BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Plovdiv Gıda Teknolojileri Üniversitesi

Plovdiv Gıda Teknolojileri Üniversitesi, gıda bilimi, teknik ve teknolojileri alanında eğtim ve bilim merkezidir. Gıda sanayi, biyoteknolojik üretimler, beslenme ve turizm, endüstriyel yöneticilik alanında ve ayrıca gıda ve biyoteknolojik sanayi için
ısı tekniği, makine inşaatı, cihaz inşaatı, makineler, aparatlar ve tesisler, bilgisayar sistemleri ve teknolojileri, otomatik bilgi ve yönetim tekniği alanında yüksek eğitimli kadrolar hazırlamaktadır.

Hazırlık Programı

Bulgarca hazırlık eğitimi zorunludur. Öğretim Dili İngilizce veya Bulgarcadır. Yeterli derecede yabancı dil bilmeyen öğrenciler için bir yıllık eğitim verilir. Hazırlık sınıfında öğrencilerin seçtikleri branşlara bağlı olarak dil eğitiminin yanı sıra ilgili alan dersleri de verilmektedir. Hazırlık yılı sonunda sınav yapılmaktadır.

Yurt

Gıda Teknolojileri Üniversitenin eski ve yeni yurt binaları bulunmaktadır. Eski yurt odaları da oldukça ve bakımlıdır. Yeni yurt binası ve odaları eski yurtların dizaynında fakat çok daha konforlu ve kalitelidir. Öğrencilerimize eski ve yeni yurt odaları ayırt etmeksizin iyi kalitede olan odalardan temin etmeye çalışmaktayız.Yurt Ücretleri 40-50 Euro arasındadır. Bazı yurtlarda elektirik ve su ücreti dahil değildir. Özel yurtlar 70 euro ile 125 euro arası değişmektedir.
 

İlgili Linkler: