BİLGİ İSTE İLETİŞİM

The International College at Robert Gordon University

The International College at Robert Gordon University (ICRGU), ABERDEEN
 
Popüler Bölümleri:
  •  İşletme, Pazarlama ve Muhasebe
  •  Mühendislik
  •  Sağlık
  •  Eczacılık
International College Robert Gordon University (ICRGU), bilgisi ve dünya çapında 50’den fazla farklı kolej ve kampüste görev yapan deneyimli kadrosu ile uluslararası alanda tanınmış bir eğitim sağlayıcısı olan Navitas Grup’un bir parçasıdır. ICRGU, öğrencilere Robert Gordon Üniversitesi'nin lisans ve lisansüstü dereceleri için geçiş programları sunan anlaşmalı kurumudur. Bu programları başarıyla tamamlayan öğrenciler Robert Gordon Üniversitesi’ne doğrudan geçiş ile eğitimlerinin bir sonraki aşamasını garantilemiş olmaktadır. Öğrenci standart geçiş kriterini karşıladığında hazırlık programının her aşamasına direkt olarak garantilenmiş bir ilerleme sağlayacaktır. Her yıl Ekim, Şubat ve Haziran olmak üzere 3 farklı başlangıç tarihi ile uluslararası öğrencilere kendilerine en uygun zamanda eğitimlerine başlama fırsatı sunmaktadır.

ICRGU, Üniversite’nin mükemmel şekilde yenilenen Garthdee kampüsündeki kendi binası ile 2011 sonbaharında eğitime başlamıştır. Robert Gordon Üniversitesi’nin bir parçası olan ICRGU öğrencileri, bilgisayar laboratuvarları, kütüphane, kariyer merkezi, yüzme havuzu ve diğer sportif aktiviteler başta olmak üzere Üniversite’nin tüm imkan ve hizmetlerine erişebilmektedirler.

35 kişiyle sınırlı küçük sınıfları ve dersten sonra öğrencinin ihtiyaç duyması halinde danışabileceği eğitmenleri ile ICRGU, öğrenmeyi teşvik edici bir yaklaşıma sahiptir. Haftanın 7 günü 24 saat profesyonel Öğrenci Destek Birimi, kişisel ya da akademik konularda öğrencilere yardımcı olmaktadır.

ICRGU ve Robert Gordon Üniversitesi’nin bulunduğu, 'Gümüş Şehir' olarak bilinen Aberdeen, İskoçya’nın en güvenli şehri seçilmiştir. Londra’ya uçakla 1 saat uzaklıktaki şehir Avrupa’nın enerji başkentidir.

Sanayi sektörünün pek çok alanıyla önemli bağları olan Robert Gordon Üniversitesi, mezunlarına iş çevreleri ile bağlantı ve kariyer imkanları sağlamaktadır. Mezunlarının %96'sı mezuniyetlerinden sonraki ilk altı ay içinde istihdam edilmektedir. Bu bağlamda Üniversite hem The Times hem de The Guardian’a göre mezun istihdamında Birleşik Krallık’ın en iyi 2. üniversitesi olmuştur. Üstün eğitim anlayışı, göze çarpan modern kampüsü ve mezun istihdamında başarısı ile Robert Gordon Üniversitesi 2012 Sunday Times’da Birleşik Krallık’ın en modern üniversitesi seçilmiştir.

Kabul Koşulları: 
-Lise diploması
-University Foundation ve 1. yıl için lisans programlarında IELTS 5.5, Pre- Master için IELTS 6.0
*Ek olarak İngilizce dil kursu alındığı taktirde daha düşük IELTS puanına sahip öğrencilerinde kabul şansı bulunmaktadır.

Burs: Öğrenciler akademik başarı ve finansal durumuna göre 2 çeşit burs kazanma şansına sahiptir.
 
Akademik Takvim 2014-2015:
Lisans için: 29 Eylül 2014- 1 Mayıs 2015, 2 Şubat - 4 Eylül 2015
Yüksek Lisans için: 22 Haziran - 4 Eylül 2015

Program Ücretleri 2014-2015: Öğrenciler ilk yıllarında ICRGU'da eğitim alıp ardından eğitimlerini Robert Gordon University'de tamamlayacakalrdır. Bu nedenle eğitim ücretleri seçilen alana göre ilk yıl ve sonraki yıllar üniversite de olmak üzere iki farklı fiyatta verilmektedir.
Pre-sessional (2-3 aylık): £2,600–£3,300

Lisans için Ücretler;
Business, Management and Accounting: 1.yıl ICRGU: £10,100, Robert Gordon University: £10,500
Engineering: 1.yıl ICRGU: £12,800, Robert Gordon University: £13,000–£13,500
Health and Life Sciences: 1.yıl ICRGU: £11,700, Robert Gordon University: £12,400
Pharmacy: 1.yıl ICRGU: £12,800, Robert Gordon University: £13,000

Yüksek Lisans için Ücretler;
Pre Master: £6,100
Master: £9,500–£12,000
 
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
 

İlgili Linkler: