BİLGİ İSTE İLETİŞİM

INTOINTO, Birleşik Krallık’ın en iyi okullarına öğrencileri hazırlayan benzersiz bir kurumdur. Üniversitelerin lisans veya yüksek lisans programlarına başlamak isteyen ancak gerekli şartları (akademik başarı, İngilizce yeterlilik gibi) taşımayan öğrencileri derecelerine hazırlamak amacıyla kurulmuştur. Bugün Britanya’nın dört bir yanında ve dünyada Amerika Birleşik Devletleri ve Çin’de de üniversitelerle anlaşması bulunan INTO, her milletten gelen öğrencinin üniversitenin akademik düzeyine, kampüsüne, kültür değerlerine adaptasyonu açısından da önemli bir rol oynar.

INTO’nun Hazırlık programlarından birini bitiren öğrencilerin %89’u istedikleri üniversitenin istedikleri bölümüne kayıt yaptırabilmişlerdir. INTO’dan mezun olan öğrencilerin %87’si ise bu okuldan memnun ayrılmıştır.
 
INTO, yurtdışında iyi üniversitelerin birinde okumayı hayalden gerçeğe çeviriyor. Binalarının çoğu, anlaşmalı oldukları okulların kampüsünde bulunur, böylece öğrenci üniversite havasını solumaya daha hazırlık okurken başlamaktadır. Ayrıca, öğrencilerin diğer üniversite öğrencileri gibi kampüs imkanlarından faydalanma hakkı da bulunmaktadır.
 
Kurumun her okulda verdiği kurs programları değişebilmektedir, aşağıdaki okulların profilinden hangi okullarda hangi programların olduğunu öğrenebilirsiniz.
 
 

University of East Anglia

 


 

 
 

 


 

 
 

 INTO Manchester

University of Manchester
Manchester Metropolitian University

University of Gloucestershire

London World Education Centre

University of Stirling

         
 

İlgili Linkler: