BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Queen’s University Belfast

 


 
Popüler Bölümler:
  • İşletme
  • Beşeri ve Sosyal Bilimler
  • Mühendislik ve Bilim
  • Finans
Queen's University, Oxford ve Cambridge üniversitelerininde içinde bulunduğu, İngiltere'nin 20 önde gelen araştırma ağırlıklı üniversitelerinin olduğu Russell Grubu'nun bir üyesidir. Bunu olağanüstü bir öğrenci deneyimi, yenilik ve eğitim alanında uluslararası bir akademik kariyerle birleştirir. Queen's Belfast, şehir merkezine sadece 15 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Kolayca erişilebilen hava yoluyla, Belfastdan hergün Londra’ya uçuş vardır.

Üniversite,70 ülkeden 1200 uluslararası öğrenci de dahil olmak üzere 17.000 'den fazla lisans lisansüstü öğrencileri bünyesinde toplar. Queen's mezunlarının fizik, cerrahi, inşaat Mühendisliği, tarım, arkeoloji ve müzik gibi farklı alanlarda tüm dünyada iz bırakmışlığı vardır.Queen's Üniversitesi,öğrencilerine son derece geniş bir yelpazede eğitim sunar. Master, diploma,diploma ve ön lisans düzeyinde dersler sunmaktadır. Yoğun ön hazırlık kursları, akademik çalışmalarabaşlamadan önce İngilizcelerini geliştirmek isteyen öğrenciler için de mevcuttur.

Öğrencilerin Queen's Üniversitesi'ni seçmesinin ilk 3 nedeni:

-Sunday Times University Guide 2014 tarafından Birleşik Krallık'ta en iyi 29 üniversite seçilmiştir.
-İngiliz araştırma üniversiteleri Russell Group'un üyesidir.
-British Counticil tarafından akredite edilmiştir.


Ücretler 2015-2016:
Lisans Pthway: 
£14,265
Master Pathway: £14,265 - £18,440 arasında değişmektedir.

Kabul koşulları:
Lisans Pathway: 17 yaş ve üzeri, 12 yıllık lise eğitimini tamamlamış olmak, seçilen alana göre IELTS 4.0-5.0 dil yeterliliği değişmektedir. Kurslar 3-4 dönemden oluşmaktadır.

Master Pathway: 17 yaş ve yukarısı, iyi bir ortalama ile lisans eğitimini tamamlamış olmak, 5.0-5.5 veya denkliğinde dil yeterliliğine sahip olmak

Başlangıç tarihleri: 
Ocak, Nisan, Haziran, Eylül 

Website:

http://www.intohigher.com/uk/en-gb/our-centres/into-queens-university-belfast.aspx
 

İlgili Linkler: