BİLGİ İSTE İLETİŞİM
UCSD

UCSD


UC San Diego Extension International Programs, UC San Diego’nun mükemmel kampüsü içinde yer almaktadır. UC bünyesinde en güçlü okullardan biri olmakla birlikte Pasifik Okyanus’una sadece 5 km uzaklıkta bulunan lokasyonuyla öne çıkmaktadır.
California’nın güneybatısında yer alan San Diego, mükemmel havası, güvenli bir şehir olması, doğal güzellikleri, turistik alanları ve iş çevresiyle Amerika’nın en güzel şehri olarak adlandırılmaktadır. San Diego, 100 kilometrenin üzerindeki sahillere ve 2000 metre yükseklikteki dağlara ve Amerika’daki şehirler arasında yıl boyunca en iyi iklime sahiptir.San Diego’nun ortalama sıcaklığı 21° Celsius olmakla birlikte kışlar ılıman yazlar ise sıcak geçmektedir.

The University of California, San Diego Extension, profesyonel eğitim ve UCSD’nin uluslararası öğrenciler için sağladığı imkanlar sunmaktadır. Üniversite bünyesinde deneyimli okutmanlar tarafından sunulan UC San Diego Extension dersleri en gelişmiş bilgi ve eğitim methodları ile verilmektedir. Öğrenciler hızlı bir şekilde hemen uygulanabilir bilgiden, profesyonel ve akademik ağlardan faydalanabilmektedir ve Amerikan kültürüne daha yakından tanıyabilmektedir.

UCSD Extension tarafından sunulan dil programları şunlardır;

10 Haftalık Programlar:
Communication and Culture
Intensive Communication and Culture
Intensive Academic
Intensive Business Fundamentals
Intensive Business
Intensive TOEFL
Intensive Legal English
Intensive Pre-University
University Preparation Academy

4 Haftalık Programlar:
Conversation
Conversation and Fluency
Academic
Business
Medical

10 Haftalık Programların Detayları:

• Communication and Culture

Bu program, İngilizce’yi akıcı bir şekilde konuşmayı geliştirmek, gündelik Amerikan İngilizcesi ile konuşmak ve konuşulanları anlamak ve Amerikan kültürü ile ilgili bilgilerini artırmak amacıyla ilgilenen öğrenciler içindir. Bütün İngilizce yeterlilik düzeylerindeki öğrenciler bu programı alabilir.

• Intensive Communication and Culture

• Intensive Academic

Bu program, Amerika’daki üniversitelere girmek isteyen öğrenciler ve kariyerleri için yazma yeteneklerini geliştirmek isteyen profesyoneller içindir. Bu programda İngilizce’yi akıcı hale getirme ve akademik yetenekleri geliştirme üzerine odaklanılmaktadır. Bütün İngilizce yeterlilik düzeylerindeki öğrenciler bu programı alabilir. İngilizce seviyesi daha yüksek olan öğrenciler daha fazla seçmeli dersler alabilmektedir.

• Intensive Business Fundamentals

Bu program, profesyoneller ve iş yerinde İngilizce yeteneklerini geliştirmek isteyen öğrenciler için düzenlenmiştir. Program, İngilizce’nin temelini ve ayrıca iş alanında pazarlama ve finans gibi özelleştirilmiş dersleri içermektedir. İleri seviyede İngilizcesi olan öğrenciler bu dersleri alabilmektedir.

• Intensive Business
• Intensive TOEFL


• Intensive Legal English

Bu program, ileri seviyede İngilizcesi olan minimumda 4-6 ay hukuk alanında iş tecrübesi olan ve hem İngilizce’sini geliştirmek hem de Amerika’daki hukuk sistemini öğrenmek isteyen öğrenciler içindir.

• University Preparation Academy

Bu program, Amerika’da çok iyi üniversitelere girmek isteyen öğrencileri lisans ya da yüksek lisans programlarına hazırlamak amacıyla hazırlanmıştır.

• Intensive Pre-University
• UC San Diego bünyesinde en az 10 haftalık İngilizce dil programını ileri seviyede tamamlamış, kendi üniversitelerinde üstün performans gösteren, bütün derslerini yüksek notlarla tamamlamış öğrenciler bu programa kabul için değerlendirilmektedir.

4 haftalık Programların Detayları:


• Conversation

Bu program, konuşma odaklı bir program olup İngilizce’yi akıcı bir şekilde konuşmak ve konuşma becerilerini geliştirmek için düzenlenmiştir.

• Conversation and Fluency
• Two-week Academic English

• Academic
Bu program, bütün dil yeteneklerinde hem akıcılık hem doğruluk üzerine odaklanmak isteyen ciddi akademik öğrenciler içindir. Gramer, okuma ve yazma üzerine zaman ayırılmaktadır ve orta ve ileri seviyedeki öğrenciler bu programa katılabilmektedir.

• Business
Bu program, İngilizce’yi iş içeriği odaklı geliştirmek isteyen öğrenciler içindir ve orta ve ileri seviyedeki öğrenciler bu programa katılabilmektedir.

• Medical
Bu yoğun program, bir hastane veya klinik ortamda tıbbi kelime ve deyimleri kullanarak İngilizce iletişim yeteneğini geliştirme üzerine kurulmuştur.Anatomi / fizyoloji bilgisi gereklidir. İngilizce yeterlilik düzeyi yüksek-orta ve ileri düzeyde olanlar bu programı alabilir.

Program Fiyat Listesi ve Tarihleri:
Bütün programların tarihleri ve fiyat bilgilerine ulaşmak için linke tıklayınız. 


Konaklama Seçenekleri:

UCSD, dört farklı konaklama seçeneği sunmaktadır.

  • Kampüs içi konaklama
  • Aile yanı konaklama
  • Kampüs dışı oteller
  • Kampüs dışı apartmanlar

Fiyat Listesi 2018

University of California San Diego dil okulunun Türkiye yetkili temsilcisi ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık öğrencilere program ve konaklama çeşitleri, başvuru işlemleri, vize ve uçak bileti vs… konularında ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Lütfen okulla ilgili detaylı bilgi ve başvurular için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız 

İletişime geçmek için tıklayınız 

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık  

İlgili Linkler: