BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Sofya Madencilik ve Jeoloji Üniversitesi

Sofya St. İvan Rilski Madencilik ve Jeoloji Üniversitesi 1953’den bu yana özerk olarak eğitim vermektedir. Son 50 yılda Okul eğitim ve bilim merkezi olarak mühendis ve jeologları madencilik ve elektromanyetik alanda bilime kazandırmaktadır. Üniversite kuruluşundan beri 40 değişik ülkenin öğrencilerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 14.000 mühendisi mezun etmiştir. MGU uluslararası ilişkilerde içlerinde Almanya, İngiltere, Avusturya ( AB projeleri European Scientific Foundation, Tempus, Ceepus, Socrates, Copernicus vd.), ABD, Türkiye ve daha birçok ülkenin de bulunduğu bilim kurumlarıyla sıkı eğitim ve araştırma işbirliği içindedir.

Hazırlık Eğitimi

Öğretim Dili Bulgarcadır. Yeterli derecede Bulgarca bilmeyen öğrenciler için bir yıllık Bulgarca eğitim verilir. Hazırlık sınıfında öğrencilerin seçtikleri branşlara bağlı olarak dil eğitiminin yanı sıra ilgili alan dersleri de verilmektedir. Hazırlık yılı sonunda sınav
yapılmaktadır.

Yurt

Üniversitenin yurtları oldukça kaliteli, konforlu düzenlenmiştir.Yurtlar üniversite binasının hemen yanında bulunmaktadır.Yurt ücretleri 50-70 euro arasındadır.
 

İlgili Linkler: