BİLGİ İSTE İLETİŞİM
Royal Roads University

Royal Roads University

Kanada'nın en güzel bölgelerinden biri olan Victoria'da bulunan Royal Roads Üniversitesi, mükemmellik konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. 2015'te, 75 yıllık liderlik ve öğrenmeyi deneyimini kutlayan okul - 55 yıl askeri bir kolej ve 20 yıl da kamuya açık bir araştırma üniversitesi olarak öğrencilerine başarılı bir şekilde eğitim vermiştir. Royal Roads University kampüsü, yürüyüş, doğa yürüyüşü ve bisiklet parkurları, batı sahili flora ve faunasının muhteşem örneklerini, görkemli Olimpiyat dağ sıraları ile Juan de Fuca Boğazı'nın muhteşem manzaralarını bulabileceğiniz 260 hektar yemyeşil park alanının üzerine yayılmaktadır. 

Royal Roads University International öğrenci broşürü için lütfen tıklayınız.

Royal Roads University Lisans Programları

Royal Roads University'nin lisans programlarına uluslararası öğrenciler, 1. yada 3. yıldan giriş yapabilmektedirler. Lisans programlarının 1. ve 2. yılları sadece uluslararası öğrencilere sunulmaktadır. 3. yıldan giriş yapabilmek için öğrenciler kendi ülkelerinde bir lisans programını 60 kredilik tamamlamaları ve dil gereksinimini karşılayabilmeleri gerekmektedir. 

Sunulan Lisans Programları: 

Business and Management:
  • Bachelor of Business Administration in Sustainability and International Business (BBA)
  • Bachelor of Commerce in Entrepreneurial Management (BCom)
Tourism and Hospitality:
  • Bachelor of Arts in Global Tourism Management (BAGTM)
  • Bachelor of Arts in International Hotel Management (BAIHM)
Communications:
  • Bachelor of Arts in Professional Communication (BAPC)
Environmental Studies:
  • Bachelor of Science in Environmental Science (BScES)
Justice Studies:
  • Bachelor of Arts in Justice Studies (BAJS)

Royal Roads University'nin lisans programlarına giriş için not ortalaması olarak 3.00/4.33 (B) istenmektedir. Bu Türk eğitim sisteminde yaklaşık olarak 70/100'e denk gelmektedir.

Öğrencinin İngilizce seviyesine göre üniversitenin 1. yılı 8 ila 18 ay arasında sürebilmektedir.  Aşağıda sahip olunan İngilizce seviyesine göre okunması gereken süre ve başlangıç tarihleri aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. 


 2+2 Transfer Modeli

Başka bir üniversiteden veya kolejden 2 yıllık krediyi tamamlamış olan öğrenciler, Royal Roads University'de aşağıdaki lisans derecelerinin 3. yılına doğrudan giriş başvurusunda bulunabilirler. Yeterli düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmayan öğrenciler 1 yada 2 semester boyunca hazırlık sınıfı okuyarak eğitimlerine başlayabilirler. 

Aşağıda sahip olunan İngilizce seviyesine göre okunması gereken süre ve başlangıç tarihleri aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. 
Royal Roads University Yüksek Lisans Programları

Royal Roads University, profesyonel kariyerini daha üst seviyeye çıkarmak isteyen iddialı öğrencilere yönelik bir dizi lisansüstü program sunmaktadır.
  • Master of Global Management
  • MA in Intercultural and International Communication
  • MA in Tourism Management
Royal Roads University'nin master programlarına giriş için not ortalaması olarak 3.00/4.33 (B) istenmektedir. Bu Türk eğitim sisteminde yaklaşık olarak 70/100'e denk gelmektedir. Royal Roads University'de yüksek lisans derecesi için doğrudan giriş koşullarını yerine getirmiyorsanız, seçtiğiniz Yüksek Lisans derecesine geçmeden önce International Study Center'da bir yüksek lisans hazırlık programına katılmanız gerekmektedir.

Aşağıda sahip olunan İngilizce seviyesine göre okunması gereken süre ve başlangıç tarihleri aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. 
Summer English Experience Programs

Royal Roads University yaz aylarında 4 haftalık İngilizce dil eğitim programları sunmaktadır. Dil eğitim programları hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Program Ücretleri ve Başlangıç Tarihleri:

Royal Roads University'nin program ücretleri ve program başlangıç tarihlerini görmek için lütfen tıklayınız.


Royal Roads University'nin Türkiye yetkili kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti (program içerikleri, başvuru koşulları, kabul detayları vs.) sunmasının yanı sıra aynı zamanda öğrencilerin burs imkanlarından faydalanmasını sağlamaktadır. Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.


Bilgi İstek Formu için tıklayınız
İletişime geçmek için tıklayınız 

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlıkİlgili Linkler: