BİLGİ İSTE İLETİŞİM
University of Bridgeport

University of Bridgeport1927 yılında kurulan Bridgeport Üniversitesi (UB), herhangi bir mezhebe bağlı olmayan ve ödüllü akademik programlar sunan özel bir üniversitedir. Üniversite, tarihi New England’in Connecticut kıyısında konumlanmış olup New York'a sadece 1 saat uzaklıktadır. Üniversite’nin dünyanın en büyük finans merkezine olan yakınlığı, öğrencilerine birçok iş ve staj fırsatına daha kolay ulaşma imkanı sağlamaktadir.

Bridgeport Üniversitesi , Amerika’nın en uluslararası üniversitelerinden biri olan toplamda 5000 öğrencisinden 1500’ü uluslararası öğrencilerden oluşan özel bir üniversitedir. Üniversite, 88 ülke ve 44 eyaletten öğrencileri cezbetme özelliği sayesinde evrensel bir öğrenim ortamına sahiptir. Bu evrensel yapı, sınıflar, sosyal aktiviteler, spor alanları ve tasarım stüdyoları da dahil olmak üzere bütün üniversite kampüsüne yansımaktadır. Aynı zamanda, bu evrensel öğrenim ortamı, öğrencileri farklı kültürlerle tanıştırmakta, onlara yeni bakış açısı kazandırmakta ve günümüzün küresel ekonomisinde başarılı olabilmek için gerekli olan kişisel bilgilerini arttırmalarını ve becerilerini geliştirmelerini sağlamaktadır.

University of Bridgeport, öğrencilere 120'den fazla lisans ve lisansüstü program sunmaktadır.

Sunulan programların tüm listesine ulaşmak için
tıklayınız

International öğrenciler için hazırlanmış olan broşüre ulaşmak için
tıklayınız.

On iki fakülte, kolej ve kuruluşta sunulan Akademik Programlar:

• Sanat ve Beşeriyet Fakültesi
• İşletme Fakültesi
• Eğitim Fakültesi
• İngilizce Dil Enstitüsü (ELI)
• Yetişkin Eğitimi ve Profesyonel Bilimler Fakültesi
• Uluslararası Kolej
• Mühendislik Fakültesi
• Shintaro Akatsu Tasarım Fakültesi
• Fone Diş Hijyeni Fakültesi
• Masajla Tedavi Koleji
• Doğal Tıp Koleji
• Akupunktur Enstitüsü
• Beslenme Enstitüsü
• Doktor Asistanlığı Enstitüsü

Lisans Programlarına Başvuru için gerekli kriterler:

  • Dil skoru: IELTS 6.0 / TOEFL 60 (Eğer öğrenci %100 İngilizce eğitim veren liseden mezun olmuşsa ya da SAT sınavının İngilizce okuma bölümünde 400 puan aldıysa dil skoruna gerek yoktur)
  • Transkript (4.00 üzerinden en az 2.50 not ortalaması istenmektedir.)
  • Öğrencinin not ortalaması 4.00 üzerinden 3.20 ise 10.000 $, 3.50 ise 13.000 $, 3.80 ve üzeri ise 15.000 $ burs alabilmektedir. Not ortalaması yüksek olmayan öğrenciler SAT skoru alarak burslara başvurabilirler.

* Dental Hygine bölümü hariç bütün lisans bölümleri için şartlı kabul sunulmaktadır.


Lisans Programlarına Son başvuru tarihleri : 


1 Ağustos (Eylül başlangıcı) / 1 Aralık (Şubat başlangıcı) 


Yüksek Lisans Programlarına Başvuru için gerekli kriterler:

  • Dil skoru: TOEFL 80 / IELTS 6.5  (%100 İngilizce lisans eğitimi almış olan öğrencilerden dil skoru istenmemektedir.)
  • Transkript (4.00 üzerinden en az 2.80 not ortalaması tercih edilmektedir.)
  • Eğer yüksek lisans burslarına başvurmak istenirse, yada öğrencinin not ortalaması 2.80'in altındaysa destekleyici belge olarak GRE /GMAT skoru istenmektedir

* The MBA, Engineering, College of Public and International Affairs ve SASD programları şartlı kabul sunmaktadır.


Yüksek Lisans Programlarına Son başvuru tarihleri:

1 Ağustos (Eylül başlangıcı) / 1 Aralık (Şubat başlangıcı) 


* Dil Seviyesi yeterli olmayan öğrenciler  Ağustos, Ekim, Ocak, Mart, Mayıs ve Temmuz aylarında başlangıçları bulunan okulun sunduğu dil okulu programlarına katılıp, sonrasında programa geçiş yapabilirler. 


Program ücretleri :

Lisans Programları: $15,375 / per semester (12-18 credits)
General Fee: $955
Student Government Fee: $100
Single Occupancy and Meal Plan $8,255
Double Occupancy and Meal Plan $6,930
Triple Occupancy and Meal Plan $6,620

Yüksek Lisans Programları: $725 / per credit
General Fee (9 credits or more): $645
Student Government Fee: $100

Single Occupancy and Meal Plan $8,255
Double Occupancy and Meal Plan $6,930
Triple Occupancy and Meal Plan $6,620


Burs imkanları:
Lisans öğrencilerine her yıl 10000 $ -15000 $ arasında burs verilmektedir. Ayrıca yüksek lisans öğrencilerine de 3000$ - 5000$ arasında burs sağlanmaktadır. 3 krediden 9 krediye kadar değişen 150 kişilik kontenjanıyla yüksek lisans asistanlığı sunulmaktadır.

Bridgeport Üniversitesi New England Okul ve Kolejler Birliği tarafından tam akreditasyona sahiptir. Üniversite ayrıca Connecticut Yüksek Öğretim Bakanlığı Valiler Kurulu tarafından akreditasyona sahiptir.Önemli detaylar:

• UB’de öğrenci başına düşen öğretim görevlisi oranı 15:1 ve ortalama sınıf ebadı 20 kişidir.
• UB, önde gelen, Pazar odaklı, disiplinler arası ve uzmanlaştırılmış programlar sunmaktadır.
• ABD Haber & Dünya Raporu, ABD’deki 300 doktora eğitimi veren ulusal üniversite arasinda; Ekonomik Çeşitlik; Milli ve Etnik Çeşitlik ve Uluslararası yapı bakımından, UB’ye, devamlı olarak ilk 10 ya da 20 arasında yer vermektedir.
• UB’nin Yetişkin Eğitimi ve Profesyonel Bilimler Okulu ve Uzaktan Eğitim Ofisi Connecticut eyaletinde ilk online lisansüstü diploma programına öncülük etmiştir.


Üniversite, 12 fakültesi, koleji ve enstitüsündeki akademik programları vasıtasıyla kariyer odaklı bir eğitim sunmaktadır. Okul, lisans ve lisansüstü öğrencilere akademik açıdan üstün bir eğitim verebilmek için öğrenci merkezli, destekleyici bir öğrenim ortamı sunmaktadır. UB mezunları profesyonel olarak yetiştirilir ve küresel ekonomide başarılı olmaları için gerekli bilgileri edinirler. Akademik programlar sadece temel bilgi sağlamakla kalmayıp aynı zamanda araştırma ve pratiğe uygulama bazlı bir yaklaşım da getirmektedir.

Mühendislik Fakültesi, New England’da MIT’den sonra gelen ABET tarafından akredite edilmiş, 21 farklı labaratuarda 2. sırada yer almaktadır. Elektrik Mühendisliği, Mekanik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği gibi bir çok alanda uzmanlık sunulmaktadır.

Öğrenciler University of Bridgeport'tan mezun olduktan sonraki 6 ay içerisinde %95 oranında iş bulabilmektedirler.

İşletme Fakültesi, Ernie C.(Mc Donalds) Tarafından yapılan bağışlarla yenilenmiştir ve böylece eskiye oranla öğrencilere daha fazla eğitim ve iş fırsatları sunulmaktadır. New York City’den 1 saat uzaklıkta bulunan lokasyonuyla işletme programları çok iyi yerlerde staj imkanı sunmaktadır. Ayrıca , eğitim veren profesörler , eğitim hayatlarından önce 20 yıldan fazla en iyi 500 şirketlerde çalışmışlardır ve bu da çok önemli bir bağlantı kaynağı oluşturmaktadır. Öğretim görevlileri arasında Fulbright Bilim Adamları, Ulusal Fen Bilimleri Kurumu Üyeleri, Ford Üyeleri, Ulusal Beşeriyet Vakfı Üyeleri, Amerikan Learned Society Organizasyonu Bilim Adamları ve Phi Beta Kappa Bilim Adamları bulunmaktadır.

Halkla İlişkiler ve Uluslararası İlişkiler Fakültesi , Uluslararası İlişkiler ve sosyal bilimler alanındaki bölümleri içermektedir. The University of Bridgeport, dünya çapında United Nations ile birlikte NGO(Non Govermental Organization ) danışmanlık statüsü alan 12 üniversiteden biridir ki böylelikle United Nations Genel Merkezine öğrencilerin erişimi sağlanmaktadır.

SASD(Shintaro Akatsu School of Design) Fakültesi, Endüstriyel , İç Tasarım ve Grafik Dizayn alanlarında lisans eğitimi ve Dizayn Yönetimi alanında yüksek lisans programı sunmaktadır.

Sanat ve Beşeriyet Fakültesi, Biyoloji, İngilizce, Sağlık Bilimleri, Edebiyat ve Müzik gibi alanlarda da programlar sunmaktadır.

University of Bridgeport'un Türkiye yetkili kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti (program içerikleri, başvuru koşulları, kabul detayları vs.) sunmasının yanı sıra aynı zamanda öğrencilerin burs imkanlarından faydalanmasını sağlamaktadır. Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız
İletişime geçmek için tıklayınız 

 

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık 

İlgili Linkler: