, paraşüte binmek, köpek balıklarıyla yüzmek gibi sıra dışı ve eğlenceli bir çok etkinliği yapma şansınız vardır. Özellikle İngiltere ve Amerika gibi ülkelerle kıyaslarsak kesinlikle ekonomik bir eğitim seçeneğidir.

Güney Afrika'da Sağlık ve Çalışma:

Öğrenciler Güney Afrika'ya gitmeden önce sağlık sigortası yaptırmaları zorunludur ve rutin aşıları yaptırmaları tavsiye edilir. Dil eğitimi alan öğrencilerin haftada 20 saat part-time çalışma izni bulunmaktadır. Öğrenciler böylece eğitimin bir parçası olarak gerçek yaşamda pratik yapma şansı yakalayacak ve diğer yandan cep harçlıklarını çıkarabileceklerdir.

Güney Afrika'da Konaklama Alternatifleri:

Tüm okullarda konaklama imkanı olarak; aile yanı, öğrenci yurdu, otel ve kiralık daire tercihlerinden birkaçı veya tümü bulunmaktadır. Okullar sundukları konaklama imkanlarında oldukça titiz davranmakta ve öğrenci memnuniyeti için çalışmaktadır. Konaklama için yönlendirilen aileler özenle seçilmekte ve denetlenmektedir.

Adım Adım Güney Afrika'da Dil Eğitimi:

Kişisel bilgilerinizi, gitmek istediğiniz ülke-program tercihlerinizi, dil seviyenizi, eğitim durumunuzu ve iş deneyiminizi soran Academix formunu doldurmanızla yurtdışında eğitim için önemli DEVAMI...

Kayıt için Gerekli Belgeler:

Okulların başvuru ücretleri (Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir. Okullara göre başvuru ücretlerini danışmalarınızdan görüşme esnasında öğrenebilirsiniz).
Okulların başvuru formları (Bu formları danışmanlarınız ile birlikte veya onların direktifleri doğrultusunda doldurabilirsiniz).
Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fortokobileri.
Banka mektubu. (Bu mektubu Academix ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz).
Sponsor teminat mektubu. (Bu mektubu Academix ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz)


İlgili Linkler:
Academix
Hakkında
Dilek & Öneri
Formu
Bizimle
Çalışmak
İster misiniz?
Şubemiz
Olmak
İster misiniz?
Cape Town'da Dil Eğitimi Sizi BekliyorGüney Afrika’nın en güneyindeki, aynı kıtaya ait 3 başketten biri (yasal başkent) Cape Town; (Pretor... Devamı >>
Yurtdışında Dil Eğitimi – Aile Yanında KonaklamaYurtdışında eğitime giderken ne tip bir konaklama alınacağı konusunda hep bir soru işareti vardır. A... Devamı >>