BİLGİ İSTE İLETİŞİM
Avustralya

Avustralya'da Dil Okulu

Avustralya'da Dil Eğitimi : 

Avustralya altı eyalet ve iki büyük bölgeden oluşan, dünyanın en geniş yüzölçümüne sahip 6. ülkesidir. Sadece 21 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Çok geniş parkları, tertemiz havası, geniş karayolları, tıkanmak bilmeyen trafiği, bahçeli müstakil evleri, yok denecek kadar az suç oranıyla Avustralya dünya üzerindeki yaşamak için en ideal yerlerden biridir... 

Avustralya Hakkında çok detaylı bilgilere ulaşmak için tıklayınız

İngiltere ve Amerika ile kıyaslandığında Avustralya’da dil eğitimi maliyeti oldukça makul kabul edilebilir. Bunun en büyük sebebi Avustralya dolarının değeri ve Avustralya’nın Türk öğrencilere verdiği yasal çalışma iznidir.Yasal çalışma izni haftalık 20, aylık 80 saattir. Aylık kazanacağınız para ile kira, cep harçlığı (bir öğrencinin aylık ortalama harcaması 1000 AU$) gibi harcamalar karşılanabilir. Bu avantajlar göz önüne alındığında maliyet açısından Avustralya oldukça avantajlıdır.

Avustralya'daki en iyi dil okullarından beklentilerinize ve bütçenize en uygun
 dil okulu fiyat tekliflerini almak için hemen formumuzu doldurun. Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak öğrencilerimize ''En İyi Fiyat Garantisi'' sunmaktayız!

Türkiye temsilciliğini yaptığımız Avustralya dil okulların listesi :

1.        BRISBANE

 2.       BYRON BAY

 3.       CAIRNS

 4.       MELBOURNE

 5.       NOOSA

 6.       PERTH

 7.       SYDNEY

8. GOLD COAST

9. ADELAİDE

10. BONDI
11.DARWIN
12.MANLY


Avustralya'da Dil Eğitimi: 

Geleneksel akademik öğrenim ve araştırma alanlarından, dil eğitim programlarına kadar çok geniş bir alandan seçim yapabilirsiniz. Uluslararası düzeyde tanınan eğitim ve meslek edinme kursları ile Avustralya eğitim sistemi dünyanın en iyileri arasında yer almaktadır. Bu kaliteli eğitime ek olarak, öğrencilerin Avustralya’da yaşama deneyimleri ve bu deneyimlerden elde ettikleri kazanımlar, dünyanın neresinde olursa olsun işverenlere verilecek özgeçmişle ilgili belgede de yer alacak ve iş hayatında önemli bir etkisi olacaktır.

Avustralya'da Sağlık ve Çalışma:

Avustralya'ya gelmeden önce öğrencilerin sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir. Öğrenciler dil eğitimi alırken haftada 20 saat part-time çalışma iznine sahiptir. Avustralya'da hizmet sektörü olarak saatlik ücretler oldukça yüksektir. Öğrenciler çalışmak istedikleri takdirde dil pratiği için de imkan bulmuş olmaktadırlar.

Avustralya’da Konaklama:

Tüm okullarda konaklama imkanları olarak; aile yanı, öğrenci yurdu, otel ve kiralık daire tercihlerinden birkaçı veya tümü bulunmaktadır. Okullar sundukları konaklama imkanlarında oldukça titiz davranmakta ve öğrenci memnuniyeti için çalışmaktadır. Konaklama için yönlendirilen aileler özenle seçilmekte ve denetlenmektedir. 

Avustralya’da mutfak kültürü:

Avustralya çok kültürlü bir ülke olduğu için her türlü yiyecek ve içecek bulunabilir. Avustralya deniz ürünleri, tropik meyveleri, sığır ve koyun etleri ile süt ürünleri oldukça ünlü ve kalitelidir. Dışarıda yemek için cafeler, fast-food restaurantları da bulunmaktadır.

Avustralya’da iklim :

Türkiye'de kış iken Avustralya’da yaz mevsimi hakimdir. Çöl kısmının bulunduğu batı taraflara yağış az düşer. Kuzeyde ülkenin üçte birini teşkil eden bölgede tropikal iklim hüküm sürer. Kıtanın doğu kenarında nemli ve tropikal bir iklim görülür. Avustralya'nın güney-batı köşelerinde Akdeniz iklimi hakimdir. Buralarda yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise yağışlı ve ılımandır.

En önemli şehirler: Sydney, Melbourne, Canberra, Perth.


Adım Adım Avustralya'da Dil Eğitimi:

Kişisel bilgilerinizi, gitmek istediğiniz ülke-program tercihlerinizi, dil seviyenizi, eğitim durumunuzu ve iş deneyiminizi soran Academix formunu doldurmanızla yurtdışında eğitim için önemli DEVAMI... 
 

Avustralya Vizesi Hakkında:

Avustralya vizesi işlem olarak biraz uzun sürse de doğru bir danışmanlıkla beraber rahatlıkla alınabilmektedir. Avustralya Vize Bilgileri...
 

Kayıt için Gerekli Belgeler:

Okulların başvuru ücretleri (Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir. Okullara göre başvuru ücretlerini danışmalarınızdan görüşme esnasında öğrenebilirsiniz).
Okulların başvuru formları (Bu formları danışmanlarınız ile birlikte veya onların direktifleri doğrultusunda doldurabilirsiniz).
Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fortokobileri.
Banka mektubu. (Bu mektubu Academix ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz).
Sponsor teminat mektubu. (Bu mektubu Academix ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz)

İlgili Linkler: