BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Manchester Metropolitan University

Popüler Bölümler:
  • Sanat ve Dizayn
  • İşletme
  • Beşeri Sanatlar
  • Mühendislik
  • Muhasebe ve Finans
  • İşletme Yönetimi
Manchester Metropolitan Universitesi, Kuzey-Batı İngiltere'de bulunan bir yüksek öğretim kurumudur. En büyük kampüsleri Manchester merkezinde ve çevresinde bulunmaktadır ama Cheshire'da Crewe'da da kampüsü bulunmaktadır. Kamuya ait bir üniversite olup ilk yüksek okul olarak 1970de Manchester Politeknik olarak kurulmuş ve diğer politekniklerle birlikte 1992 yılında üniversite statüsü verilmiştir. 27,265 lisans, 6,020 lisansüstü öğrencisiyle üniversite eğitim sağlamaktadır. Birleşik Krallık'ta, toplam öğrenci sayısı itibariyle, Open University (Açık Üniversite) ve aynı şehirde bulunan Manchester Üniversitesi'nden sonra üçüncü büyük üniversitedir. Eski bir politeknik olduğu için "yeni üniversite" olduğu kabul edilmektedir. "University Alliance" adlı üniversiteler birliği üyesidir.

Manchester Metropolitan Üniversitesi Manchester INTO ile birlikte akademik ve İngilizce dil kursları sunmakta, üniversite hazırlık programları ile lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır.

Ücretler 2015-2016:
Lisans Pathway: £13,000
Yüksek Lisans: £9,000 


Kabul koşulları:

Lisans Pathway: 
17 yaş ve yukarısı, 12 yıllık lise eğitimini tamamlamış olmak, seçilen alana göre IELTS 4.5-5.0 dil yeterliliği değişmektedir. Kurslar 3-4 dönemden oluşmaktadır.

Yüksek Lisans:
 21 yaş ve yukarısı, lisans eğitimini tamamlamış olmak,  IELTS 5.0-5.5 dil yeterliliği değişmektedir. Kurslar 2-3 dönemden oluşmaktadır.

Başlangıç tarihleri: Haziran, Ağustos, Eylül, Ocak

Website:
http://www.intohigher.com/uk/en-gb/our-centres/into-manchester-in-partnership-with-manchester-metropolitan-university.aspx

İlgili Linkler: