BİLGİ İSTE İLETİŞİM
The American Musical and Dramatic Academy

The American Musical and Dramatic AcademyPerformans sanatlarındaki geleceğiniz bir rüyadan ibaret kalmasın! The American Musical and Dramatic Academy (AMDA), 50 yılı aşkın bir süredir tiyatro, sinema ve televizyon dünyasının en başarılı bazı karakterlerini mezun etmiştir. AMDA sizi, okula başladığınız ilk günden mezun olacağınız güne kadar günümüzün rekabetçi ortamında çalışmaya hazır bir profesyonel haline getirir. Dünyanın eğlence merkezlerinin kalbinde yaşarken dünya standartlarının üzerinde bir eğitim alırsınız. AMDA 1984 yılından bu yana Amerikan Eğitim Bakanlığına bağlı National Association of Schools of Theatre (NAST) tarafından akredite bir şekilde eğitimlerini sunmaktadır. 

The American Musical and Dramatic Academy'nin özellikleri: 

 • Eşsiz performans sanatları eğitimi
 • Alanında 50 yılı aşkın süredir lider
 • Sanat alanında tecrübeli çalışan ve hoca kadrosu
 • Son üç yılda Broadway'e kazandırılan 60'ın üzerinde televizyon ve filmlerde yer alan yüksek profilli mezunlar
 • Her akademik yılda üç başlangıç tarihi
 • New York City, Los angeles ya da her iki şehirde eğitim seçenekleri
 • Haftalık sunulan 30 - 35 saatlik eğitim ve prova hazırlıkları için extra takviye dersleri sunulur.
 • Okulun son döneminde öğrencilerin gündüzleri seçmelere katılabilmesi için dersler akşam verilmektedir.
 • Endüstri profesyonellerine yönelik düzenlenen gösteriler: Öğrencilerin endüstri profesyonellerinin önünde yeteneklerini sergilemesi için okulun son yarı yılında Panel geceleri düzenlenmektedir.
 • Mezun olan kişiler mezuniyet sonrası okulun tesislerini ve kaynaklarını kullanmaya devam edebilmektedirler!
AMDA hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için okulun broşürünü inceleyiniz.

Kampüsler: New York, Los Angeles.

Sunulan Programlar:AMDA bünyesinde Acting, Music Theatre, Dance Theatre, Performing Arts alanlarında 2 yıllık konservatuar programları (New Tok ve Los Angeles kampüslerinde) ve 4 yıllık lisans programları (sadece Los Angeles kampüsünde) sunulmaktadır. 


Başvuru için Gerekli Belgeler 
 • 50$ başvuru ücreti
 • Lise Diploması
 • Başvuru yapılacak alana göre hazırlanacak öğrencinin yeteneklerini gösterdiği bir Video Audition (detaylı bilgi için inceleyiniz.) yada öğrencinin Amerika'ya giderek seçmelere katılması istenir.
 • Transkript (NACES onaylı bir kurumdan Amerikan sistemine çevrilmesi gerekli)
 • Yeterli düzyde İngilizce bilgisini gösterir sınav skoru (TOEFL IBT'den 2 yıllık konservatuar programları için en az 61 skoru, 4 yıllık lisans programları için en az 79 skoru. Alternatif olarak IELTS akademik sınavından 2 yıllık konservatuar programları için en az 6.0 skoru, 4 yıllık lisans programları için en az 6.5 skoru)
 • Niyet Mektubu
 • 2 adet referans mektubu

Program Ücretleri:* Two terms/semesters 1 akademik yıl anlamına gelmektedir. 

Başvuru Dönemleri:

Fall (Ekim başlangıcı) 
Spring (Şubat başlangıcı)
Summer (Haziran başlangıcı) 

Program başlangıçları için herhangi bir son başvuru tarihi bulunmamaktadır. Ancak gerekli işlemlerin tamamlanabilmesi için istenilen başlangıç tarihinden en az 2 ay önce başvuruların tamamlanmış olması tavsiye edilmektedir. 

Konaklama Alternatifleri:

AMDA öğrencilere hem New York'ta hem de Los angeles'da okula yakın yurt ve rezidans konaklama alternatifleri sunmaktadır. 


Summer Programs (Yaz Programları) 

AMDA bünyesinde yaz aylarında yetenekli lise öğrencilerine yönelik Musical Theatre, Acting For the Stage, Dance Theatre, Acting for Film + Tv, Pop Star: Recording Artist alanlarında yaz programları sunulmaktadır. Aşağıda yaz programlarının tarihlerini ve hangi kampüslerde sunulduğunu görebilirsiniz. 


Yaz programlarıyla ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için AMDA yaz okulları broşürünü inceleyebilirsiniz


The American Musical and Dramatic Academy'nin Türkiye yetkili kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti (program içerikleri, başvuru koşulları, kabul detayları vs.) sunmasının yanı sıra aynı zamanda öğrencilerin burs imkanlarından faydalanmasını sağlamaktadır. Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.


Bilgi İstek Formu için tıklayınız
İletişime geçmek için tıklayınız 

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

İlgili Linkler: