BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Sofya Ormancılık Teknik Üniversitesi

Sofya Ormancılık Teknik Üniversitesi (1925) Bulgaristan’da ormancılık, iktisat, orman kullanımı, ağaç işlenmesi ve mobilya üretimi, mühendislik dizaynı, ekoloji ve çevre koruma, iktisat yönetimi, peyzaj mimarlığı ve veterinerlik alanlarında öğrenci yetiştiren tek yüksek okul ve köklü eğitim geleneğinin eseridir. 1997 yılından itibaren okulda lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi verilmeye başlanmıştır. Ormancılık Teknik Üniversitesinin bünyesinde altı fakülte bulunmaktadır. Ayrıca üniversitede bilgisayar merkezi, yayın evi, laboratuar ve bilgi eğitim bölümleri mevcuttur.

Hazırlık Eğitimi

Öğretim Dili Bulgarcadır. Yeterli derecede Bulgarca bilmeyen öğrenciler için bir yıllık Bulgarca eğitim verilir. Hazırlık sınıfında öğrencilerin seçtikleri branşlara bağlı olarak dil eğitiminin yanı sıra ilgili alan dersleri de verilmektedir. Hazırlık yılı sonunda sınav
yapılmaktadır.

Yurt

Yurtlar Studentski Grad’da okulun yakınında yer almaktadır.Yurtların durumu genel ortalama civarındadır.Yurt ücretleri 50 ile 70 Euro arasında değişmektedir.
 

İlgili Linkler: